zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Pro mě byla tato kniha z větší části velkým zklamáním. Začátek byl dobrý vč. autorova klasického humora. Ten se pak bohužel z větší části vytratil a byl to chvilkama chaotický a velmi nudný příběh. Má tam pár světlých chvilek, ale z mého pohledu jich moc není.

03.04.2019 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Úžasná kniha, která se velmi dobře čte a je velmi těžké se od ní odtrhnout. Pohltila mě a už jsem se nemohla dočkat konce. Konec byl velmi překvapující.
Jediné co bych knize vyčetla je, že autor hlavně v první polovině knihy hodně přeskakuje z jednoho časového děje do druhého.Tak se pak musí čtenář více soustředit, kde vůbec je, a kdy se děj odehrává.

03.04.2019 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Nádherný příběh, který bych charakterizovala jako pohádka pro dospělé. A speciálně u tohoto dílu se opravdu jedná o pohádkové děje, kterými si čarodějky projdou. Nádherné a oddechové čtení, které vás úplně pohltí.

06.03.2019 5 z 5

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

Příjemný krátký příběh. Viděla jsem v ní spousta tatínků, kteří se chovají naprosto stejně.

06.03.2019 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Super kniha, u které jsem se bavila od začátku do konce. Je to jedna z knih, kterou nemůžete odložit, protože chcete číst dál a dál. Jediné, co mi na této knize vadilo, byla dějová linie s nákupními košíky. Přišla mi tam naprosto zbytečná.

06.03.2019 4 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Z této knihy jsem velmi rozpačitá. Začátek knihy byl skvělý, říkala jsem si, že ji nemohu pomalu odložit. Napínavá a neustále se něco dělo. Od poloviny knihy se vše zlomilo a snažila jsem se prokousávat až do konce. Nebylo to tím, že by kniha změnila styl, ale spíš o to, že když se vše hodně opakovalo, tak toho už bylo prostě moc. Až to nakonec bylo nudné.

25.02.2019 3 z 5

Koróna Koróna Thomas Thiemeyer

Kniha se velmi dobře čte, do táhne v táhnout do děje. Jediné co mi vadilo bylo, že autor spojil 3 děje do jednoho, gorily, Bezejmenného a lidi....na mě až zbytečně moc překombinované

14.02.2019 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Do plného počtu hvěz mi chyběl nějaký jiný závěr. Kniha se čte dobře, chytí hned o začátku, ale ten konec není úplně ono, co jsem od této knihy čekala.

07.02.2019 4 z 5

Pyramidy / Stráže! Stráže! Pyramidy / Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Tak vzhledem k tomu, že jsou to opět 2 různé knihy. Tak ohodnotím každou zvlášť.
Pyramidy pro mě velké zklamání, strašná nuda, až teprve, když se začaly problémy s pyramidou, tak to konečně začalo být zajímavé. Ale celkově nudný dojem.
Stráže!Stráže! z této knihy jsem byla nadšená. Draci, dráčci od začátku dokonce a Errol neměl chybu. Stejně tak Karotka, který se tak krásně naivní, až se legrační. Vyřešení zápletky bylo krásné.
Takže mé hodnocení je průměr. Jinak by to byli 3 hvězdy a 5 hvězd.

07.02.2019 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Nádherná kniha, která má hezký až romantický příběh. A 3 čarodějky jsou prostě "boží". Jen ten konec je trošku delší než je potřeba, ale i tak má kniha své kouzlo.

27.01.2019 4 z 5

Kniha mě úplně pohltila, vím, že se k ní budu často vracet a čerpat z ní. Dobře se čte a je hodně inspirativní. I když tento žánr moc nevyhledávám, tak nelituji, že jsem po této knize šáhla a přečetla jsem si ji.

13.01.2019 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

U této knihy trošku zklamání, bylo v ní více pospisných pasáží. Ale příběh byl zbytečně v některých čístech zdlouhavý. I když konec byl úžasný.

13.01.2019 3 z 5

Čaroprávnost / Mort Čaroprávnost / Mort Terry Pratchett

Tak tuto knihu musím rozdělit na dvě hodnocení. Tak část Čaroprávnost je úžasný děj, který vtáhne. Začátek je trochu slabší, ale se se příběh rozjede a má svůj spád. Až mi bylo líto, že končí.
Mort je moc hezký příběh (Smrť je prostě boží stvoření), tady mi zase vadil příběh těsně před koncem. Myslím si, že přetělování Morta do Smrtě nebylo na místě. Co k tomu dodat, kniha se velmi dobře čte a až na pár slabších míst, tak jsou to úžasné příběhy.

10.01.2019 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Tato kniha mě úplně pohltila, od začátku do konce. Strhující děj, úžasné postavy. Šťastný konec. Ideální oddechová kniha pro relaxaci.

02.01.2019 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Začátek knihy byl slabší, ale pak se objeví Mrakoplaš a Dvoukvítek a kniha dostane spád. Je to moc hezký příběh, který jsem jen hltala.

31.12.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak ta třetí kniha byla sice více "fantasy" prvky, ale přeci jen už v ní bylo trochu víc "hluchých" míst. První polovina knihy byla slabší, ta druhá půlka už je víc tajuplnější a víc čtivá.

27.12.2018 3 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Bohužel, jako u prvního dílu pro mě zklamání z děje. I když v tomto díle, je přeci jen větší manipulace ve snech, tak jinak je kniha hlavně o životě teenagerů. Ale opět velký klad, velmi dobře se čte.

25.12.2018 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jako první jsem od této autorky četla sérii Drahokamy. A byla jsem z ní nadšená. Nyní jsem sáhla po této sérii, a i když se tato série čte moc dobře, tak mě strašně zklamal děj. Čekala jsem trochu podobnost s drahokamy, ale tady je to hlavně o vztazích teenagerů. I když trochu tajemno se snaží autorka dát do návštěvy snů , ale to je tak vše.

25.12.2018 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Kniha je od začátku do konce akční a v táhne vás do děje, i když ke konci přijdete na to, kdo je "záporák", dřív něž je to v knize zmíněno, tak to neztrácí své kouzlo. Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

20.12.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha je rozdělena 4 časových pásem, z toho první 2 jsou úžasná a máte pocit, že knihu nemůžete odložit, je to hodně emotivní a smutný příběh, bohužel, další 2 pásma jsou nudnější a slabší, na jednu stranu si říkám, že kdyby autorka ty 2 pásma popsala na 2 stránkách bylo by to lepší. Ale i tak knížku doporučuji ke čtení.

20.12.2018 4 z 5