ZuK1 ZuK1 komentáře u knih

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Hodně oddychová a nenáročná knížka, pokud člověk potřebuje úplně „vysadit“.
Ne však taková, která by mě příliš zaujala příběhem nebo autorčiným stylem psaní. Na rozdíl od obálky knížky, ty se mi u celé série líbí moc :-).

11.01.2023 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Těšila jsem se na 2. pokračování série a další setkání se sympatickou dvojicí Poe a Tilly a nebyla jsem zklamaná. Knížka byla opět čtivá, vtipná a bavila mě.

26.12.2022 5 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

I druhý díl série je hodně morbidní. Logan je přeložen do týmu mamlasů pod vedením přisprostlé a neustále kouřící Steelové, která ho využívá a úkoluje jak se jen dá a Logan tak pořád jen doufá v návrat pod Insche, kterému příležitostne pomáhá s vyšetřováním jeho případu. První díl série se mi líbil víc, takže tentokrát bych ideálně hodnotila i 3,5*.

19.12.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Čtivé, vtipné, výborná a sympatická ústřední dvojice Poe a Tilly, zajímaví i další členové vyšetřovacích týmů a také prostředí, kde se děj odehrává.
Ideálně bych hodnotila 4,5* a těším se na pokračování série.

09.12.2022 5 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Ty nejhorší zločiny, jakými jsou vraždy dětí, nechutné a dost podrobně popisované odklízení mrtvých, rozkládajících se těl zvířat, děj odehrávající se v Aberdeenu, kde pořád jen sněží, prší, je bláto, zima, fouká ... na první pohled tedy nic pro mě. Jenže to vše je doplněné zajímavými postavami, okořeněné suchým britským humorem, čtivě a napínavě napsané, takže závěr je takový, že už mám objednané další díly série :-).
A navíc vás autor hned na první straně knížky pod poděkováním trošku uklidní slovy: „Aberdeen není tak strašný, jak ho líčím. Věřte mi ... “

02.12.2022 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Moje první knížka Františka Niedla a tak jsem byla zvědavá, neobjevím-li třeba dalšího Martina Goffu. Bohužel od prvních stran mi autorův styl psaní vůbec nesednul a i jeho snaha o humor a vtip mi připadala hodně násilná ve snaze dostat ho tam za každou cenu co nejvíc a která pro mě postrádala tu lehkost a přirozenost, kterou oceňuji třeba právě u zmíněného Martina Goffy či některých současných českých autorek. Je mi jasné, že knížka je psaná s nadsázkou, ale asi ve čtvrtině jsem to nakonec vzdala, což běžně nedělám a hodnotit ji jako celek tedy nemůžu. Možná jsem měla vydržet. Tentokrát však bylo rozhodnutí určitě ještě umocněno doznívajícími dojmy z posledních skvělých knížek, které jsem před Inspektorem Prevítem četla.

24.11.2022

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Autorka teda umí do tak útlé knížky vložit emocí! A klobouk dolů pustit se ještě i do takového tématu ... Krásně vystihla i význam zahrady.

22.11.2022 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Hodnocení knížky Zavři oči jsem už napsala před 3 dny, teď mi ale nedá nepodělit se ještě se všemi milovníky Michaela Robothama o skvělou zprávu, kterou jsem se dnes dozvěděla z MOBY :-)! Na rok 2023 se připravuje vydání dalších 2 autorových knih - 9. pokračování série s Joem a 3. pokračování série Cyrus Haven, tak se máme na co těšit :-) ...

21.11.2022 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Jednoznačně souhlasím se všemi komentáři níže! Výborné pokračování jedné z nejlepších sérií a úžasný Michael Robotham! Autor, u něhož nevydržím čekat, až se jeho nová knížka objeví na bazaru knih a musím ji mít hned :-).

18.11.2022 5 z 5

Teritoria Teritoria Olivier Norek

Knížka je na téma, které běžně nevyhledávám, byla jsem však zvědavá na pokračování série. Nakonec však byl i tento díl čtivý a napínavý a jeho obsah velmi dobře vystihla v níže uvedeném komentáři Dela111.

