zuzak82 zuzak82 komentáře u knih

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

(SPOILER) Hlavní hrdina Nero vyrazí do Ameriky, aby se zasnoubil s dcerou důležitého obchodního partnera. Nikdy svou snoubenku neviděl, protože svazek domluvil jeho otec, aby upevnil rodině pozici ve světě mafie. Nero to moc neřeší, protože povinnost vůči rodině je u nich samozřejmostí a případnou zábavu může vždycky hledat mimo rodinný krb, stejně jako ostatní. Bohužel brzy zjistí, že vše nepůjde tak lehce, jak myslel.

Už od první chvíle mě bavila hlavní dvojice, která měla mezi sebou neuvěřitelnou chemii již od prvních scén. A vše krásně gradovalo od hašteření, přes vzájemnou touhu až k lásce.

Příběh i postavy dokážou překvapit a pobavit. I milionkrát vyprávěný příběh může být skvělý, když má autorka talent a cit pro romantiku.

Doporučuji. A jdu číst další díl.

10.02.2023 5 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Makiia Lucier

(SPOILER) Tohle je jedna z knih, která by nemusela být zařazeny mezi středověké fantasy, protože moc prvků fantasy neobsahuje, klidně by se dali odstranit a příběh by dal fungoval stejně dobře.
Zajímavý příběh, postavy i děj. Styl vyprávění mi taky sedl. Ke konci jsem měla pocit, že bych klidně přidala u některých pasáží více stránek, aby se příběh ještě umocnil a trochu šel více do hloubky. Jako by autorka měla plno věcí ke sdělení, ale neměla prostor je čtenářům předat.
Během čtení mě několikrát napadlo, že kdyby mi někdo dal do ruky knihu, která by vyprávěla příběh z pohledu krále nebo i jiných postav, hned bych po ni skočila.

Celkově hodnotím 80%

30.12.2022 4 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

(SPOILER) Hodnotím lepší průměr. Přišlo mi to naivní, místy nelogické, ale zároveň to pobavilo.

Níže píšu opravdu dost konkrétní spoilery, tak nečtěte, pokud si nechcete zkazit překvapení.

Je to takový zvláštní příběh, který mi přijde hodně přitažený za vlasy. Hlavní hrdinka Zoey prožije na vysoké trauma a šikanu. Viníkům se rozhodne pomstít a dokázat, že je panna, i když oni všem na škole tvrdili něco jiného a ještě navíc zveřejnili její odhalené fotky. A jak to udělá? Nejde na policii. Vymyslí něco lepšího.
Nechá se připravit o panenství doslova na podium v tajném erotickém klubu, a to rovnou přímo před těmi viníky a cizími lidmi. Své poprvé prožije přímo s majitelem klubu Rhysem, který organizuje podobných show ve svém klubu pravidelně, jen netuší, že to není jeho show ale její...Jo, to určitě udělá každá holka, co prožila psychické i fyzické zneužití a šikanu. Ale měla štěstí, protože Rhys je milá duše, nejohleduplnější a nejmilejší majitel tajného erotického klubu pro bohaté. A pozor má za sebou tragickou minulost (bez toho to nejde). Naše hrdinka ho natolik zaujme, že poruší spoustu svých pravidel. Například hned to základní, že nikdy nezve stejnou účastnici show do klubu dvakrát. Ale stane se. A brzy odhodí oba své zábrany, šaty a najdou lásku.

Knize se nedá upřít dobře napsané erotické scény. Navíc je to čtivé a vlastně jsem s radosti čekala, co dalšího ještě dokáže autorka "vymyslet". Dočkáme se ještě několik nečekaných věcí. Například se seznámíme s kamarádkami Zoey i kamarády od Rhyse, kteří budou protagonisty následujících dílů. Taková partička mladých, co si určují vlastní pravidla poctivosti, spravedlnosti a touhy.
Večer má Zoey a Rhys sex před jeho kamarády a další den jdou na společně na večeři? Žádný problém, tady se na nějaké puritánství, stud nebo žárlivost nehraje.
Vlastnictví tajného erotického klubu je vlastně nejlepší job na světě, protože pomáhá bohatým splnit jejich sexuální fantazie, Rhys navíc dokáže členům zajistit utajení a soukromí, a hlavně vyhrají i zaměstnankyně/ci klubu, protože Rhys se stará o jejich bezpečí, zdravotní pojištění a navíc dostávají skvělé peníze. Jen nevím, zda se to se to odehrává v Americe nebo Sluníčkovu.

