123Lussy 123Lussy komentáře u knih

Zaslíbené země Zaslíbené země Jean-Michel Guenassia

(SPOILER) Jsem typ člověka, kterej si knihy, který přečte, potom moc nepamatuje. A i když jsem četla optimisty před rokem, bála jsem se, že už si toho moc pamatovat nebudu. Naštěstí autor vždycky postavu přiblížil, za což jsem mu vděčná.

Mně se druhej díl líbil. Možná i víc než ten první, možná proto, že všem se moc líbil a mně zas tolik ne.
V druhém díle sledujeme osud Michela, jeho bratra Francka a pak některých dalších postav. Osud Michela se mi líbil nejvíc a vadilo mi, že ve druhé části knihy nedostal tolik prostoru. Zato bratrův osud mě občas nudil - asi mě prostě nezajímají jiné země (zaslíbené?), ani náboženství, ke kterému se později dostal.
Občas mi ale přišlo, že všechno bylo hrozně ideální, romantické. Opravdu by byl muž ochoten riskovat všechno, jen aby viděl svou dávnou manželku? Aby si mladý kluk dojel pro svou milou?
Co mě taktéž mrzelo, bylo to, že Cécile nedostala v románu tolik prostoru, kolik si zasloužila. A mě napadá otázka, zda činu, co provedla, později litovala?

"Kolik statisíců vzrušujících knih, okolo kterých projedeme bez povšimnutí? Kolik tisíců význačných autorů, o kterých se nic nedozvíme, jako kdyby neexistovali?" (s.101)

A já jsem ráda, že tohohle autora znám a že tohle dílo jsem si přečetla.

21.06.2023 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jako první jsem viděla na Netflixu seriál a když má neteř dostala k Vánocům knižní předlohu, nedokázala jsem odolat.
Není třeba dlouze vypisovat, o čem to je, protože je to zkrátka jasné - dva postarší sourozenci si chtějí adoptovat sirotka kluka, aby jim pomohl na farmě a dostanou holku - Annu, která je upovídaná a má bujnou fantazii.
Děj krásně plyne a mně, musím říct, několikrát skoro ukápla slza, jak moc to bylo dojemné a jak moc mi Anna přirostla k srdci.
I když je to kniha pro děti (haha - v knize se píše od 9 let), doporučuji i těm, co už děti nejsou a chtěj se zkrátka radovat z maličkostí jako hlavní hrdinka. :)

02.06.2023

Kniha byla pěkná, to nebudu lhát, ale - některé konverzace mi přišly hrozně bizarní, svým způsobem trapné. Alžbětin příběh se mi velice líbil, to byly asi nejoblíbenější pasáže z knihy. Co mě ale zaráželo, že spisovatelka se snažila říct co nejvíce věcí, které však nedotáhla do konce, a tím tak příběh ztrácel na dokonalosti.

31.07.2022 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

(SPOILER) Neuvěřitelně úžasná kniha, zvláště konec mě dostal do kolen - strach vězňů z toho, co se bude dít dál a jak najednou se strany karet otočily a z někoho byl rázem nikdo.

15.04.2022 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Už dlouho jsem nečetla knihu, u které bych hltala stránky jako divá!

03.05.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Na to, že detektivky nečtu, je tohle pro mě příjemné překvapení. Přečteno jedním dechem!

20.10.2019 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Neuvěřitelně výborně napsaná psychologie postav, s Dorianem jsem ze začátku souhlasila, ale postupem času jsem v něm ztratila důvěru.

29.09.2019 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Neskutečný. Já sama jsem z dvojčat, a proto je ten příběh pro mě srdceryvný.

28.06.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Konečně jsem díky tomuto románu pochopila, co se dělo po Hitlerovu pádu a zachytila tu nenávist ze strany Čechů.

20.06.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

perfektní prolínání všech generací, nenáročné a přitom poutavé..

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Když nad tím uvažuji, tak ano, kniha je víceméně povrchní. To ale neznamená, že je špatná.
Je obdivuhodné, že tam existovali lidé, kteří pomáhali druhým, bez ohledu na to, co by se jim mohlo stát.
Z této knihy jsem vycítila, že člověk tam přežil prostě ze štěstí, měl známosti a že naděje umírá poslední.

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nádherná kniha!
Attikus je přesně člověk, kterým by měl být každý.

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

přesně typ knihy, kdy opravdu z celého srdce nenávidíte hlavní postavu - tedy Jarmila. Podle mě je Jarmil zcela zaujat sám sebou a myslí si, že jemu patří celý svět a jeho názory jsou vždy ty správné.

11.06.2018 5 z 5

Byl jsem při tom Byl jsem při tom Jerzy Kosiński

Tady se dokazuje, že i ti největší pitomci a blázni to mohou dotáhnout daleko.

21.05.2018 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

kniha o něm, ale bez něj

21.01.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku mi přišel Ove jako mrzout, ale postupem času jsem zjistila, jaký je a vyklubal se z něho hodný člověk s dobrým srdcem. :)

12.01.2018 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Jsem fascinována Charliem.

05.01.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jak to říci. Tady čtu samé pochvaly, ale mně se ta kniha zase tolik nelíbila, i když mě bavila nejvíc ze všech Kingových knih, co jsem četla. Zpátky ale k Osvícení. Příběh byl samosebou perfektní, ale kniha mě začala bavit až na tom konci, kdy se z Jacka začal stávat ten blázen. Takové mrazení jsem ale nezažila, tudíž já prostě 5 hvězdiček dát nedokážu.

06.08.2017 3 z 5

To To Stephen King

Z 1000 stránek mi přijde, že se to dalo zkrátit na těch 500. Bohužel, já musím hodnotit záporně. Kniha pro mě byla strašně zdlouhavá, bylo to až moc podrobně vypisováno. Hororové části tam byly, ale víc jak 500 stránek jsem prostě dočíst nedokázala.

24.01.2017 2 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Knihu jsem si koupila, protože byly na ni skvělé ohlasy. Nejdříve se mi to číst nechtělo, ale dala jsem to a nelituji toho. Knihu jsem přečetla asi za 2 hodinky, za mě super kniha, patří mezi mé oblíbené.

01.01.2016 5 z 5