05.11.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborné, i když moc smutné ...
A ačkoliv se to člověku nechce věřit, i takové případy bohužel budou.

30.10.2022 5 z 5

Code 93 Code 93 Olivier Norek

Zajímavý příběh i skupina vyšetřovatelů. Jen nevím, bylo-li to nepříliš zdařilým překladem, ale občas mi některé věty připadaly natolik zvláštní a nepochopitelné, že jsem je musela přečíst dvakrát. Taky mi trošku vadila grafická úprava, se kterou jsem se snad ještě u klasické knížky nesetkala. Veliké písmo (to by mi ale vzhledem k tomu, že na čtení musím nosit brýle až tak nevadilo :-)), ale hlavně na mě nepříjemně působilo zarovnání stránek pouze vlevo a pravá strana úplně „rozházená“, řádky často nepochopitelně ukončené ve 2/3 a klidně by se tam vešlo ještě minimálně jedno slovo z toho následujícího. To ale samozřejmě nemá vliv na moje hodnocení knížky, je to spíš kritika vydavatele. Určitě si přečtu i další díly série.

29.10.2022 4 z 5

Noční výpravčí Noční výpravčí Mirek Vostrý

Jedná se o útlou knížku a příjemné, milé a pohodové čtení.

24.10.2022 4 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Připojuji se ke skupině čtenářů, kterým se tento díl líbil. Čtivé, vtipné, uvěřitelné ... nicméně série s Mikem u mě ale pořád vede :-).

19.10.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Čtivé a napínavé, až na ten závěr, který mi připadal hodně překombinovaný a některé věci těžko uvěřitelné ...

11.10.2022 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Další výborné a čtivé pokračování série s Rebeckou Robinssonovou, odehrávající se zajímavě ve dvou časových rovinách v rozmezí 100 let. Už teď se těším na další díl série, který by měl vyjít koncem října.

03.10.2022 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Na začátku knížky mi po nalezení panenky a stanování mladého páru běhal mráz po zádech. Naštěstí pokračování už bylo méně děsivé a týkalo se především vyšetřování několika zdánlivě nesouvisejících případů. Ty do sebe zapadly až v úplném závěru knížky, i když celé rozuzlení mi už místy připadalo dost překombinované. Ke knížce jsem přistupovala s mírnými obavami, nakonec mě ale její čtení celkem bavilo, i když byly díly série, které se mi líbily určitě víc.

21.09.2022 4 z 5

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

Pro mě zatím nejlepší díl série ...

15.09.2022 5 z 5

Kdo tu bydlí? Kdo tu bydlí? Noemi Zárubová - Pfeffermannová

Moc hezké leporelo, krásné a milé ilustrace, výhodou je i psaný příběh, který se dá přečíst, zároveň je ale možné donekonečna si povídat o obrázcích a nejrůznějších situacích, které jsou v knížce zachyceny.
Jinak plně souhlasím s komentářem Lucie3725 :-).

14.09.2022 5 z 5

Liška Šiška ve školce Liška Šiška ve školce Iva Gecková

Milý příběh a krásné a zajímavě řešené ilustrace, zasahující pod texty anebo do sousedních stránek.
Jak už ale bylo konstatováno níže, i mě hned při prvním čtení upoutal nesoulad dní. Nejprve se příběh odehrával v úterý, o pár stránek dál to už byl pátek a po páteční noci měly děti dokonce ráno opět nastupovat do školky.
Tohle je ale spíš zarážející, že nepostřehla korektura a pro děti to takový problém asi nebude. A také i mně trošku vadilo, že obě, paní učitelka i maminka s Adélkou, automaticky odjely ze školky auty. Spousta rodičů se snaží vzít odpoledne děti domů pěšky a zastavují se cestou třeba v parku nebo na hřišti. A asi by mi to tak připadalo pro mnoho dětí přirozenější, i když chápu, že někde to možné nemusí být. Ale to jsou spíš jen takové drobnosti, které nijak neovlivní můj názor, že se jedná o moc hezkou knížku pro děti od 3-4 let.

14.09.2022 5 z 5