zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Shledání Shledání Anne Jacobs

Šestý díl série Panský dům dočten. Cítím uspokojení s příjemným závěrem, v který jsem doufala a také spokojenost s celou ságou. Tento díl byl posledním, myslím, že by už nebylo vhodné sérii prodlužovat, mě by to už pak nudilo. Stačilo, i když se mi čtení opravdu líbilo ! Tentokrát jsem zavítala do let válečných a sledovala osudy svých hrdinů v době bombardování, hladovění, v čase, kdy je Marie odloučena od svého Paula a manželství hrozí rozpad.
Krásný název Shledání ukončuje tuto ságu a já jsem ráda, že jsem se také shledala s obyvateli panského domu a nyní se s nimi i rozloučím. Hezké to bylo, moji milí !

17.10.2023 5 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Předně musím paní autorce pomyslně zatleskat, napsala úžasný knižní debut !!
Stíny nad Pecan Hollow je silný a nezapomenutelný román, jehož zdánlivě klidný děj směřuje do nečekaného i strhujícího závěru. Nádherně vykreslené postavy, procítěné, působí až realisticky. Kit je dívka bez rodiny, hladová, opuštěná a když potká zlodějíčka s krásně modrýma očima Mannyho, začíná jejich společná pouť. Tento román je něžný i tvrdý, je o ženské nezdolnosti, o komplikovanosti vztahů, o zranitelnosti.
Opět jsem prožila nevšední knižní zážitek, který ráda doporučím i vám !!

14.10.2023 5 z 5

Alexandra Alexandra Irena Kellerová Dibelková

Je to kniha s kouzelnou obálkou i s okouzlujícím příběhem !!
Nevěděla jsem, co mám od Alexandry čekat. Myslela jsem na plytký příběh plný přeslazené romantiky a není tomu tak. Alexandra je poutavý historický román odehrávající se v Anglii na začátku 19. století. Gratuluji české paní autorce, Alexandra se jí moc povedla !

11.10.2023 5 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Ano, je to tak, agentka Laurel Snowová je zpět, stejně tak opět na scénu vstupuje ranger Huck Rivers a nevlastní sestra Laurel, nevypočitatelná Abigail. A sériový vrah opět řádí a zabíjí ! Zmiz, dokud můžeš je další skvělá detektivka s romantickým pozadím a já si čtení maximálně vychutnala. Více se mi líbila druhá polovina knihy, kde děj nabírá spád, pátrání se přiostřuje a i vrah přidává na svém šílenství. Takže se i já zase těším na další díl této série !

09.10.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Děj románu plyne poklidně jako líná řeka a stejně tak klidně, s pokorou a obdivuhodnou nezlomností snáší hlavní hrdinka Victorie svůj osud... I já bych chtěla být jako řeka, jako ona, silná, statečná, oddaná i věrná. Věrná odkazu své rodiny, věrná jednomu muži. Očekávání krásy tohoto příběhu se naplnilo. Mám pocit, že všechna slova jsou zbytečná. Stačí začít číst a porozumět životu uprostřed divoké coloradské přírody, životu na farmě a životní síle Viktorie.
Nádherný příběh, jistě jeden z nejlepších příběhů čtených v tomto roce !

05.10.2023 5 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Rodinná dovolená je rodinný psychologický thriller, čtivý, napínavý, hlavně od své druhé části, no pro mne je to příběh, který se mi z hlavy brzy vykouří. Dvě rodiny s dětmi si vymění v rámci dovolené svůj dům, manželé Amber a Renzo cestují do Anglie a Beth s Niallem zase na italské pobřeží. Když Beth najde v šatníku Amber fotku jejího muže Nialla, přestává mu věřit a stravuje ji podezření z nevěry...
Tento thriller slupnete jako malinu, nemá mnoho stran a dobře se čte.

03.10.2023 4 z 5

Růžová zahrada Růžová zahrada Tracy Rees

Tento příběh mě zavedl do doby viktoriánské Anglie. Má zde zatím ještě hodnocení v modrých číslech a málo čtenářů, ale mě určitě oslovil, zalíbil se mi. Od Tracy Rees jsem četla Milostný dopis a to byla překrásná kniha. I Růžová zahrada se nese v podobném duchu. Je to příběh čtyř žen, velmi bohaté a osvícené Olive, Mabs, která pochází z velice chudé a početné rodiny, Ottilie, která chce studovat a měnit svět a její matky Abigail, která žije s hrozným tajemstvím. Je to příběh o síle ženy, o přátelství, o touhách i tajemstvích.
Mne si příběh podmanil a získal, hltala jsem stránky a sledovala osudy jednotlivých žen. Četla jsem déle, neboť písmo je dosti drobné, ale nelituji !

