Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Uklizeno! Jednou provždy... Uklizeno! Jednou provždy... Toni Hammersley

Tahle kniha mě vážně neoslovila. Abych mohla podle ní začít uklízet, musela bych sestoupit z Marsu, protože tady na Zemi není potřeba vysvětlovat lidem až tak dopodrobna a stále dokola co mají dělat, jak uklízet. Navíc mě docela štvalo to, že kniha nebyla upravena pro české poměry, pro standardy bydlení: koupelnu pro návštěvy uklidit tak a tak, koupelnu pro rodinu ukliďte tak a tak …. zřiďte si domácí tělocvičnu, prádelnu, hernu, domácí kancelář, vybudujte balicí koutek, vytvořte v pracovně kavárenský koutek, vytvořte si školní centrum, rozdělte pracovnu na zóny, předsíň si vybudujte z části garáže, připravte pokoj pro hosty... tak jo, v mém 2+kk nevytvořím kromě koupelny pro rodinu nic.

22.02.2020 2 z 5

Beze stopy Beze stopy Jane Casey

Pomalý rozjezd, ale pak se mi kniha moc líbila; napínavý, za srdce beroucí příběh, jehož konec mě však zklamal. A tak to někdy bohužel bývá, jakoby pisatel chtěl nabídnout přecpanému kus buchty. Zvláštní bylo nejen to, kdo se ze Sáry nakonec stal, ale i jak reagovala na situaci se svojí matkou. Fakt divný konec!!!

22.02.2020 3 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Začátek byl trochu natažený, nic moc se nedělo, jen se chodilo kolem horké kaše. Příběh se rozjel až po 200 stránce a otevřená skříň vydala svého kostlivce. Jestli bych tuto knihu četla po x letech znovu? Asi ne.

21.02.2020 3 z 5

Mě se to moc nelíbilo a nebýt potřeba knihy do výzvy, nečetla bych. Kniha je psaná formou rozhovoru a prostě to není to, co mě zajímá. Ještě pro ujasnění jsem si pustila půlhodinový záznam z divadelního představení, protože jsem ani neměla ponětí o tom, jaký žánr Jára Cimrman je. Moc se mi v té hře líbily hlášky od Zdeňka Svěráka a možná bych dokázala na takové představení jít do divadla, ale takovou knihu už opravdu ne (nic proti panu Čepelkovi).

09.02.2020 3 z 5

Děvčátka v modrém Děvčátka v modrém Mary Higgins Clark

Od autorky první kniha a líbila se mi. Děvčata na obálce by měla však odpovídat věku tří let, je to docela hloupé, když se píše o malých holčičkách a pak se na obálku nafotí školačky. Příběh skončil jako pohádka, v poslední vteřině přišla záchrana, tak jak to známe u Fantomase :) ale ráda si od Mary Clark zase něco přečtu.

04.02.2020 5 z 5

Počkej si na zázrak Počkej si na zázrak Luděk Stínil

Taková bláznivina :) Někdy jsem se pozastavila nad reálností. Např. teď už nevím který kluk to byl, rozbije sklo, ukradne sošku - symbol města, z hospody se vyřítí štamgasti a nic. Sošku nikdo nežádá zpátky. A to, jak přesně na minutu přivezou "K" a další. Ale v deštivém odpoledni to nudu zažene.

04.02.2020 3 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

ČTENÍ S REBEČKOU: Příběh o tom, jak dobro zvítězí nad zlem. Krásné ilustrace a nádherná vazba dodají knize na romantičnosti.

24.01.2020 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Je rozhodně zajímavé přečíst si takovýto příběh, čtenáře vytáhne vysoko do hor. Toto fantastické dílo vás naplní myšlenkami o životě Fej a celé horské vesnice. Snažila jsem se vygooglit pxhi-sioury a nic. Podle vyobrazení jde o pozoruhodné tvory, které umějí rozeznat zlo od dobra a jsou zajímaví svým vzhledem. I když mě fantastické knihy neberou, tuto jsem si se zájmem přečetla a doporučuji k přečtení i vám.

22.01.2020 4 z 5

Mary Poppins se vrací Mary Poppins se vrací Kathy McCullough

Myslela jsem si, že to bude romantický muzikál, no nic moc, ale ponaučení se dá vyvodit i z tohoto příběhu. Poctivost nebo hamižnost úředního bankovníka? Spravedlnost dojde nakonec cíle. Shlédla jsem také jako film, který byl skvěle natočen. Tady jsem si poprvé uvědomila, jak je ciferník hodin Big Benu obrovský.

30.12.2019 3 z 5

Popelka Popelka Evan Hunter (p)

Poslouchala jsem jako audio, snad proto jsem došla konce. Číst ale knihu, tak jsem to po sto stránkách vzdala. Někdy mi případ připadal zajímavý, ale většinou to byla slátanina a navíc nevím jak v knize, ale v audio nešly za sebou kapitoly. Po 22té následovala 14tá atd... Fakt se mi to nelíbilo.

28.12.2019 2 z 5

Ovečka Kudrlinka Ovečka Kudrlinka Eva Bešťáková

Tato knížka moji čtyřletou vnučku nezaujala a ani mě ne. Představovala jsem si babičku, jak má kolem krku uvázanou růžovou mašli se zvonečkem :) fakt ne, knihu posílám dál. Za snahu a krásné obrázky nějakou tu hvězdičku dám, ale příběh opravdu zklamal.

27.12.2019 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Na českou autorku je kniha pěkná (jsem zvyklá na jiné české detektivky). Děj se odehrává v severním státě a je milé, že vyšetřování nepřímo provádí český kriminalista.

21.12.2019 3 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Možná trochu praštěné, ale taková lehká romantika u které se čtenář zasměje.

15.12.2019 5 z 5

Petro, chce to odvahu! Petro, chce to odvahu! Jana Smetanová

Něžný příběh dospívajících dívek, dvou kamarádek. Povaha Petry mi byla hodně sympatická, nezahodila přátelství s Kamilou proto, že jí "přebrala" kluka. A láska si svou cesto k Petře našla.

11.12.2019 5 z 5

Šarlotina pavučinka Šarlotina pavučinka Elwyn Brooks White

Byla jsem moc zvědavá, jak Šarlota dokáže zachránit prasátko, no a chytrý pavouček si věděl rady :) Kniha se mi líbila, i když svým obsahem je pro odrostlejší děti. Hodně jsem se přiučila, co se týká povahy a života pavouků. Příběh ukazuje, jak pevné dokáže být přátelství byť nerovných stran.

11.12.2019 4 z 5

Miluji Paříž Miluji Paříž Caroline Vermalle

Kniha mě zklamala. Očekávala jsem dojemný příběh o nádherné Paříži a kde nic tu nic. Ještě jsem doufala, když se Edie chopila šance ukázat turistům město z pohledu nostalgie, ale opět zklamání. Vlastně mi tahle kniha nic nedala, jen mi ubrala z peněženky 99,- Kč. Ani obálka knihy se k příběhu nehodí, proč ty balónky? Prostě se to Caroline nepovedlo … Škoda, námět byl docela dobrý, jen to zpracování...

09.11.2019 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Na tuto knihu jsem se těšila a musím říct, že mně dost zklamala. Možná začátek navodil případný dobrý námět na sepsání zajímavého thrilleru, ale … NE. Protože jsem poslouchala jako audio a přitom si dělala svoje práce, moc jsem neuvažovala nad tím, že čtení dvěma ženami má svůj smysl. Mě to zpočátku splývalo dohromady a nechápala jsem to. Ale i tak to bylo dost zvláštní. Ten divný dům a divný stavitel.. Jsme zvědavá na další knihu od Delaneye-Věř mi.

28.10.2019 2 z 5

To nejlepší z Austrálie To nejlepší z Austrálie Stanislava Nopová

Přečteno v rámci Výzva 2019 a udělala jsem dobře. Dva cestopisy jsem před tímto odložila pro nezajímavé sepsání, ale Stanislava Nopová napsala cestopis o Austrálii opravdu poutavě. Možná bych přivítala víc informací, co se týká běžného života Australanů, ale i tak podala čtenáři zajímavé poznatky. Kniha dokáže navnadit, že byste sbalili kufr a odjeli na letiště.

05.10.2019 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Mě tato kniha nezaujala. Naopak si myslím, že místy byly i výpadky proti Bibli, ač se pisatel odkazuje na Boha. Já jsem jí tedy vůbec neporozuměla a abych ji četla znovu a víc o ní přemýšlela, tak to tedy už nechci. Ze strany 209 cituji: "Všichni se vrátí k Bohu. Bohu je lhostejné, zda jsme dost dobří". Tak s tím rozhodně nesouhlasím. V Bibli se píše: "Ne každý, kdo mi říká Pane, Pane, vejde do Božího království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích" (Mt 7,22).

28.09.2019 1 z 5

Pravdu znát nemusíš Pravdu znát nemusíš Mary Higgins Clark

Námět nebyl špatný, ale říkala jsem si, kdyby tohle napsala jiná spisovatelka .... prostě mi nesedl styl psaní. Dokonce jsem se trefila i do vraha, i když jsem to nadnesla s úsměvem a byl to opravdu on.

28.09.2019