petr3048

Přečtené 36Myšlení: rychlé a pomalé
leden 2017 - srpen 2018
Myšlení: rychlé a pomalé 2012, Daniel Kahneman


Pozitivní leader
červen 2017 - srpen 2018
Pozitivní leader 2017, Jan Mühlfeit


Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotáři
? - srpen 2018
Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotáři 2018, Aleš Palán

Pohled do světa lidí, se kterými se nemáme možnost setkat byl rozhodně zajímavý. První poustevník, Roman Szpuk mě bavil asi nejvíce. Fajn kniha ;)


Zdravá střeva
? - srpen 2018
Zdravá střeva 2016, Justin Sonnenburg

Aby člověk podával TOP ☝️ výkony, musí být v TOP formě. Na tom má nejzásadnější roli naše střevní mikrobiota. Ovlivňuje myšlenky, náladu, chuť na jídlo, váhu, nemoce atd. Po přečtení téhle knihy od profesorů ze Stanfordu měním stravu, využívám TOP doplňky stravy a jsem zvědav, jestli na podzim bude obvyklá rýmička, nebo 3.rok po sobě na jaře antibiotika.


Na plné koule
? - červen 2017
Na plné koule 2017, Pavel Šíma

Kniha se četla příjemně, obsahuje zajímavé tipy z Pavlovi praxe. Pro mě je jakýmsi "kofeinem", protože vždy po jejím přečtení jsem byl plný energie a měl chuť změnit spoustu věcí :) Určitě ji doporučím, ne každému ale může stylem psaní sednout.


Šéfe! Oni nic nechtějí
? - únor 2017
Šéfe! Oni nic nechtějí 2017, Jan Laibl

"Šéfe, oni nic nechtějí" jsem přečetl téměř na jeden dech. Velmi dobře se čte. Kniha je ve své podstatě manuálem, který je plný rad a tipů pro konkrétní situace, které zažívá každý manažer, jenž vede tým obchodníků. Najdete tu soustu inspirace, jak věci dělat jinak a lépe. Skvělé na ní je hlavně to, že obsahuje vlastně úplně vše, co obchodní manažer musí řešit. Rád si jí beru s sebou do terénu a před konkrétní situací do ní nahlídnu, inspiruji se postupem, který pak aplikuji v praxi. V tom je tato kniha asi nejcennější.


Vraždy ve znamení hvězdy
? - prosinec 2016
Vraždy ve znamení hvězdy 2016, František Kalenda

Příběh je napsán velmi květnatě a možná na úkor toho děj trochu drhne a pomalu se rozjíždí. Místy jsem se do knihy nutil, ale nakonec jsem byl rád, že jsem ji celou přečetl. Děj v 3/4 má konečně spád a doufám, že zbylé knihy budou pokračovat v podobném duchu.


Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál
říjen - prosinec 2016
Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál 2015, Carol Dweck

Zásadní kniha nesoucí se na detailním popisu fixního a růstového myšlení. Rozdíly jsou popsány na mnoha reálných příkladech z praxe spisovatelky. Nečekejte rozbor více témat, kniha je celá o tom samém, jen z jiných prostředí. Své si najdou především rodiče, ale také sportovci či manažeři firem. Je to jedna z knih, kterou určitě rád budu darovat dále svým příbuzným a známým, protože její přečtení vás prostě nutí se nad životem svým i vašich blízkých zamyslet.


Time management jako duchovní úkol
září - listopad 2016
Time management jako duchovní úkol 2010, Anselm Grün

Kniha plná klidu, která nabízí plno mouder. Konkrétní techniky jsou již maličko poplatné době, což je dáno datem napsání této knihy. Dává trochu jiný, bohatší, pohled na lidské hodnoty, využití času a efektivitu, než knihy psané současnými "guru" v oblasti osobního rozvoje. Je to primárně o celkové rovnováze mezi rodinou, prací a ostatním využitím času.