17.09.2022 3 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

(SPOILER) Tenhle díl mi vůbec nesedl. Moc mě překvapuje vysoké hodnocení. Na druhou stranu, jiní si zase možná klepou na čelo u mých oblíbených knih :-)

Knihu jsem nedočetla, a to jsem se o to pokoušela dvakrát. Skončila jsem u kapitoly č.20 a více jsem nedala.

Oba hrdinové mě vůbec neoslovili. Kimber mi byla strašně nesympatická. Doslova mi vadilo neustále připomínání její dělohy a vaječníků, které jsou z Mattea úplně mimo. Celkově mi přišla strašně hysterická a nevyrovnaná. Protože zrovna prožívala těžké období, dalo by se to chápat, jenže ona pořád jen řeší, jak její děloha a vaječníky v jeho přítomnost málem explodují. Číst to jednou fajn, číst dvakrát hm, ale číst to v každé kapitole mi už přišlo otravné. Nedrží tato kniha rekord v tom, jak rychle hrdinka střídá v odstavcích touhu/vášeň/okouzlení s odmítáním/pohrdáním/zuřivosti vůči hlavnímu hrdinovi...?

Knihu nehodnotím, protože jsem ji nedočetla. Mrzí mě to, protože druhý díl této série patřil mezi mých TOP10 romaticko-erotických knih za rok 2021.
Možná někdy v budoucnu to zkusím potřetí. Ale nyní knihu odkládám na neurčito.

07.08.2022 3 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Tento díl mě bohužel moc neoslovil. Opět tu máme přátelství od dětských let, které se změní v lásku. Trauma, které ovlivní životy hrdinů. Ale bohužel mě to nechalo po emoční stránce chladnou, k hrdinům jsem si cestu moc nenašla.

20.07.2022 3 z 5

Projekt snov Projekt snov Lauren Asher

(SPOILER) Rowan je nejmladší ze tří bratrů, kteří mají zdědit podíly v miliardovém podniku. Jejich děda však stanovil v poslední vůli pro každého vnuka úkol, který musí všichni splnit, aby získali svůj podíl.

Rowan má zjistit slabiny zábavního parku Dreamlandu a pak před radou předvést své nápady, jak vše zlepšit a být ještě úspěšnější. Pokud to rada odsouhlasí, získá podíl. Rowan má proto plán. Vytvoří skvělý projekt, získá podíl z dědictví, pak předá ředitelování někomu jinému a zmizí zase v klidu zpět do Chicaga.
Zamíří tedy do Dreamlandu, aby jako prozatimní ředitel vytvořil s kreativním týmem nezapomenutelné a nové atrakce.
A hned při první schůzi se setká se Zahrou, která v něm časem probudí dávno pohřebené kreativní nadání a spoustu pocitů, které nechce.

Velmi povedený první díl triologie. Kniha obsahuje několik žánrových klišé, ale když to autorka umí dobře zpracovat, tak je radost to číst.
Kniha je psaná z obou pohledu, takže hezky pomalu vidíte přeměnu v myšlení Rowana a je to mnohem uvěřitelnější než v jiných podobných knihách. Zahra je taky sympatická, i když je to skoro světice. Mezi oběma to jiskří už od začátku a erotické scény jsou dobře napsané. Takže doporučuji.

Těším se na další díl o nejstarším bratrovi Declanovi, kterému děda dal za úkol, aby si konečně našel manželku a dal světu dědice, jinak se nestane generálním ředitelem společnosti.

18.04.2022 4 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Vtipná romantická jednohubka.

27.02.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) Dvory patří mezi mé oblíbené série a četla jsem je několikrát. I před čtením tohoto dílu jsem si znovu všechny díly přečetla. Tento díl jsem četla 2x. Nevydržela jsem čekat na české vydání, tak jsem četla nejprve slovenské a nyní česká. Hodnocení tedy píšu až po druhém přečtení.

