zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nádherný příběh, který má nečekané rozuzlení. Autorka nezklamala. Napětí prakticky od začátku až do konce a opravdu jsem neodhadla, kdo je vrah.

04.08.2020 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherný romantický příběh, který je dobrý k relaxaci. Má sice šťastný konec, ale na takový na jaký jsem z knih této autorky zvyklá. Přeci jen trochu změna. Akorát jsem se často ztrácela, když jsem netušila, v kterém časovém období se nyní nacházím.

03.08.2020 4 z 5

Dobytku smíchu netřeba Dobytku smíchu netřeba Daniil Charms (p)

Kniha na mě působila až moc depresivně. Až posledních pár stránek se dalo. Ale měla jsem problém knihu vůbec přečíst. I když doslov osvětlil hodně o povaze autora. Tak jsem měla pocit, že autor byl na něčem závislý (alkohol, drogy,...). Některé příběhy byly velmi chaotické a divné.

30.07.2020 1 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Příběhy se Smrtěm jsou prostě neodolatelné. Kniha mě dokázala rozesmát, až jsem chvilkama nemohla přestat a k tomu překlad pana Kantůrka, který je úžasný.

26.07.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

První část knihy byla taková nějaká, chvilkama jsm si říkala, že to autorka až moc natahuje. Ale nakonec to byla moc hezké zakončení celého střeštěného života Lou. A pro romantiky i s krásným šťastným koncem. Prostě na relaxaci ideální.

19.07.2020 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tato kniha není tak strhující jako první díl, ale i přesto má své kouzlo. Lou je opět střeštěná a dostává se do situací, které jsou jí vlastní. A konec je přeci jen šťastnější než v prvním díle.

18.07.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Měla jsem ze začátku problém s touto knihou a to jen z toho důvodu, že jsem ji už videla z filmovanou. Ale nakonec jsem se po pár stránkách začetla a opět to byla nádrherná romantická kniha. I když nekončí úplně šťastně, ale je to moc hezký a dojemný příběh.

15.07.2020 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Za mě nádherný oddechový příběh s dobrým koncem. Kniha se velmi dobře čte a i slza mi během příběhu ukápla. Kniha ideální na relaxaci.

12.07.2020 5 z 5

Sova byla pekařova dcera Sova byla pekařova dcera Marion Woodman

(SPOILER) Nevím, zda tato kniha je tak špatná z důvodu překladu nebo z důvodu autorky. Prvních pár stran šlo dobře. Říkala jsem si, že to docela půjde a bude to zajímavé. První nemilé překvapení pro mě bylo, že autorka vychází ze studie, která byla prováděna na 20 žen s nadváhou (obezních žen) a 20 žen s normální váhou (kontrolní vzorek). Ženy s nadváhou kolem 10 kilo jsou jednou nazývány obezní (takže jako ženy s nadváhou přes 20 kg), a pak zase jen s nadváhou. Možná chyba překladu nebo chyba autorky - nedokážu posoudit. Pak tam přidá několik žen s anorexiií.
Autorka často citovala a odkazovala na Junga. No nevím, přeci jen si myslím, že některé jeho poznatky a názory jsou trochu mimo.
Čím víc jsem v knize postupovala, tím víc jsem se začala v knize ztrácet. Od studie přešla k náboženství a se smíření s bohem, chybnou cestou vedenou satanem (ďáblem - tyto názvy mění).
Poslední část knihy se pohybuje pouze v náboženství, s odkazem na moderní ženy.
Závěr této knihy, smiřte se s bohem a budete krásné a nebudete mít problém s váhou.

10.07.2020 odpad!

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Neuvěřitelný příběh, který se čtenáře úplně pohltí, že si chvilkama říkáte, proč nedokážu číst rychleji. I když mi pauzy do vyprávění Bena někdy dost vadili. Neměli bychom zapomínat na historii, aby se brzy nezopakovala, protože nikdy se neopakuje to dobré, a když tam velmi zřídka.

09.07.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Kniha se mi moc líbila, i když si nedokážu představit , jak někdo na koni jede z Londýna až do Francie a ve Francii dalších 500 km. Ale to že si to nedokážu představit neznamená, že to nelze provést. Byl jinak moc hezký a oddechový příběh se šťastným koncem.

05.07.2020 4 z 5

Predátor Predátor Patricia Cornwell

První polovina kniha je velmi chaotická a chvilkama i dost nepřehledná. Pak když už kniha dostane spád a čtenář se v ní začne orientovat. Tak přijde rozuzlení, ale dle mého pocitu je hodně nedotažené. Kniha se dobře čte a druhá polovina knihy je i dost napínavá.

05.07.2020 3 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Tato kniha se nedá hodnotit, tato kniha se musí přečíst. Je to velmi silný a působivý příběh.

03.07.2020 5 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Velmi emotivní kniha, která ukazuje, jak to mají oběti takového násilí těžké. Takovou knihu je velmi těžké hodnotit. Styl psaní mi připomněl, styl psaných knih od autorů, kteří si prošli koncentračními tábory.

28.06.2020 5 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Velmi hezké završení celé série. Tato poslední kniha se dá srovnávat s druhým dílem. Opět plná zvratů a zajímavých příběhů. Vadila mi tam návštěva jiné "dimenze" a malinko zbytečně zdlouhavý konec. Ale zůstal v některých otázkách otevřený.

27.06.2020 4 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Z prvního dílu jsem byla velmi zklamaná. Ale druhý díl to vynahradil. Nebyly zde tolik emocionální popisy, ale bylo zde hodně děje a zvratů. Na pár stránkách byl shrnut celý první díl a to nejdůležitější, co se v něm událo. I když končí tento díl smutně, tak vtáhne čtenáře velmi rychle do děje.

22.06.2020 4 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Od této autorky jsem již několik knih četla a za mě tato kniha byla dost velkým zklamáním. Hodně emocionálně popisná. Děj se díky tomu strašně vlekl. I když má děj své kouzlo, ale působil na mě, že stál v pozadí.

14.06.2020 3 z 5

1989 očima 30 slavných osobností 1989 očima 30 slavných osobností Petr Macek

Až neuvěřitelné rozhovory, u některých mi i slza ukápla. Kniha je velmi čtivá a nedá se od ní odtrhnout. Popis měsíce před a týdny po 17.listopadu 1989 a jak to vnímali jednotliví aktéři.

20.05.2020 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Ať tento druh literatury nepreferuji, tak kniha je neuvěřitelná. Čte se naprosto skvěle a velmi rychle čtenáře v táhne do děje. Díky i reálným historickým faktům, se do tého knihy velmi rychle v žijete a už každým dechem čekáte další dobrodružství jednotlivých postav a jak to s nimi dopadne.

18.05.2020 5 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Moc hezký příběh o novinařeně a vzniku na Zeměploše. Kniha se dobře čte a opět autorům humor nezklamal.

25.04.2020 4 z 5