O dcerách a milenkách

O dcerách a milenkách https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146893/o-dcerach-a-milenkach-146893.jpg 3 32 11

Jednoho dne zazvoní v Irmině bytě telefon a rozjařený otec jí oznámí, že má novou přítelkyni, a chce, aby se s ní Irma seznámila. Ta však jeho nadšení nesdílí. Jednak je Maša příliš mladá a jednak pochází ze „Sovětského svazu“. Tato dvě zjištění stačí k probuzení Irminy nedůvěry. Proč si hezká mladá dívka vybrala právě jejího stárnoucího, plešatého otce? A tak se s přímo detektivním nasazením a notnou dávkou humoru pustí do pátrání po tom, kdo Maša je, s kým se stýká a o co jí vlastně jde. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Diagnóza: rodina

vercas945
25.07.2023 4 z 5

Zhruba ve třetině jsem si říkala, že další knihu od autorky už rozhodně číst nebudu. Kolem poloviny jsem se ale začala docela bavit a za závěrečnou větu přidávám ještě hvězdu navíc. Ano, hlavní hrdinka je trochu šílená a nechová se vždycky sympaticky, ale v knize mě zaujaly i třeba popisy některých míst a trochu mě u čtení mrzelo, že neznám Bratislavu (asi tip na výlet :-D ).

JancaMia
30.10.2022 2 z 5

Nález v knihobudce, nenadchlo neurazilo .

Jana283
08.09.2017 odpad!

To přesahuje moje intelektuální schopnosti

chandel
11.04.2017 2 z 5

Tohle mě bohužel opravdu nebavilo. Jednu hvězdičku za celkový děj, a druhou za autorčinu vtipnost. U knížky jsem se někdy opravdu zasmála, ale musím říct, že míň je někdy víc... Místy mi kniha přišla jak fejeton 15leté holky na střední škole. Škoda.

1alena1
29.01.2016 3 z 5

Knížka se mi místy moc líbila, ale místy mě nudila, takové nahoru dolů, závěr pro mě překvapivý - nečekaný. Nerada bych mladé spisovatelce ublížila, myslím, že je šikovná a určitě si od ní ještě něco přečtu.

Ms.Iris
26.09.2014 1 z 5

Mňa to taaaak nebavilo...

4xab
15.11.2013 5 z 5

A mne se moc libila. I kdyz bylo tezke odpoutat se od vizualizace zminovaneho otce, protoze stale jsem myslela na Milana Lasicu, autorcina otce.
Myslim si, ze dost trefne popisuje myslenkove pochody spousty holek, ktere ale o tom nahlas nemluvi. Dobre psana knizka, prectu si od ni urcite dalsi vece.

petra106
08.10.2013 3 z 5

Než se hlavní hrdinka s přítelem rozjela hledat profesora, viděla jsem to skoro na pět hvězdiček. Ale potom to bylo zbytečně natahované a bez šťávy, škoda. Také její "živnost" nepůsobí důvěryhodně.

Niki
12.06.2013 2 z 5

Velmi složité čtení, četla jsem ji celkem dlouho a to už jsem od ní četla jednu knihu a ta se mi četla dobře. Příběh mi také nevyhovoval, moc mě nezajímal vztah otce s Mašou, raději bych si přečetla více o Irmě a jejím novém příteli.

kika 13
21.04.2013 1 z 5

Román je obsahově velmi slabý,ale dočetla jsem ho.Hlavní hrdinka se místy opravdu chová jako blázen.

danuska
02.12.2012 3 z 5

Kniha ako celok nie je zla, ale keby tam neboli vselijake opisy, tak by bola sviznejsia a zaujimavejsia. Je zbytocne natiahnuta na vyse 300 stran.

Hana Lasicová
slovenská, 1981
2013  65%Služka
2020  76%Šťastné náhody
2011  54%Pravdivý příběh lži
2013  50%O dcerách a milenkách
2014  58%Všetko o mojom otcovi

Kniha O dcerách a milenkách je v