Celkově hodnotím 4*.
Klady:
+ Milostný příběh Nesty a Cassiana - tahle dvojice už začátku druhého dílu má skvělou chemii. Je to dvojice, ke které sedí vášnivější a živočišnější stránka vztahu, a to díky jejich povahám. Takže očekávejte v knize hodně erotických scén, možná že někteří by tuto knihu mohli označit i jako eroticko-fantasty knihu.
+ Cassian je asi můj nejoblíbenější hrdina této série. A tady byl opět neodolatelný.
+ Skvělá nová postava Gwyn - Gwyn je jednou z kněžek v knihovně, kde je Nesta nucena vypomáhat. Dívka, která zažila krutost hybernského vojska. Přesto má stále v sobě odvahu, světlo a naději. Pro mě byla jedna z nejemotivnějších scén knihy, když vyprávěla svoji minulost Nestě a Emerie při Obřadu krve.
Myslím, že s touto postavou má autorka ještě zajímavé záměry. Zaprvé její původ je zde zmíněný a není jasné, kdo je jejím otcem (takže to bude někdo důležitý nebo koho už známe). Za druhé zde podle mě najdeme prví náznaky budoucího vztahu s Azrielem, bude to milostný nebo jen přátelský?
+ Obřad krve - dobře napsané, napínavé
+ Eris - že by další postava, která není tak jednoznačně zlá, jak se dělá? Maasova si v tom libuje, takže asi tomu tak bude.

Zápory:
- děj by možná bylo možné zkrátit, na jednu knihu se zde řeší hodně (vztah Nesty a Cassiana, nová hrozba od královny Briallyn, Obřad krve a valkýry, těhotenství Feyre)
- kniha mi přišla hodně nevyrovnaná, některé části byly až moc pomalé a zdlouhavé, jiné velmi krátké a akční
- obešla bych se bez dramatu okolo těhotenství Feyre
- chování Rhyse bylo někdy za čárou, kde je ten muž, který tolik respektoval svou družku v druhém díle a nechal ji rozhodovat samu za sebe

Doporučuji si po přečtení knihy dohledat na internetu bonusovou kapitoly, které vyšly v zahraničí ve speciálním anglickém vydání. Hlavními postavami jsou v první bonusové kapitole Azriel a v druhé Rhys/Feyr.

Snad se brzy dočkáme seriálu od streamové TV Hulu, který nyní s Massovou připravují. Zatím je vše ve fázi vývoje, tak snad se to povede a seriál se opravdu natočí.

27.02.2022

Jax Jax Kristen Callihan

Další hezký příběh. Začátek byl skvělý, bavilo mě popichování mezi Johnem a Stellou. Ta vzájemná přitažlivost byla moc hezky popsaná i ty erotické scény byly super. Ovšem pak to trošku ztratilo šmrnc. Ke konci mě to pak zase více bavilo.
Autorka rovněž dobře popsala Johnové pocity související s depresí nebo osamělost, kterou někdy cítili John i Stella (jde vidět, že trochu čerpá ze svých zkušeností), ale samozřejmě to není nijak příliš, přece jen se drží žánru romaticko-erotického žánru.

Ráda jsem si rovněž dozvěděla, jak ve svých vztazích postoupili páry z předchozích dílů. Všechny tři díly pro mě patří mezi nadprůměry v žánru, takže jsem zvědavá na další díl o Brenně a Reyovi.

23.02.2022 4 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

(SPOILER) Kniha vypráví příběh dvou kluků, kteří se potkají po letech na vysoké škole v hokejovém týmu. Pojí je společná minulost a hrozná událost, která je na roky rozdělila a ovlivnila jejich životy.
Rikker je několik let vnitřně uvědomělý, že je gay a netají to. A přestože ho Graham v minulosti zklamal, tak stále je pro něj jeho první láska a chová k němu city. Ale přesto nečekal, že ho bude Graham doslova ignorovat.
Graham je naopak nejistý, protože Rikker svým příchodem otevřel pandořínu skříňku, kterou by nejraději nechal zavřenou. Znovu tak vypluly na povrch jeho pocity viny, ztráty přátelství a jediného vztahu, který prožíval intenzivně.
Pro Grahama je zprvu těžké si přiznat svou sexualitu, projevit city Rikkerovi a nejtěžší je pro něj to přiznat i světu, který ho lehce může odsoudit a znovu jim ublížit. O to složitější je to také proto, že oba hrají hokej a ještě ve stejném týmu.
A pokud si myslíte, že dnes je to vše pro homosexuály přece mnohem lehčí než kdysi, tak ty předsudky v Americe i u nás pořád jsou. Věděli jste, že oficiálně otevřeně se k homosexualitě přiznal první hráč hrající NHL teprve v červenci tohoto roku (2021)? A navíc šlo o mladého hráče, který je teprve na začátku své kariéry. Proč tomu tak asi je?
Takže úplně chápu, že Graham váhal s přiznáním sobě, Rikkerovi, svým blízkým a dokonce i spoluhráčům. Takže oceňuji, že autorka trochu zapracovala i toto téma.

