zuzi509 zuzi509 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi budu muset přestat od knížek něco očekávat, protože poslední dobou se na knihy hodně těším no a potom samozřejmě přijde velké zklamání. Ne že by kniha byla špatná, ale podle hodnocení ostatních jsem očekávala mega bombu, z mega bomby se vylíhla jednoduchá kniha plná jednoduchého humoru, který mě častěji nerozesmál než ano. Příběh mi přišel monotónní a celou dobu se tam v podstatě neodehrálo nic nečekaného, chtělo by to více toho humorného nervózního drama, kdy se opravdu vrtíte na židli celý nedočkavý a rozjaření z toho jak to dopadne. Nemyslím nějaké hororové drama, ale opravdu mi tam chyběly ty vtipné napínavé lehce zmatené situace. Ano ony tam byly, ale pro mě osobně byly špatně zpracované a autor je nevyužil na sto procent, prostě je odbyl což je škoda. Chtělo by to ještě větší vcítění do postav, ale chápu, že kniha má být lehká a prostě jenom rozesmát lidi, kteří měli těžký den, ale ani tohle pro mě kniha moc nesplňovala. Samozřejmě tam bylo spoustu humorných situací a někdy jsem se zasmála, ale myslím že další díly číst nebudu.

23.02.2019 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Kniha mě zaujala především obálkou a upoutávkou. Ze začátku to bylo poněkud zmatené, protože vymyslet vlastní právní systém v Zemi je velice náročné a mohlo to být lépe vysvětlené. Mnoho věcí jsem pochopila až na konci knihy např. Tleskače. Postavy byly zajímavé. Měly krásný vývoj jako osobnosti. V knize se toho odehrálo hodně na to jak byla krátká, ale necítila jsem z postav moc emoce. Nevěřila jsem zamilování Risi a Connora. Neměla jsem do knihy zapálení. Necítila jsem potřebu jí číst. Nevtáhla mě moc do děje, nevím proč. Začlo mě to trochu bavit až na konci. Myslím, že je spoustu mnohem lepší knih než je tahle. Kniha je prostě moc přechválená a komerční, rozhodně nemá na světový Bestseller. Nemám potřebu číst další autorovi knihy. Bohužel.

13.01.2019 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvěle napínavé dílo k zamyšlení, musela jsem být naprosto soustředěná abych vše správně pochopila a vstřebala. Každopádně mě tahle hra naprosto fascinuje, stejně jako Bílá nemoc, kterou jsem si měla možnost zahrát v divadle. R.U.R bych si rozhodně chtěla zahrát také. Jediné co bych vytkla (ale to si může každý režisér upravit) bylo hodně slov a méně akce. Jinak to bylo velice no prostě FASCINUJÍCÍ. Děkuji za Karla Čapka....

04.05.2019 4 z 5

Popravdě se divím že jsem knihu dočetla. Každých 100 stran jsem si říkala že přestanu, ale něco mě nutilo zjistit jak ta nekonečná sedmi set stránková kniha skončí, no ze začátku jsem se celkem dobře začetla. Bylo to takové nevinné povídání. Celkový styl autora mě hodně překvapil a celkem bavil. Bylo to v podstatě 30 let, které jsme prožili s hlavními hrdiny, bavilo mě číst jak se postavy vyvijejí, potom mě ale mrzelo když se na některé postavy zapomínalo. Moc mě nebavily válečné spory, spíše jsem se zajímala o osobní příběhy postav. Neuvěřitelně mě štval otrok Taita , který byl úplně všechno. Posledních 200 stran jsem věděla jak válečný spor dopadne. Takže závěrem. Jsem hrdá že jsem to dočetla.

20.07.2019 3 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Zvláštní. Byl to čtivý příběh chvílemi trochu loudavý, ale hodně mně to překvapilo.
Napsané to bylo pěkně. Kniha byla otevřená. VELMI OTEVŘENÁ!
Fascinuje mě to. Nechápu proč tu knihu Koukalová napsala. Nemyslím si, že pro peníze nebo pro ještě větší slávu než má teď.
Hodně tam o sobě prozradila a ukázala svoje soukromí, slabiny nemyslím si, že je to úplně vhodné zvlášť pro ni když je tak slavná. Ale to musí posoudit ona co je a není pro ni vhodné. Jinak fotky na konci byly moc pěkné.

