Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Nebyla to špatná kniha, ale top také ne. Megan se mi jevila jako naivka, která se upnula na Jasmine a čtenář se dozvídá, jakým směrem se tato šestnáctiletá dívka vydává. Tos mě tedy, Megan, moc zklamala.

01.11.2022 4 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Super knížka,. i když mě zpočátku odrazovalo těch 500 stránek. Trochu mě rozčiloval Russ, že byl tak lehce manipulativní a nechal se ovládat od Vivian, Emily mě zase rozčilovala, že byla tak dokonalá a tak trpělivě čekala a moc mě zamrzelo, co potkalo Megan.... Ráda zase sáhnu po nějaké Sparksově knize.

01.11.2022 5 z 5

Kosí bratři Kosí bratři Ludvík Středa

Pěkné příběhy o dvou kosích bratřích, super čtení pro kluky, alespoň se mohou od Josefa a Václava mnohému přiučit.

27.10.2022 4 z 5

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi Václav Čtvrtek (p)

zaps.27.10.2022

27.10.2022 3 z 5

Hvězda na mém nebi Hvězda na mém nebi Jacqueline O'Hara

ledmed: děkuji za recenzi, knihu tedy číst nebudu.

26.10.2022

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Já bych konec příběhu napsala asi takto: "Škola skončila, vysvědčení bylo rozdáno a Hanka s Denisou se rozjely na prázdniny do vysněné Paříže. Marek s Lubošem zatím trpělivě čekali, až se jejich lásky vrátí z letního pobytu. Zbývající část prázdnin již trávili všichni společně". Není to lepší???

25.10.2022

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

No jo no ... označit takový masakr za super se mě moc nechce, ale další kniha od Bryndzy, která je čtivá od prvních stránek, má děj i spád a nechybí napětí.

23.10.2022 5 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy Yvetta Bartoňová

To je to, co nikdy nepochopím. V dubnu pohřeb manžela, v červnu nastěhovaný milenec. O tom ale kniha není, hlavním směrem je příběh o sedmnáctileté Lucce, která se rozhodla studovat na divadelní fakultě. Bych ráda pokračování této knížky, zajímalo by mě, jestli Lucka bude v životě Petrovi oporou.

21.10.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Nevím nevím, jak se vyjádřit k takovým knihám. Kniha chytne a nepustí, ale je potřeba krmit svět dalšími hrůzami? Přesto dávám max počet hvězdiček, styl psaní mě vyhovuje, ačkoliv tuto knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala audio, které je mch velice dobře namluvené.

21.10.2022 5 z 5

Slavná hvězda Slavná hvězda Jacqueline Wilson

Jsem se podivovala nad matkou Elsy. Ona věděla o tom, že nevlastní otec dělá velké rozdíly mezi Elsou a jeho vlastní dcerou, proč nezakročila? Elsu to však nezatvrdilo, ale možná víc posílilo do života.

21.10.2022 4 z 5

Narozeniny Narozeniny Jacqueline Wilson

Pěkný příběh o pětici kamarádek. Kniha pojednává skoky o oslavách narozenin každé dívky.

21.10.2022 5 z 5

Co skrývá tvé jméno Co skrývá tvé jméno Clara Sánchez

Čtivé, odhalující...mě se to líbilo, i když konec jsem si představovala jinak. Kolik nacistů ještě mezi námi žije?

15.10.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Pěkný příběh.

11.10.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Pěkně se to poslouchalo, žádné morbidní scény, nechybělo napětí, super kniha.

09.10.2022 5 z 5

Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Samantha Vérant

Pisatelka se snažila čtenářům nastínit svůj odjezd do Francie a sžívání s novou rodinou. Bylo mi líto, že ač plná lásky k nevlastním dětem nemohla mít svoje vlastní. Kniha se četla dobře, možná někdy sáhnu po prvním díle. Samantha je sympatická a proto jí dávám plný počet hvězdiček.

04.10.2022 5 z 5

Jak přijmout Boží zázrak Jak přijmout Boží zázrak Reinhard Bonnke

Reinhard Bonnke rozebírá jeden verš způsobem, který dokáže nasměrovat myšlenky správným směrem. Verš, který jsem právě dnes potřebovala slyšet je v Žalmu 118,17

28.09.2022 5 z 5

Pět holek vítězí Pět holek vítězí Vlasta Svobodová

Trochu slabší příběh o partě dívek. Nicméně zde bylo vyzdviženo pouto dvou kamarádek a to je super, že vztah převýšil uraženost a pýchu.

28.09.2022 3 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Moc pěkně napsaný příběh o lásce a bolesti. Jen škoda, že jsem se nedozvěděla, jak je to s tím oddacím listem.

27.09.2022 5 z 5

Mandlovník Mandlovník Michelle Cohen Corasanti

Příběh z Palestiny, který mi rozšířil obzory co se týká této země a Izraele. Hrdinové příběhu, kteří nelpěli na mamonu, nýbrž bylo pro ně důležité, aby rodina držela pospolu, aby nečinili projevy nenávisti z důvodů rasy druhých. Zaujala mě reakce Ahmedova otce, kdy nelitoval, kdy nezuřil, kdy nechlácholil " tak neměla být". Brát věci tak jak jsou, to je to, co bychom se měli naučit.

18.09.2022 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Za mě absolutní brak. Nemám ráda sci-fi, koupě této knihy byla velký omyl. Raději zůstávám v realitě a o ní čtu.

16.09.2022 2 z 5