30.09.2023 5 z 5

Noc tisíce hvězd Noc tisíce hvězd Andrea Yaryura Clark

Román Noc tisíce hvězd se odehrává v 70. a 90. letech v Argentině a propojuje život jedné rodiny se složitými a krutými dějinami země. Hodně procítěný i emotivní příběh spojuje politiku i osobní životy jednotlivých hlavních hrdinů.
Příběh je vyprávěn ve dvou časových linkách, přičemž ta ze 70. let je velmi bolestná, silná a smutná. Je možné milovat dva muže současně ? Milostný příběh Valentiny, Maxima a Santiaga se mi vryl do srdce. Ta trýzeň, bol i žal...
V 90. letech je Santiago žádaným diplomatem a jeho dcera Paloma studentkou. Paloma pak odkrývá tajemství svého otce i svého původu a nachází pravdu o své identitě.
Noc plná hvězd je kniha s elegantní obálkou a silným příběhem ...

27.09.2023 5 z 5

Únos vandrovní apatykářky Únos vandrovní apatykářky Iny Lorentz

Tak to byl opět velmi pěkný výlet do historie, již potřetí s touto milou spisovatelskou dvojicí - Iny Lorentz. Ano, příběh vandrovní apatykářky pokračuje a tentokrát se Klára nedobrovolně ocitne na zámku Friedrichsthal, aby zde vyléčila říšského hraběte Friedricha, který má teprve devět let a už mají někteří lidé zájem o jeho smrt. Klára i se svou nově narozenou dcerkou Hildičkou musí čelit smrtelným intrikám a touží po domově...
Moc hezké čtení pro milovníky historie, okořeněné dobrodružstvím a romantikou ! Vydařená série.

23.09.2023 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Nebýt lákavého komentáře a doporučení od mé knižní přítelkyně Madlevest, pravděpodobně by mě tento román minul. Děkuji moc, Haničko !
Spletitý, mezigenerační příběh jedné vietnamské rodiny, který je nádherně napsaný. Autorka proplétá historii Vietnamu spolu s osudy rodiny Tranů. Dějiny země i rodiny čtenář sleduje očima babičky Dieu Lan a její vnučky Huong. Román je velmi silný, třeba o období hladomoru nebo o době po pozemkové reformě, kdy rodina neskutečně strádala, jsem četla s bolestí i zatajeným dechem. Tolik moudra a síly dává čtenáři tato sága. Vzdává hold lidské houževnatosti, ženské vůli i mateřské lásce !

21.09.2023 5 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Skvěle napsané ! Dívku v mlze jsem přečetla velmi rychle, nemohla jsem jednoduše přestat číst ! Nesmírně čtivé, napínavé i pikantní ! Detektiv David Meizner je nevšední vyšetřovatel, který má slabost pro ženské pohlaví a s jeho hezkou, copatou kolegyní Emou tvoří super dvojku. Prožívala jsem u čtení spoustu emocí, vražda byla brutální a atmosféra nervy drásající. Ocenila jsem i slovenské prostředí, které mám ráda, mladou autorku, a případ zapeklité vraždy, jejíž kořeny sahají až do nešťastného dětství zavražděné Hanky.
Detektivku můžu vřele doporučit, je fakt dobrá !!

20.09.2023 5 z 5

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

Po knize Na pokraji sil je to má druhá kniha od této kanadské autorky. A i tentokrát u mě získává **** hvězdičky. Rodinný psychologický román s prvky thrilleru, příběh, který vyžaduje větší soustředění na čtení, překvapivý a dynamický závěr, ten se mi líbil nejvíce !
Je to příběh, kde se pravidelně střídají kapitoly ze současnosti, které vypráví máma Sarah a pak kapitoly z minulosti vyprávěné dívkou na hlídání Holly. Chvílemi jsem se obtížně orientovala v tomto spletitém příběhu, ale nakonec jsem vše pochopila. Občas člověk hledá lásku na nesprávném místě, dělá chyby, které mohou být osudné...
Dej si na ni pozor, je kniha, na kterou zřejmě brzy zapomenu, ale za přečtení stála !!

16.09.2023 4 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Nemám nejmenších pochyb, že Hrobník a dívka, je opět jedinečné počtení ! Neopakovatelná až mysteriózní atmosféra Vídně 19. století, případ opředený dávným tajemstvím, sahajícím až k egyptským vykopávkám. Leo, Julie, její neslyšící dcerka Sisi a pak hrobník Augustin s jeho nalezenou dcerou Annou jsou senzačními hlavními hrdiny a já mám radost, že se můžu těšit na další díl této série...
Je to velmi chytré i chytlavé čtení, výborně napsané !! A abych nezapomněla, jako třešinka na dortu pro mě byla nová kniha Augustina, Pohřební kulty jednotlivých národů. Ach, jak poučné !

15.09.2023 5 z 5

Ulice slávy Ulice slávy Kate O'Hara

Posledním dílem této rozsáhlé trilogie jsem se rozloučila s jejími hlavními hrdiny. Filmový producent Franz Maynhard dobývá Hollywood, nastává éra zvukového filmu, jeho dřívější milá Harriet se stává velmi bohatou a zkušenou obchodnicí, její rejdařství se rozrůstá a ničí konkurenci jejího strýce Henryho. Franz propadá čím dál víc závislosti na alkoholu a drogách a to Harriet nemůže tolerovat. Jejich vztah, který začíná opět vzkvétat, se opět naruší.
Celá sága byla dějově velmi bohatá, dobře se četla a líbila se mi ! Kvalitní čtení !

07.09.2023 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Hrobníka jsem si velmi toužila přečíst a když se objevil mezi novinkami v naší knihovně, byl prostě můj. A nelituji, bylo to opravdu skvělé čtení, moc se mi líbilo. Hrobník je historická detektivka s přesahem. Přináší něco navíc, nejenom super příběh z prostředí staré Vídně, nevšední postavu Augustina Rothmayera, hrobníka, a mladého inspektora Leopolda von Herzfeldta. Příběh mi přinesl i jisté obohacení v podobě Augustinova Almanachu a jiná osvěžení. Jsem prostě nadšená a doma mám již připravený druhý díl série a hrozně moc se na něj těším ! Doporučuji !!!

04.09.2023 5 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Tuto oceněnou tyrkysovou krásku jsem nemohla minout. A k tomu tak srdci blízký název Knihomolové. Stejnou lásku ke knihám jako my čtenáři má i redaktor Charlii a literární agentka Nora. Mezi oběma knihomoly vzniká láska, jejich komunikace je plná vtipných hlášek a vzájemného popichování. Líbil se mi vztah Nory s její těhotnou sestrou Libby, jejich sesterské pouto je dojemně silné, neboť sestry brzy přišly o matku a staraly se sami o sebe.
Knihomolové je romantický příběh plný vtipu, ironie, bláznivých nápadů, který se odehrává v krásném prostředí Liliové chaloupky v Severní Karolíně !

31.08.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Joy Fieldingová je autorka, která mě provází svými příběhy celým čtenářským životem. Spoustu jejích thrillerů mám ve své knihovně a i na její třicátou knihu jsem se zase těšila.
Název Hospodyně mnohé napovídá a jedná se dosti časté téma. Ale v tomto případě mi to nevadilo ! Já si čtení i knížku opět užila, styl autorky mi sedí, napětí jsem si vychutnávala od první kapitoly až do překvapivého konce !
Knihu ráda doporučím, ale opravdovou hospodyni si raději nenajímejte !

29.08.2023 5 z 5

Zapomenutá vesnice Zapomenutá vesnice Lorna Cook

Zapomenutá vesnice je román s názvem plným příslibů, které se u mě až tak úplně všechny nenaplnily. Opět je to příběh ve dvou časových linkách, ta historická je kolem roku 1943 a odehrává se v Dorsetu, ve vesnici Tyneham, která musela být vysídlená kvůli válce a vylodění v rámci Dne D. Čtenář sleduje na místním panství problémový vztah lady Veroniky a jejího manžela lorda Alberta. Tato část se mi líbila, jen si přeji, aby byl příběh víc propracován a větší část děje se odehrávala na panství. V současné lince se rozvíjí vztah historika Guye a Melissy, která tráví na pobřeží prázdniny. Melissa a Guy pátrají po starém příběhu lady Veroniky a chtějí odhalit její tajemství. Může k tomu pomoci i Guyova babička Anna, která na panství sloužila ?
Jedná se o čtivý i hezký příběh, jen na plný počet hvězdiček mi zde něco scházelo. Třeba romantický vztah Melissy a Guye byl velmi jednoduchý, já se i trošičku nudila :-)

26.08.2023 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Otočení klíčem je další působivý psychothiller od mé oblíbené autorky Ruth Ware. Téma příběhu nebylo až tak originální, vždyť podobných románů, kdy přijde do rodiny nová pokojská, chůva či hospodyně jsem četla dost. Ale tady chci vyzdvihnout celkové zpracování, které je velmi netradiční, neboť je příběh psán v dopisech. Hned úvodem píše chůva Rowan dopis z věznice novému advokátovi. Nikdo jí totiž nevěří, že NEZABILA. Ponuré až děsivé prostředí skotské vysočiny, odlehlý dům plný moderních technologií a současně prastarý, jedovatá zahrada, skvělé rozuzlení a závěr, kdy mi došel dech ! Asi tak. U Otočení klíčem budete otáčet stránky rychlostí blesku !!!

23.08.2023 5 z 5

Lucy a hotýlek v Bretani Lucy a hotýlek v Bretani Dee Ernst

U nás v knihovně má tento román spoustu rezervací. Tak trošku i zvědavost a léto ve vzduchu mě přimělo k jeho přečtení. Už samotný název Lucy a hotýlek v Bretani napovídá, že se nejedná o žádné složité a soustředění vyžadující čtení. Prostě letní pohodovka, která nenadchne ani neurazí. Lucy už není žádná mladá dívka, je jí skoro padesát, když se rozhodne přijmout místo v hotýlku, který čeká renovace. Za oceánem, v malebném bretaňském městě Rennes, ji čeká nejenom skvělá parta obyvatel hotýlku, ale časem zde najde i lásku a místo k životu.
Kdo hledá nenáročnou pohodovku, klidně si může příběh přečíst. Bude spokojený. Závěr příběhu je moc hezký, potěšil mne a zvýšil mé hodnocení !

19.08.2023 4 z 5