25.12.2021 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Tato kniha nemá tak výraznou milostnou linku jako třeba Dopisy Ztraceným. Jde spíše o drama, kde se Rob vyrovnává s následky činů svého otce a Maegan bojuje s jednou chybou, kterou v minulosti udělala. Každý mají svůj svět, ve kterém si cítí osamělí, často zrazení svými nejbližšími, často přehlížení nebo dokonce odsouzení svým okolím.
Je to jedna z mála knih, kde vztah hlavních hrdinů není středobodem knihy, celou dobu spíše na mě působili jako kamarádi než zamilovaní mladí lidi. Necítila jsem mezi nimi tu správnou milostnou chemii. Kdyby měli mezi sebou jen kamarádský vztah, tak se ve výsledku nic moc nezmění.

Pokud tedy hledáte knihu, kde se místo milostného vztahu řeší několik témat jako například pocit křivdy, viny a odpuštění, chápaní dobra a zla, ztracených a znovuobnovených přátelství a rodinných vztahů. Pak by vás tato kniha mohla zaujmout.

Jako zajímavost mě potěšilo, že autorka místo koukání na televizi přisoudila Robovi jako zálibu čtení fantasty knih a dokonce se doslovně zmiňuje o mojí oblíbené fantasty sérii Jiskra v popelu od Sabaa Tahir a dalších mých oblíbených knihách :-)

Celkově bych hodnotila 70%.

14.12.2021 3 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Charly přijde o práci, spolubydlící ji vykrade byt a ještě zjistí, že dluží za nájem slizkému správci budovy. Nemá se na koho obrátit, a tak odpoví na inzerát chlápkovi, který hledá Dívku Pátek/Pravou ruku.
Vydá se z Toronta na venkov, aby získala práci, ubytování a stravu. Podle zastarale znějícího inzerátu čeká staršího chlápka. Ale zaměstnavatelem je jen o 12 let starší, fešný a bručounský Maxx.
Charly je vichřice, která vlítne do života Maxxe. Ten chtěl jen někoho, kdo mu povede domácnost a pomůže mu uspořádat jeho kancelář v dílně. Ale získal mnohem víc než tušil.
Chcete zábavnou knihu, kde hrdinka je tak trochu hrr, střelená, ale zároveň milá, pracovitá a obětující se? Kde on je trochu bručoun, ale se srdcem na správným místě? A od první chvíle je mezi nimi sexuální napětí? Tak to je kniha přesně pro Vás.
Pro mě zatím nejzábavnější kniha od Morelandové, je to vtipné, hravé, sexy a zalité venkovským sluncem.

04.12.2021 4 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

Druhý díl se mi líbil o trochu méně než první. Tahle kniha je opět o postavách a vztazích mezi nimi, a funguje opět skvěle.

Už dlouho jsem nečetla tak zvláštní postavu jakou je Arumiel. A to myslím v dobrém. Je to z pohledu mnoha postav záporák, a někdy se divíte, že už ho někdo dávno nezabil. Jedná často neuváženě, umí být krutý, je egoistický... a prostě vás napadne ještě spousta dalších popisů a charakteristik. A to je jedinečné. Není prostě jen šalblonovitý záporák. A to mě hodně bavilo v prvním i druhém díle.

Mám v knize hodně oblíbených postav jako Garifa, Corvuse, Serpina, Vesper.... a mohla bych pokračovat. Vlastně mě baví skoro všechny s výjimkou Hiramoty (mladšího Atshušiho i staršího Gindžira), už v prvním díle mi jejich dějové linky přišli slabší a tady už jsem měla chuť je přeskakovat (což však nikdy nedělám, tak mě alespoň chvíli ponudily).

Celkově bych dala 90%.

01.11.2021 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Tak tohle bude jedna z nejlepších knih od tohoto dua. Vtipné, dojemné i místy překombinované, ale celkově moc fajn kniha se sympatickymi hrdiny.
Procenta snižují za překombinovanou záplatku, která se odhalí v půlce knihy, která je omlouváná doslova tak, že to tak osud chtěl. Je to trochu přitažené za vlasy, ale celkově to velmi dobrý dojem z knihy nezkazí.
Vyzdvihnout musím epilog, který se mi líbil, ikdyz už od půlky samozřejmě víte, co v něm bude.
Hodnotím 80%.

