Na plné koule

Peníze, ženy, úspěch, láska, SUVčko. V osmadvaceti měl všechno, co kdy od života chtěl. Pak to všechno zahodil, stal se dobrovolně nezaměstnaným, odjel na dva měsíce na Kubu a sepsal ztracenému kamarádovi intimní dopis s návodem, jak toho může dosáhnout i on. Nebo i ty. Praktická příručka pro život, co tě historkami o drogách a teroristech přivede k vyšší produktivitě, penězům, moudrosti a štěstí. Jediná otázka zní: Máš koule na to začít řídit svůj život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341997/na-plne-koule-FTj-341997.jpg 3.830
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, BizBooks

Kniha Na plné koule

DreamerX9

V podstatě klasické věci kterými si v běžném životě přiděláváne starosti. Líbilo se mi několik postřehů a dobře podaných myšlenek. Není to hloubavé ale spíše humorně poučující. Každý člověk nechce být milionářem nebo umakanou kapacitou ve velkofirmě ale i tak kniha poskytuje kapitoly hodící se k využití do běžných dnů.
"Čas je jediná komodita na světě, která není obnovitelná"

Kryptozvědavec

Knížka o osobním rozvoji, která nezdržuje teoretickým omíláním naprosto jasných věcí pořád dokola, ale seznam konkrétních triků na efektivitu a příručka každého, kdo to se svým životem myslí alespoň trochu vážně. Tak bych charakterizoval Na plné koule.

Autor se na začátku snažil zaujmout pomocí děvčat a krajně hovorových až sprostých názvů kapitol (Vyser se na JAK, Nikdo nemůže za Tvůj posraný život, A co jako s tím?, Ze skladníka ředitelem, než bys řekl fet atd.). Předváděl na balení holky odvahu, jasný cíl a deadline. Začít je většinou to nejtěžší a největší výzvou je ji vůbec oslovit. Cíl je pozvat ji k sobě domů a deadline je tenhle večer, protože zítra už bude zaklesnutá do nějakého frajera.

Knížka plná vycpávek a upoutávačů pozornosti pro klasické konzumní lidi – ženy a sex. Jádro lze jako vždy napsat do pár vět (nebo do jedné – snaž se být v životě efektivnější) a jako vždy uvnitř nás stejně všichni tušíme, jak bychom měli žít efektivněji. Akorát zde máme navíc přesné a konkrétní postupy, jak toho dosáhnout.

Osobně knížku vnímám spíš jako připomenutí těchto myšlenek a jako vždy u knížek osobního rozvoje si odnáším jedinou věc, kterou integruji do svého podvědomí: optimalizuj každodennosti.

Mikeira
09.10.2019

Tuhle knížku doporučuji všem lidem, kteří mají velké ambice - mě osobně solidně nakopla, navnadila a dala mi i spoustu praktických, téměř okamžitě aplikovatelných rad pro lepší produktivitu. Přečtením určitě nic nezkazíte.:)

KnihomolH
29.03.2018

Spatlanina myšlenek a nápadů, která nemá hlavu a patu. Některé rady jsou úplně mimo, například "Pořiďte si ten nejnovější, nejlepší a nejdražší telefon, protože na něm trávíte hodně času" - každý opravdu nepotřebuje nejlepší telefon. Tahle rada vůbec nereflektuje skutečnost, k čemu lidi telefon reálně využívají. A takových "rad" je tam mnohem více.

smallycz
03.03.2018

Spousta použitelných lifehacků. Dobře se to četlo.

kubicak
13.01.2018

Nejlepší self-help kniha kterou jsem četl. Už jen proto, že styl kterým je psaná je mi velmi blízký a dobře drží čtenářovu pozornost. Rozhodně doporučuji každému, kdo se chce náramně pobavit a ještě k tomu zapracovat na svojí osobnosti.

Mercatino
15.10.2017

Hodně smíšené dojmy. Čtivo je lehce stravitelné. Autor umí dělat marketing, to jde na knize hlavně graficky vidět. Je to slepenec všeho možného. Knížka nedává v podstatě hlavu ani patu.

Největší problém vidím v tom, že autor si protiřečí. Styl knihy je absolutně zmatený, autor si zapoměl sestavit priority. Píše o všem a v podstatě o ničem.

Na posledních stránkách je shrnuto "vše podstatné", které ukazuje kolik zbytečného textu je v knize napsáno.

petr3048
03.06.2017

Kniha se četla příjemně, obsahuje zajímavé tipy z Pavlovi praxe. Pro mě je jakýmsi "kofeinem", protože vždy po jejím přečtení jsem byl plný energie a měl chuť změnit spoustu věcí :) Určitě ji doporučím, ne každému ale může stylem psaní sednout.

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení