zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha sice byla plná zvratů a snažila se zaujmout, ale přeci jen mi v ní něco chybělo. Měla jsem zní pocit, čeho je moc toho je příliš. Bylo tam až moc změn, až jsem z toho byla znechucená. A měla jsem nakonec problém knihu dočíst.

05.04.2020 3 z 5

Pomsta čarodějnic Pomsta čarodějnic Michaela Mitroci

Překvapivě velmi hezká kniha o osudy dvou sester, které byly proklety. Jedna bílá a druhá černá čarodejnice. Jen ten konec mi přišel moc uspěchaný. Ale i přesto kniha měla své kouzlo.

22.03.2020 4 z 5

Velká cesta kilem za Čingischánem Velká cesta kilem za Čingischánem Jana Urbanová

Kniha byla pro mě velkým zpestřením, po dlouhé době jsem se dost zasmála. I když se našli méně záživné pasáže, ale celkově byla kniha čtivá.

21.03.2020 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Kniha byla zajímavá, ale zajímavé pasáže se střídali s nudnými. A vyostření "záplatky" mi přišlo divný. Takový nedotažený.

20.03.2020 3 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Na prvních stránkách jsem pochybovala o tom, zda knihu vůbec dočtu. Ale velmi rychle mě děj knihy úplně pohltil. Nedokázala jsem se odtrhnout, dokud jsem jí celou nepřečetla. Nakonec i pír slz ukáplo. Je to překvapující kniha o pocitech a vypořádání se s tramatickým zážitkem.

15.03.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka, která mě donutila přemýšlet o obětech domácího násilí. O tom, jak to může být někdy velmi složité. Je to velmi hezky napsané, až na posledních 50 stran, kdy se všechno změní, ale autor to nezval do ruky moc šťastně.

11.03.2020 4 z 5

Výtvarné umění Zeměplochy Výtvarné umění Zeměplochy Terry Pratchett

Hezké doplnění a ztvárnění postav Zeměplochy. Zaznamenaný pohled jak autora tak i výtvarníka, který se trefil přesně do autorovo představ. Jen mi tam některé postavy chyběly.

08.03.2020 4 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Kniha, která nenadchne, ale ani nezklame. Hezký příběh, kdy "úspěšná" podnikatelka, která má všechno, co si přeje náhodou jednou potká při objíždce své mladší já. A nakonec zjistá, že nemá všechno, že se vzdala všeho, co chtěla a jen přežívá. Kniha k zamyšlení a o tom, kam směřujeme a co chceme.

07.03.2020 3 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Velmi hezká kniha, která navazuje na dokument V síti. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Musím říct, že mě chytla od prvních stránek a nedokázala jsem jí odložit. Všechny rozhovory jsou velmi zajímavé. Doporučuji po shlédnutí dokumentu si tuto knihu přečíst.

01.03.2020 5 z 5

Cit slečny Smilly pre sneh Cit slečny Smilly pre sneh Peter Høeg

Tahle kniha pro mě byla neuvěřitelným zklamáním. Nejen, že byl velký problém knihu přečíst, díky to mu, že autor nedokázal vydržet v jedné dějové linii. Některé pasáže jsem četla i několikrát, ale stejně to nepomohlo. Jedna z nejhorších knih, kterou jsem poslední dobou četla.

28.02.2020 1 z 5

Dokola kilem! Dokola kilem! Daniel Urban

Kniha mě pohltila a nekozala jsem přestat číst. Na první knihu to bylo velmi dobré. I jsem se zasmála. Měla nějaké menší mouchy, ale jinak se jedná o velmi zdrařilou prvotinu.

15.02.2020 4 z 5

Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Reiner Engelmann

Opět další kus lidské historie, který by neměl být zapomenut. Smutné je, kolik lidí ani nevěří, že něco takového proběhlo a zároveň, kolik lidí stihl spravedlivý trest za to co udělali. Tuto knihu vřele doporučuji, četla jsem jí jedním dechem. Je skvěle napsána.

15.02.2020 5 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Kniha mě od první do poslední stránky úplně pohltila, příběh dvou přítelkyň, které řeší své vztahy. V knize je i velké zamyšlení a zároveń i porozumění. Přiznám se, že na konci mi ukáplo pár slz. Pochopila jsem i, přoč byla tato kniha zfilmovaná.

14.02.2020 5 z 5

Ohnivé ženy Ohnivé ženy Hermína Franková

I kdyžb jsem film viděla před hodně dávnou dobou, tak jsem v duchu neustále knihu srovnávala. A i když byly nudné pasáže, tak byly i pasáže k pousmání. Přeci jen Marta a Magdaléna mají své kouzlo. Hlavně při poznávání dnešní doby.

13.02.2020 3 z 5

Dole u řeky Dole u řeky John Hart

První kapitola mě nadchla a říkala jsem si, že ta kniha se bude skvěle číst, bohužel, za pár stránek přišlo několik desítek stran, kdy jsem měla pocit, že knihu nemůžu ani dočíst a pak až v poslední třetině se opět vše vrátilo ke knize, která má spád a hodně zvratů.

08.02.2020 4 z 5

Viditelná temnota: Memoáry šílenství Viditelná temnota: Memoáry šílenství William Styron

Velmi zajímavě napsaná kniha. Nejen jeho boj s klinickou depresí, ale i jeho charakteristika této duševní poruchy. A možnosti vysvětlení a pochopení nemoci.

16.01.2020 4 z 5

McAtrix recesed McAtrix recesed Adam Roberts

Začátek knihy mi přišel vtipný a zajímavý. Bohužel, čím víc jsem se začítala, tak jsem byla zklamanější. Ta poslední část se autorovi vůbec nepovedla. Konec byl úplně o ničem. Přišlo mi to, že najednou nevěděl, jak má knihu ukončit.

16.01.2020 3 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Hezká oddechová knížka, prolíná se detektivka a romantika s dobrým koncem. Hezký příběh, i když ze začátku hodně smutný.

11.01.2020 4 z 5

Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili Zdeněk Šmíd

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Díky postávám a seriálu Proč bychom se netopili, který byl natočen dle knih autora. Jsem si každého připodobnila dle seriálových postav.
U knihy jsem se dobře bavila a byla i poučná ohledně Kanady a Aljašky vč. zajímavých skutečností.

05.01.2020 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Skvělé zakončení celé série knih Měsíční kroniky. Hezké povídky, které více přiblíží hrdiny a u poslední povídky mi i ukáplo pár slz.

04.01.2020 5 z 5