01.10.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Dala bych 70%. Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, děj šel velmi pomalu kupředu. Jakmile si však Animant našla nové bydlení, začalo mě to víc bavit. Konec knihy mi přišel zase naopak dost uspěchaný. Knížku si zapamatují spíše kvůli docela zajímavému místu, kde se děj odehrává, než že by mě pohltila ta romantická linka.

25.12.2020 3 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Druhý díl Ruckus se mi líbil méně než první Vicious. První polovinu knihy mi Dean "Ruckus" lezl skoro na nervy a Rosie mě moc nezaujala. Postupně se to naštěstí zlepšilo. Překvapil mě vývoj okolo Niny, to se autorce povedlo.
Spoiler: Co mě však zklamalo byl epilog knihy. Nevadí mi když autorka nechá postavy trpět a čtenáře dojímat, ale naštve mě, když na další stránce (epilogu) je najednou vše sluníčkové a v pohodě. Pak mi předchozí text přijde jako vydírání. Mě by se ten epilog líbil mnohem víc, kdyby zůstal jak byl, ale manželkou Deana nebyla ona, protože jejich příběh měl podle mě skončit před epilogem. Nebo neměla autorka poslední kapitolu před epilogem pojmout tak fatálně. Na druhou stranu mě epilog navnadil na příběh Trenta.

20.03.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Kniha mě bavila od začátku do konce. Několikrát mě rozesmálo, když se Sawyer snažila naučit hodného a plachého Isaaca, jak sbalit holku. Zatímco Isaac se nenápadně vkradl do srdce Sawyer, která se tak dlouho snažila vyhýbat lásce a přátelství, až si nakonec nevěděla rady s city k němu.
Moc se mi líbilo, že Isaac změnil trochu vzhled i sebevědomí, ale ve své podstatě po celý příběh zůstal normálním, hodným a obětavým klukem z farmy. Sawyer se naopak změnila uvnitř díky Isaacovi a Dawn, otevřela své srdce přátelství, lásce i rodině, i když tu rodinu už netvořili její rodiče.

14.03.2020 5 z 5

Odveta Odveta Michaela Brnková

(SPOILER) Pro mě nejslabší díl. Celý ten vztah na mě působil zvláštně. Nejprve byl plný touhy, možná lásky, pak bum a vše se otočilo. A od toho momentu to působilo na mě divně, všechny ty klasické milostné otočky (nenávidím ho, miluji ho, nesmím ho milovat.....), a z jeho strany taky obraty o 180 stupňů během několika stránek. Do toho zvláštní konec.
Prví epilog mě štval (tohle očividné pohrávání si nesnáším). Druhý epilog pak možná rozehrává další příběh? Kdo ví.... Pro mě po předchozích dílech zklamání.

13.04.2023 3 z 5

Dôvera Dôvera Michaela Brnková

(SPOILER) Tento díl se mi líbil méně než první. Opět však musím vyzdvihnout, že autorka umí překvapit. Například tím, že od prvních stránek čtěte variaci na romantiku šéf - asistentka, aby vás pak ve třetině knihy překvapil zvrat. Podobný byl i v prvním díle a rovněž tady fungoval skvělé.
Hlavní dvojice má mezi sebou opět dobrou chemii, jen Halton je ještě více rozhodnutý nepodlehnout Lexi.
Těším se, až bude vydán další díl.

12.02.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

(SPOILER) Samson: ,,...Lidem, co nejsou bohatí, připadá, že by je tohle všechno uspokojilo, ale tak to není. Můžeš si vyplnit život vším možným příjemným, jenže díry v duši tím nezacelíš."
,, A čím je zacelíš?"
Samsonovy oči chvíli putovaly po mém obličeji. ,,Úlomky duše někoho dalšího."

Colleen Hoover patří mezi mých 5 nejoblíbenějších autorek a čtu ročně opravdu hooodně podobných knih. Možná proto jsem trochu přísnější na hodnocení.
Máme zde mladou dvojici, která se postupně poznává a odhaluje svou minulost, která ovlivní i jejich budoucnost. Druhá část děje knihy, která se odehrává po osudném létě, mi přišla uspěchaná a nic moc zajímavá. Tentokrát mě to emocionálně trochu minulo.
Proto bych hodnotila maximálně 70%.

28.12.2022 3 z 5