Lídři jedí poslední
září 2016 (19.-23.)
Lídři jedí poslední 2015, Simon Sinek

"Miluj svého bližního jako sám sebe." (Mk 12,31) Nebo možná, "víc, než sám sebe". Tak by se dalo shrnout éma, kolem kterého celý obsah knihy neustále krouží. Kniha dává jak historický pohled na leadership, tak aktuální doporučení, stejně tak výhled do budoucna. Začátek a konec knihy až tak záživný nebyl, protože se neustále opakuje stejné téma. Ale prostřední pasáž knihy je zásadní. Její poselství, služba druhým, je ale velmi aktuální a důležité. Proto bych knihu rád doporučil každému, kdo přímo jedná s vlastními zákazníky, kolegy či podřízenými.


Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život
srpen - září 2016
Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život 2016, Christopher Voss

Říkal jsem si, názory elitního vyjednávače FBI Chisse Vosse určitě mohou být zajímavé... a také byly. Spousty AHA momentů. Výborná je pro každého, kdo si občas potřebuje vyjednat lepší podmínky. Ideální pro obchod, ale i do běžné komunikace s rodinou. Nikdy nedělej kompromis totiž není manipulativní, ale pomůže najít to nejlepší řešení v situacích, kdy už si myslíte, že jste v patové situaci. Jako výborné také hodnotím její vysokou čtivost, kdy velmi dobře působí přiměřené množství dramatických situací, které musel Ch.Voss během své kariéry řešit.


Zrození kmenového vůdce
květen - červenec 2016
Zrození kmenového vůdce 2014, John King

Naprosto zásadní kniha pro každého manažera či majitele firmy. Jako taková pomůže lepšímu nastavení skupiny lidí, se kterými spolupracujete. Na knize oceňuji především fakt, že je vše podloženo vědeckými studiemi a převedeno k přímému praktickému použití. Tolik zvýrazňovače jsem ještě na žádnou knihu nevypotřeboval...


Zaměstnejte ty nejlepší lidi a udržte si je
? - květen 2016
Zaměstnejte ty nejlepší lidi a udržte si je 2015, Brian Tracy

Od plánování náboru po skvěle fungující pracovní týmy. To v knize Brian Tracy slibuje. Po přečtení jsem dostal základní ucelený pohled na celou problematiku personalistiky s konkrétními praktickými postupy. Kniha klouže po povrchu všech fází náboru, takže je vhodná spíše pro začínající manažery.


Husitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana Žižky
únor - květen 2016
Husitská epopej II.: 1416–1425. Za časů hejtmana Jana Žižky 2015, Vlastimil Vondruška

Druhý díl Husitské epopeje dává opět prostřednictvím rozvětveného rodu píseckých Prokopů vědět, že husitství je jedním z nejtemnějších obdobích českých dějin. Vlastně ani moc nechápu, proč jsem měl ze školních lavic dojem, že husité byly "ti dobří". Po většinou lehce ovlivnitelní bezzemci a nemakačenkové, kteří to chtěli těm bohatým nandat a sebrat majetky. Velmi těžká doba barvitě popsaná na více než 600 stránkách dává velmi reálný pohled na období od smrti Jana Husa do smrti Jana Žižky, a to jak ze strany kališníků, tak katolíků.


Karel IV - Vlastní životopis
únor 2016 (01.-29.)
Karel IV - Vlastní životopis 1978, Karel IV. Lucemburský

Po pár knihách o Karlu IV. se mi konečně do ruky dostal jeho vlastní životopis. Čtení náročné, samý přechodník, ale tak bylo to psáno před nějakými 650 lety:) Má to ale atmosféru, obzvláště zajímavá a mne dosud neznámá byla příhoda, ve které Karel popisuje létající sklenici vína ve společnosti pana Buška z Velhartic. Kniha není na čtení v tramvaji, pokud ji někdo máte v plánu, je to spíš čtení do absolutního klidu.


Ne! Já nic nechci!
? - únor 2016
Ne! Já nic nechci! 2015, Jan Laibl


Karel IV. - Tajný deník
? - únor 2016
Karel IV. - Tajný deník 2014, Josef Bernard Prokop

Jan Lucemburský, Eliška Přemyslovna, Karel IV. Kniha krásně popisuje problematické vztahy této trojice. Navíc je v příběhu zahrnuta i česká šlechta, která má především v mládí Jana Lucemburského v Českém království vlivnou pozici. Skvělý čtivý román stojící na historických faktech bere od začátku do konce. Je zde vidět, že dětský pobyt ve Francii ve spojení s Karlovo krkavčím otcem měli největší podíl na tom, že Karla IV. vidí většina současníků jako největšího Čecha.


Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV.
? - únor 2016
Husitská epopej I.: 1400–1415. Za časů krále Václava IV. 2014, Vlastimil Vondruška

Z počátku jsem se s knihou trochu hůře sžíval, přeci jen postav je zde velké množství. Ale postupem času mě děj naprosto pohltil a poslední 1/4 knihy jsem dal skoro na jeden dech. Pěkně popsané velmi strastiplné období českých dějin. Člověk si udělá pěkný obrázek, jak se žilo v českých zemích na počátku 15. století. Pak si uvědomí, v jakém přepychu si dnešní člověk žije...


Obsahový marketing
? - říjen 2015
Obsahový marketing 2014, Josef Řezníček


Vládcové ostatků
? - září 2015
Vládcové ostatků 2007, Vlastimil Vondruška

Začátek knihy mě lehce nudil, hlavně ta pasáž s potulnými herci. Dokonce jsem na pár dní knihu odložil. Pak jsem se vrátil a zbytek knihy už měl vzestupný charakter. Závěrečných cca 100 stránek bylo téměř jedním dechem. Římská jízda je parádně popsaná, stejně tak mě bavil příběh okolo Okoře. Takže celkově vzato, bavilo mě to.


Sběratelé ostatků
? - červenec 2015
Sběratelé ostatků 2006, Vlastimil Vondruška

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Velmi zajímavý a poutavý příběh protkaný historickými fakty mě nejen bavil, ale také poučil. Skvělé


Úspěšný obchodní zástupce
? - červenec 2015
Úspěšný obchodní zástupce 2014, Ladislav Špaček


Konec prokrastinace
? - listopad 2014
Konec prokrastinace 2013, Petr Ludwig


Pozitivním myšlením k úspěchu
? - říjen 2014
Pozitivním myšlením k úspěchu 1996, Napoleon Hill


Copywriting
červenec - září 2013
Copywriting 2011, Michaela Horňáková


Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
únor - květen 2013
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení 2001, Eckhart Tolle

Ke knize jsem se dostal v době, kdy jsem měl plnou hlavu práce. Což by nebylo tak nic nezvyklého, ale já s myšlenkami na práci usínal i se probouzel a to mě štvalo. Moc přítomného okamžiku mi pomohla soustředit se na přítomnost, protože problémy jakéhokoli rázu opravdu nevyřešíte ve chvíli, kdy ležíte doma pod peřinou :) Kniha mi s tímto problémem pomohla a proto doporučuji všem, kteří se z podobného kruhu chtějí dostat také.


SEO – Optimalizace pro vyhledávače profesionálně
? - únor 2013
SEO – Optimalizace pro vyhledávače profesionálně 2012, Erik Dafforn

V roce 2012 nelepší kniha o SEO v češtině. Vhodná pro každého, kdo se SEO věnuje i dnes.


Nenuťte uživatele přemýšlet!
duben - říjen 2012
Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010, Steve Krug


Jak prodávat, když nikdo nekupuje
? - červenec 2012
Jak prodávat, když nikdo nekupuje 2010, Dave Lakhani


Velký průvodce SEO
říjen - prosinec 2011
Velký průvodce SEO 2008, Michal Kubíček


Jak mnohem lépe prodávat
? - květen 2011
Jak mnohem lépe prodávat 2007, Brian Tracy

Tuto knihu považuji za "bibli" obchodníků. Podává informace od absolutních základů až po velmi zajímavé a praktické tipy. Velmi doporučuji každému, kdo se obchodu jakkoli věnuje, zejména pak nováčkům v obchodu.


333 tipů a triků pro SEO
duben - září 2010
333 tipů a triků pro SEO 2010, Michal Kubíček

Ačkoli je kniha již starší, uvádí obecně platné SEO postupy, které se nemění. (až na pár výjimek). Je vhodná pro začínající, kteří se chtějí o online marketingu dozvědět první informace.


Pravidla úspěchu
? - leden 2009
Pravidla úspěchu 2006, Jack Canfield


Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
leden 2003 - leden 2004
Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky 1979, J. R. R. Tolkien