ZuKo Online ZuKo komentáře u knih

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Měla jsem velké očekávaní po 1 díle. Doufám, že za pár měsiců nebo let vemu knihu do ruky a změním názor.

10.08.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Četla jsem ji jenom proto, že přes 100 lidí jí četlo v rámci čtenařské výzvy “děj se odehrava v Ostravě”. Ta kniha byla utrpění a poslední stránky jsem rychle přeletla a zjistila, že slovo Ostrava se tam objevilo jen jednou. Kdybych to věděla, tak tu knížku nevemu ani do ruky.

03.08.2019 2 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Nejsem si jista, že zařazení děti a mladež je to pravé. Občas mě zarazilo jake jsou tam situace ale zase v této době je to asi normalní v knihách pro děti. Ale není to špatné, jen tomu chybí to něco co má v sobě serie Časodějové.

21.07.2019 3 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Lidi co by si měli tuhle knížku přečíst po ni nikdy nešáhnou.

25.02.2018 5 z 5

Příběhy mořeplavců: Češi a Slováci, kteří obepluli svět Příběhy mořeplavců: Češi a Slováci, kteří obepluli svět kolektiv autorů

Jsem ráda, že výzva roku 2018 mi vložila do ruky tuhle knižku. Při čtění jsem si říkala jo to bych chtěla také. Díky této knížce jsem se mohla na chvilku vžít do života mořeplavce + krásné fotky.

07.02.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Viděla jsem komentař na hlavní stránce databaze knih a řekla jsem si, že se mi knížka hodí do čtenářské výzvy. Co jsem ale netušila je to, že při čtení této knížky mi začnou téct slzy a musela jsem jí odložit v metru na později. Určitě se k některým stránkám budu vracet. Ja pořád říkám, že knižka si nás najde v ten pravý čas a také, že našla.

23.01.2018 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Stejné jako první dil. Chovaní lidí v knížce mi nesedí na prostředí střední školy. Proto mám problem uvěřit tomu příběhu ale další díl si určitě přečtu.

30.07.2017 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Serie Temná Věž mi zustane hodně dlouho v mých myšlenkách. Je to ka.

16.07.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Netušila jsem, že King napsal i fantasy. Ta to knížka mi byla doporučena a musím říci, že nic takového jsem ještě nečetla. Jsme zvědavá co další dily. Od Kinga jsem se snažila přečíst To, začala jsem asi 5x a došla k 60 stránce a odložila. Takle knížka mě ale zaujala.

27.06.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Off-campus nasadil laťku hodně vysoko. Tady mám problem uvěřit hlavní hrdince ale jako oddechové čtení to ujde.

19.05.2017 2 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Jsou knížky, které nejdou hodnotit hvezdičkou 1 až 5.

07.05.2017

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Asi to je tím, že jsem nepochopila skoro až do konce, která pohádka byla předlohou. Knížku jsem dočetla do konce ale nijak mě neuchvátila. Možná, je to tím, že ani kniha, která byla předlohou mě moc nezaujala. Čekala jsem podobnou oddechovku jako byla série Měsíční kroniky.

01.05.2017 3 z 5

Evropské panovnické rody Evropské panovnické rody Martina Winkelhofer

Knížka se četla úplně sama. Zajímavý pohled do soukromého života dětí panovníků a jejich osud.

20.04.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tohle jsem nečekala. Ten pocit, ze zbývá posledních 50 stránek a chuť odložit knížku aby vydržela ještě pár minut nebo hodin.

09.04.2017 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Knižku jsem měla doma dlouho a až čtenářská výzva mi ji vložila do ruky. První kapitola mi přišla fajn ale pak to byla děsná nuda a utrpení to číst do konce. Chtěla jsem knížku odložit ale říkala jsem si, třeba na konci bude nějaké odhalení.

18.02.2017 1 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Knižku jsem se snažila přečíst několikrát. Nerada dávám knížkám nízké hodnocení ale tady to jinak nejde, vůbec mě nezajímalo jak to dopadne. Třeba se k této knížce za pár let vrátím a změním názor.

31.01.2017 1 z 5