zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Hon na ovci je starší autorova kniha a je to už typický Murakami. Nějakou dobu ze začátku jsem se knihou trošku prokousávala, no pak se mi to začalo líbit, příběh mě dostal a jak se vypravěč s dívkou ubytovali v hotelu U Delfína, vystoupali do hor, setkání s Ovčím mužíkem a rozhovor s Myšákem - tak to už byla nádhera. Ten popis samoty, přírody, zvláštních situací a vztahů - to je prostě kouzlo pera Murakamiho. Není to jednoduché čtení, no stojí zato !

28.06.2016 4 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Ráda se zase s Violet Morganovou setkám v další knize s názvem Uloupené tělo. To už bude Violet provdaná a své pohřebnictví bude provozovat na divokém západě. Knížka mě zavedla do prostředí viktoriánské Anglie, do chudobince, kde Violet najde svoji dcerku, ke královně Viktorii, je zde i detektivní zápletka, špetka napětí. Hezké počteníčko !

25.06.2016 4 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Knížky Táni Keleové-Vasilkové jsou oknem do života obyčejných lidí. Obyčejných, běžných lidí, kteří denně prožívají své starosti, trápení, povinnosti, touhy, sny a také lásku. Její knížky nás polehounku vtáhnou do příběhu a někdy se může stát, že hrdinčin příběh prožíváme reálně ve svém vlastním životě. Mám ráda tuto slovenskou autorku, čtu ji slovensky i česky, a líbila se mi i tako knížka, stejně jako ostatní.

22.06.2016 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Hodně dobrý psychothriller, přečetla jsem za dva večery a konec byl vskutku strhující, překvapivý a hlavně nečekaný. Určitě je to kvalitní čtení, kniha se jen těžko odkládá. Doporučuji!

20.06.2016 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Toto nevšední a dojemné vyprávění, plné silných postav a životních osudů bez příkras mě vzalo za srdce. Opravdu krásná knížka, nejen obalem a obsahem, ale pro mě poselstvím rodinné sounáležitosti a oddanosti, které v sobě skrývá. Přečtěte si tuto lahůdku pro naši duši !

18.06.2016 5 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Rachel je opečovávaná dívka z bohaté židovské rodiny a Andy míšenec, který vyrůstá pouze s matkou. Nejdříve se setkají jako děti v nemocnici, pak se náhodně setkávají po tři desetiletí... Námět knihy je určitě dobrý, no budu upřímná, že mě tato kniha neoslovila tak, jak jsem čekala. Čtení mi přišlo místy nudné, chyběla mi zde jiskra, nebyl to úplně můj šálek kávy :-)

16.06.2016 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Tato kniha vlastně obsahuje dva příběhy. Spisovatelka Carrie píše román ze skotské historie, ubytuje se v kouzelném domku na pobřeží Severního moře, má výhled na ruiny hradu, ohromnou inspiraci a píše překrásný příběh hrdinské, velké lásky Sophie a Johna Moraye odehrávající se na začátku 18. století, v době jakobitského povstání. Trošku mi trvalo orientovat se v mnoha postavách skotské historie, ale pak mě děj pohltil a já četla spokojená až do úplného konce.

14.06.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Velmi upřímný, citlivý, dojemný a současný příběh také o tom, že dobrým lidem se nemusí dít jen dobré věci. Vše je okořeněno jemným humorem. Jess je obyčejná matka, která sice nemá peníze ani rodinné zázemí, ale má silné morální hodnoty a úžasnou vazbu na své dvě děti. Pani Jojo opět dokázala své umění, vždyť i ten ošklivý pes Norman se stal mým hrdinou a miláčkem. Nakonec bych si ráda přisedla do toho jejich mini cooperu a vydala se s touto láskyplnou povedenou rodinkou třeba zase do Skotska :-)

12.06.2016 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

To byla moje třetí kniha od této inslandské autorky, která patří mezi mé oblíbené spisovatele. Vcelku se mi tento místy strašidelný příběh líbil, no chvílemi jsem měla dojem, že děj stojí na místě, pořád se opakovaly tytéž zvuky a děsy, trošku mi chyběla gradace děje a napětí. Ale po dočtení knihy jsem byla se závěrem spokojená, líbilo se mi jak vše do sebe zapadlo a jak autorka volně ukončila děj. Dobrá četba !

09.06.2016 4 z 5

Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Matthew Reilly

Příjemná knížka pro oddech a odreagování, exotické prostředí Konstantinopole do které se vydá na šachový turnaj anglická delegace s mladou Alžbětou, budoucí královnou. Její učitel se zde zapojí do pátrání po vrazích, trocha napětí a dobrodružství, trocha erotiky, docela hezké čtení !