19.06.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dojemná nefér kniha, nad kterou se člověk zamyslí (a to hodně).
Zamyslí se nad tím, že i Němci v nacistickém Německu to neměli vůbec jednoduché.
Všichni prostí, ale i trocha těch bohatých. Samozřejmě horší to měli ti kteří nepodporovali Hitlera. Myslím si, že spousta lidí smysl knihy nechápe.
Jednoduše mě bavila smrt, která příběh vyprávěla. Prostě a jednoduše ty hlášky byly nepřekonatelné. Styl jak byla kniha napsaná byl neobvyklý a zajímavý. Začátek úžasný hned mě upoutal a to je dobře. Potom to bylo maličko uloudané, ale hned se to rozjelo a to, už jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Také byli skvěle popsané vztahy mezi jednotlivými postavami. Těším se na film. A JEDNODUŠE *****:)

19.05.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nemám slov. Karel Čapek byl prostě geniální.
Dopodrobna,ale nenápadně v knize předpověděl druhou světovou válku.
Bílá nemoc mě prostě fascinuje.
Je to opravdu veledílo,které mi toho hodně dalo. Smekám.

15.04.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Hrozně jsem se na Kovyho knihu těšila, protože se mi moc líbí jeho tvorba na youtube.
Musím říci, že Kovy má talent na psaní a myslím, že se mu kniha velice povedla.
Ale přece jenom má podle mě Kovy neuvěřitelný talent na poezii. Protože ty básně co napsal byly úžasné.
Hodně jsem se o Kovym dozvěděla. Bylo to vtipné, pohodové, dojemné a povedené.
Krása.

27.01.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

První knihu kterou jsem si od téhle autorky chtěla přečíst byla První stříbrná kniha snů.
Ale kniha mě prostě nezaujala a nebavila takže ani ne v půlce jsem to
se čtením vzdala. Nějak mě to, ale pořád k autorce táhlo. Chtěla jsem vědět jak umí psát. Tak jsem tedy sáhla po Rudá jako Rubín. A kniha mě prostě zaujala. Já obdivuji knihy, které mají zamotaný děj, knihy ve kterých není ani jedno slovo zbytečně. A to je jedna z nich. Víme že o strojích časů a o cestování časem je spoustu filmů a knih, ale tahle byla prostě něčím unikátní. KRÁSA!!!! Těším se na druhý díl.

24.08.2017 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Velmi nadčasové nádherně jednoduché, ale zároveň složité dílo.....
Pro mě je tam nejstatečnější Julie, která se celou dobu snažila a odnesla to nejhůř...
Romeo mi do noty nepadl.

27.09.2019 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Velice poutavý příběh, který je tak jednoduše napsaný až je složitý. Bylo tam méně postav, takže se v tom člověk krásně orientoval, podstatně lépe než v jiných divadelních hrách. Četlo se to velmi rychle a celou dobu mě to vztahovalo do děje víc a víc a i když jsem četla přímo divadelní hru a ne příběh bylo to velice čtivé a poutavé. Hodně jsem sledovala Julii, která se nám v knize krásně vyvinula a rozvinula. Uvědomte si to, že ona v podstatě za nic nemohla, nic neprovedla a ona to odnesla ze všech nejhůř i když se říká že na tom byli s Romeem stejně.....

13.09.2019 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Takhle na to že to měla být komedie, tak jsem se moc nezasmála. Na knihu a na představivost to bylo velmi zmatené, ale jakmile to člověk uvidí na jevišti, tak to bude určitě jasnější. Znám lepší komedie.... O orientaci ve jménech ani nemluvím. Každopádně když si vezmete v jaké době byla tahle hra napsaná? Ty výrazy atd. Tak nadčasové.

30.08.2019 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Začnu asi takhle: Miluji moravské nářečí, byť jím nemluvím a tím, že já osobně nemám žádné nářečí jsem se na knihu musela více soustředit, hlavně se mi to v hlavě překlápělo na normální češtinu. Sranda byla se opravdu zaměřit na to abych to četla správně. Zamilovala jsem si prostředí ve kterém se děj odehrává. Maryša je můj naprostý favorit. K příběhu: Nápad je skvělý, ale některé scény a dialogy byly malinko zbytečné. Já bych se místo toho mnohem raději podívala do soukromí Vávry a Maryši, jak se k sobě chovali atd. Taky bych více rozehrála konec, který je naprosto krandiozní. Celkově dílo je to prostě úžasné a nezbývá mi jen dát hvězdy.

