Narozeniny

Narozeniny https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3840/narozeniny-3840.jpg 4 250 26

Daisy chodí do nové školy. Většina spolužaček se k ní chová hezky, až na namyšlenou Carmen, která ráda poroučí druhým. Udržet si ji na své straně jako kamarádku je pěkná fuška, ale pořád je to lepší, než ji mít jako úhlavního nepřítele. Když tedy Carmen navrhne, že se budou navzájem zvát na oslavy svých narozenin, touží se Daisy taky zapojit. Musí ale vyřešit jedno velké dilema: pokud uspořádá oslavu, zjistí její kamarádky, jakou má SESTRU...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Sleepovers , 2007

Zlatinka.Emilly
21.10.2022 5 z 5

Pěkný příběh o pětici kamarádek. Kniha pojednává skoky o oslavách narozenin každé dívky.

VioletMokrasova
16.02.2022 3 z 5

Daisy - Jako do skoro každé postavy od J. W. jsem se vcitila

Alice a Bella - Obě nebyly moc výrazné ale hodné byly

Carmen - Záporná postava. Taky jsem znala někoho podobného.

Emily - Práva kamarádka. Akorát jsem nepochopila proč se nemůže přestat kamarádit s Carmen .

Lilly - Jako postava byla dobrá ale myslím si že ani nevěděla co dělá.

Štěpinambura
31.01.2022 5 z 5

Hezká knížka pro všechny věkové kategorie. Lily je super sestra!

Knihomolka506
19.03.2021 5 z 5

Citlivě napsaný příběh o tom ,že někdy máme svá tajemství a nechceme je říkat ani svým nejkámoškám- BBF, protože se často bojíme reakcí ostatních. Daisy jedno takove má a kvůli toho má trochu strach udělat svou narozeninovou oslavu . To jestli všechno dopadne tak jak má se dozvíte na konci příběhu:))

Pulp_catastroph
20.07.2020 5 z 5

Malá holčička se potýká se zlou kamarádkou, postiženou sestrou a jinými věcmi, která mi dnes připadají triviální, ale pro ní to byl jako konec světa.

iiiccc
06.09.2019 4 z 5

Dana si chce na nové škole najít kamarádky a její maminka se jí s tím snaží pomoci. Proto uspořádají pro nové spolužačky pyžamovou party, kam pozvou i jednu holku, která hlavní hrdinku šikanuje. Ponižovat ji zkouší i na její vlastní party. Příběh o tom, jak je důležité mít v někom oporu a nevzdávat se.

DancerJaneBooks
26.05.2018 5 z 5

Tahle knížka byla moc hezká. Po pár knížkách od jiných autorů jsem četla zase něco od Jacqueline Wilsonové a tohle byla moc krásná oddechovka na dopoledne. Moc se mi líbila zápletka, že to vlastně bylo o oslavách narozenin, ale zároveň do děje byla zakompovaná Carmen a její hnusné chování a Lily, která je postižená. Carmen mě strašně štvala a být Daisy, tak si to s ní pořádně vyřídím. Daisy jsem si oblíbila, měla moc hezkou povahu a s Emily se k sobě moc hodily (jenže jim to zase kazila Carmen). Jsem teda moc ráda za ten konec, že už se s nima Carmen nechtěla bavit a ony s ní vlastně taky ne. Alice na mě působila tak nějak neutrálně, protože jsem se tam o ní vlastně ani nic moc nedozvěděla. Bella je mi vlastně docela sympatická a je taky vtipná. Lily mi bylo moc líto a jsem moc ráda za to, že se v ději nestřetla s Carmen. Jak se Carmen stala ta "nehoda", tak jsem měla sto chutí se před ní rozesmát na celé kolo. Fakt moc pěkná knížka o kamarádství a o tom, jak někdo dokáže být tak zlomyslný a zákeřný jako je Carmen.

Anetka24
20.05.2018 5 z 5

Velice dobrá kniha na večer nebo deštivé odpoledne ❤️

fajka
05.01.2018 5 z 5

Pěkné, moc se mi to líbilo. Nechtěla jsem se od toho odtrhnout. Nečekala jsem vůbec ten děj. Přečtěte si!!!

ellyem
01.11.2017 5 z 5

První knížka od Jacqueline Wilsonové, kterou jsem přečetla :) Tenkrát mi bylo cca 12 let a zaujala mne natolik, že následující tři roky jsem nečetla jiné knížky.

Kačkaknihomol
27.03.2017 5 z 5

Opravdu mě to moc bavilo. Fajn kniha na deštivé odpoledne.:-)

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Moje první knížka od Jacqueline, ale nevím proč, mám dojem, že se jmenovala "Narozeniny". Nicméně byla to první knížka a zaujala mě, ale nikoliv tak moc, jako moje druhá "Nejlepší kamarádky". Ale knížka "Narozeninová párty" mě přiměla dále se zajímat o knihy Jacqueline Wilsonové, což odstartovalo wilsonománii po celé mé dětství, nemohu tedy hodnotit nijak záporně.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Tooopp

minusha97
08.11.2015 4 z 5

Nedala by som asi knihe také vysoké hodnotenie, keby moje videnie nebolo skalené nostalgiou, vzhľadom na to, že táto kniha bola mojou prvou od tejto autorky, ale vzhľadom na to, že ma priviedla aj k prečítaniu ostatných kníh od JW, tak určite pre moje 8 ročné ja mala niečo do seba.

SuziDevil
23.06.2015 5 z 5

Je pěkná moc se mi líbila.Bilo to o Daisy která chodila do nové školy měla kamarádky.Až na namyšlenou cCarmen. Carmen navrhla že se budou zvát na oslavy.

SuziDevil
23.06.2015 5 z 5

kniha se mi moc líbila doporučuji 3-4 třídě.

elfinkaa97
17.03.2015 3 z 5

Kniha o přátelství skvěle obohacená o "tu namyšlenou dívku" se mi strašně líbila. Je krátká a rozhodně je originální. 109 stránek o pěti narozeninových oslavách rozhodně pobaví každého fanouška Jacky Wilsonové.

Ika6
09.02.2015 3 z 5

Je to úpně přesný. Kamarádka má taky starší postiženou sestru a chová se k ní moc hezky,i když je na ní často naštvaná jako Daisy na Lily. Kniha se mi líbila z hlediska jak se Jacqueline umí vžít do věcí,které nezažila.

en.bee
05.10.2014

Byla to moje první kniha, kterou jsem přečetla.

Elen telemna
02.07.2014 3 z 5

Krásná knížka. Nejdříve mě trochu štvalo, že tam není pořádný děj a že knížka není moc napínavá. Ale pak mě na knize něco upoutalo. Nebyl to děj ani styl psaní. Byla to Lilly. Ona mě donutila, abych se na celý příběh začala dívat jinak. To, jak se o ní Daisy starala, to, jak se bála ji ostatním ukázat, to všechno se na mě nahrnulo a já jsem si uvědomila, jak těžké to takové rodiny musejí mít. Proto se mi knížka líbí. Ne pro ten děj, ale pro tuto myšlenku.

Jacqueline Wilson
britská, 1945