06.06.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Mě se tento rodinný psychothriller velmi líbil. Od první stránky byl příběh tak nabitý napětím, že jsem knihu jen těžko odkládala. Odlehlé prostředí farmy švédského venkova, severská mytologie, tajemství z mládí, skvělá vypravěčka, kdy nevíte, co je pravda a kdo lže a určitě překvapivé rozuzlení, nad kterým jsem pak dlouho přemýšlela...Určitě si ráda přečtu i jinou knihu tohoto autora!

03.06.2016 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Kdo se bojí nesmí do lesa. A já se docela bála při čtení tohoto vydařeného thilleru. Všude kolem černý les, osamocený skleněný dům, pět postav, které se neznají, nebo neviděly řadu let, skrývané tajemství z mládí, ztracená paměť....Dokonce se mi podařilo odhalit viníka a čtení jsem si užila do poslední stránky.

31.05.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Hned od první stránky jsem se nechala knihou okouzlit a dočetla se až ke šťastnému konci. Byla to pro mě neskutečná čtenářská "jízda" plná vztahů, emocí, pocitů, citu, lásky. Autorka bravurně vylíčila obě hlavní postavy Ellen i Saskii, je to mistryně pera, četla jsem všechny její knihy a ani tato mě nezklamala. No jo, často se stává, že láska může člověka připravit o rozum a obvykle trvá dlouho, než se láskou zmámený vzpamatuje :-)

28.05.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Snad každý máme nějaké své maličké tajemství, ukryté v koutku duše, prochází s námi celým životem a určitě nikomu neublíží, nikoho neraní, je to jen součást našeho já. Nikdo se o něm nikdy nedoví, zůstává jen stínem naší myšlenky. Harlan Coben přišel s dobrým námětem, thiller je napínavý, děj graduje, čtivost zaručena !

22.05.2016 4 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Pád dlouho čekal v mé knihovně na přečtení a já netušila, že tam mám takový knižní skvost. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, téměř jsem lezla s Jamie a Robem po skalách, prožívala jejich lásku k Ruth, procítila jsem osudovou lásku Diany a Guye, protrpěla smrt Jamieho a pád Roba... Opravdu vřele doporučuji, kniha je velmi nevšední a na vysoké úrovni. Simon Mawer se stal mým oblíbeným autorem !

19.05.2016 5 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Nenáročné, odpočinkové čtení, typická milostná romance ze začátku 19. století v Anglii. U knížky jsem se příjemně odreagovala, příběh ničím nepřekvapil, taková pohádka pro dospělé, ale hezká a šťastná a tak to má v životě a v pohádkách být...

16.05.2016 3 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Na tuto knížku jsem byla hodně zvědavá. Přečetla jsem ji velmi rychle díky její velké čtivosti, ponořila jsem se do exotického prostředí Filipín a Dubaje, občas mě napadlo srovnání s kdysi populární Angelikou... Příběh je plný nejen exotiky, ale i dobrodružství, erotiky, napětí. Obdivuji Moniku Wurm, za její nápad situovat děj do nám Evropanům tak vzdáleného prostředí, nezbývá mi se jen těšit na další její lahůdku - Pakistánskou princeznu !

15.05.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Pro mě knižní překvapení, netušila jsem, že si tu svéráznou Britt-Marii tak zamiluji. Knížka plná laskavého humoru, krásných emocí a myšlenek, určitě předčila mé očekávání. Dojemné a vtipné dialogy s krysou, uklízecí vášeň Britt-Marie, svérázné postavičky v Borgu, vzpomínky na dětství, oddanost k manželovi, no u mě tato kniha zabodovala. Dokonce mám chuť si pořídit jedlou sodu a čistit okna octovými novinami! Britt-Marie mi dodala chuť žít a uklízet! Krásné!

08.05.2016 5 z 5

Zajatá královna Zajatá královna Alison Weir

Velkolepý historický román líčí dlouhý život Eleonory Akvitánské, matky známého anglického krále Richarda, Lví srdce. Román je velmi pečlivě propracován, Eleonora porodila 11 dětí a prožila velkou lásku s o jedenáct let mladším manželem králem Jindřichem II., která sice časem ochladla, no nikdy si nebyli úplně lhostejní... Velmi doporučuji, překrásná kniha pro milovníky historie!

03.05.2016 5 z 5

Fantom staré pevnosti Fantom staré pevnosti Zora Beráková

Tento historický román z českých dějin se mi moc líbil. Popisoval bouřlivé období vlády Rudolfa II. a jeho bratra a následníka Matyáše, poutavý byl životní osud příslušníka starobylého českého rodu Václava Vchynského z Vchynic a Tetova, jeho ženy Elišky, jejich uvěznění v Kladské pevnosti ...Román nejen zajímavý a dobrodružný, ale také poučný. Doporučuji.

27.04.2016 5 z 5