18.08.2019 3 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Kniha mě nějak fascinovala. Ze začátku jsem se v tom absolutně ztrácela, ale potom jsem pochopila systém knihy. Prostě se minulost a dost důležité detaily dozvídáme nenápadně v průběhu celé knihy. Nebavily mě dlouhé až moc zamýšlené kapitoly, ale svět Indiánů byl úžasný. Celkově tuhle knihu považuji za velmi poučnou a velice promyšlenou. Uvědomila jsem si další hrozné věci které lidé způsobí. Do knihy jsem se ponořila, ale konec jedním slovem: KLIŠÉ!!!!! Proč!!!!!......

15.08.2019 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Autorka byla odvážná už jen tím, že začala psát o autismu. Vím tak nějak co je to autismus, jelikož s ním mám zkušenosti. Ale o tomhle problému jsem se chtěla dozvědět více, proto jsem po knize sáhla. Bohužel jsem po ní sáhla z doporučení nikoli z jejího obalu. ???? Obsah mě od začátku zaujal, ale ne tak abych na knihu pořád myslela. Trochu mě potom vadil stereotyp každého dne. Chápu že to tam být muselo, ale bylo to trochu nudné. Konec byl jinak úplně mega. Za malé nedostatky dávám 4*. Doporučuji pedagogům, dětem, rodičům, prarodičům.....

27.11.2018 4 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Rozhodně lepší než třetí díl.
Tato kniha se četla úplně sama. Přišlo mi to všechno strašně rychlé. Kniha nebyla obsahově krátká, ale mně pocitově přišla strašně krátká. Ale zároveň se moc těším na další díl který bezpochyby navazuje a to doslova doufám . Všechno nabíralo větší obrátky. Příjde mi že teď když jsou dvojčata větší všechno je prostě odost vážnější. Tolik informací, které jsem ještě teď nevztřebala. No příběh se hodně zamotal. Těším se na další díl.

18.07.2018 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Vyjádřím se k celé trilogii. Nebylo to špatné, ale mě to nijak neuchvátilo.
Bylo to zdlouhavé a už mně nudilo jestli Morfeus nebo Zach, ale nápad autorky mi přišel skvělý. Ale bylo tam hodně napětí to oceňuji. Co mě hrozně mrzí je to, že jsem si neoblíbila hlavní hrdinku( což je hodně špatný) nějak mi prostě nesedla.
Ze čtvrtého dílu mi přišla nejzajímavější poslední povídka ty první dvě tam být ani nemuseli. Tu poslední bych více rozvinula. Tahle série nebyla výborná ani nejhorší proto 3 hvězdičky za celou sérii.

28.01.2018 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Krásné dramatické vzrušující pasáže. Bylo to procítěné. Tahle kniha se mi četla úžasně a nemohla jsem se ji dočkat. Když jsem si myslela jak to skončí tak se to pokaždé začalo odvíjet úplně jinak. Ale přece jenom je tu nějaký zádrhel. Na to jak krásně a dramaticky dokázala autorka popsat nějaké situace, jak to bylo napínavé a nepředvídatelné, tak jsem čekala velkolepý konec. Ale mně konec bohužel prostě přišel jaksi odbytý možná autorku tlačil čas, ale konec pro mně byl zklamáním:(
Jinak úžasné!!!

26.01.2018 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Super knížka pro každou holku.
V knížce se objevují normální holčičí problémy a trampoty.
Anna je skvělá holka, která má energii a doslova ráda ŽIJE!
Ale jednu výhradu přece jenom mám:( Asi tak v půlce knížky mě tam začalo chybět nějaké to napětí. Anně se skoro vše dařilo až na nějaké malé průšvihy a to mě přestávalo bavit. Ale na konci knihy vy co jste ji dočetli víte co se stalo. Samozřejmě že je to smutné, ale musíme si u knihy nějak zabrečet. A nebo bylo od Gilberta velmi šlechetná to co pro Annu udělal.

24.04.2017 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Miluju to...... Chtěla bych to vidět v divadle.
A až budu mít děti, tak v našem čtecím repertoáru nebude chybět zjednodušená verze tohohle úchvatného příběhu.....

20.10.2019 5 z 5