Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Zase jeden smutný příběh o manželství. Co vede ženy k tomu, aby zůstaly ve svazku, který je nerovnoměrný? Přece nejde mít oči tak zaslepené láskou či čím, že sama aktérka nevidí, neslyší a když už konečně prohlédne a uslyší, tak se stejně nic nezmění. Tohle je něco, co já prostě nepochopím. Krásná, úspěšná žena a nechá sebou manipulovat. Bojí se vnést do svého já rozhodnutí odejít z takového života. Co mohla dokázat, kdyby nechala své city stranou, protože déšť smyje každou stopu. I ta její by se časem vyrovnala v pevnou půdu pod nohama. Asi ale nedokázala žít sama. Tato poslední autorčina kniha, jakoby byla zhodnocením jejího života pro to, co dál následovalo. Takové vysvětlení, proč!!! A odešla :(

10.08.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

První kniha od této autorky, kterou jsem si přečetla díky Výzvě. Co se týká příběhu samotného, tak místy úsměvný, místy bolestivý pro Sylvii. Čtenář může nahlédnout do zákulisí žárlivě milující matky. Půjde i přes "mrtvoly" jen aby dosáhla svého a že je vychytralá, to potvrdí každý, kdo si knihu přečte. Mě bylo líto Sylvie, která měla plány do budoucna a ty vzaly za své právě díky matčinu zásahu. Nakonec mě bylo líto i Hynkovy mámy. Možná, kdyby byla zasvěcena do vztahu svého syna přinejmenším od té chvíle, co byly zasvěceny i Sylviiny rodiče, nemusela by se cítit jejich vztahem tak ohrožena. Valerie byla proradná a vypočítavá mrcha, které byla její role naservírovaná a ona jen využila příležitosti. Nakonec Hynek, který byl středem všeho a mohl urovnat vztahy všech stran, byl podle mne potrestán ze všech nejvíc. Podveden vlastní matkou i Valérií a opuštěn ženou, kterou před tím tolik miloval …. Co se týká Výzvy, tak nevím jestli je to ta správná kniha pro otázku č. 18: Kniha, jejíž děj se odehrává v Brně. O tom, že snad hlavní postavy žijí v Brně, nastínila kniha opravdu velmi opatrně.

09.08.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Příběh pro "náctileté". Mě se tedy moc nelíbil, zvláště na začátku jsem se přemlouvala, ať už dál nečtu :) Nakonec jsem dočetla až do konce a mohu konstatovat, že zas tak strašné to nebylo. Je to takové oddychové čtení po knihách, které jsem v poslední době četla. Téma, které není reálné dokáže čtenáře odpoutat od svých problémů, takže alespoň k něčemu dobré.

07.08.2018 2 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Tuto knihu jsem si koupila jen proto, abych "zabila" hoďku volného času. Musím říct, že jsem se od ní neodtrhla dřív, než jsem celých těch 488 stránek nedočetla do konce. Děj vtahuje čtenáře do prostoru příběhu hned od první stránky. Asi ve třetí třetině knihy jsem si vytipovala vraha, po kterém na konci příběhu šla celá policie a jak jinak, než že jsme se mýlili všichni. Takové rozuzlení, které nastalo v závěru knihy, bych tedy opravdu nečekala. Podle mě je to vynikající krimiromán, takže mám ode dneška dalšího oblíbeného autora :)

05.08.2018 5 z 5

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

Knížka se mi líbila, jen jsem "pitomá :) " koukla (nějakým omylem :) ) na skoro poslední stránku a tak jsem hned věděla, kdo je vrah. No ale i tak pěkné čtení a také se člověk něco dozví o oboru, který mu není vlastní (alespoň mě ne) a tím je antropologie. Za hlavní hrdinku Ruth mě potěšilo to, co ji čeká - a je to pěkné čekání :) :) :)

01.08.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Po přečtení knihy jsem si vyhledala, co znamená ocenění Magnesia Litera. Takže: Výroční knižní ceny Magnesia Litera, jejichž hlavním úkolem je propagovat kvalitní literaturu. Podle mne tohle kvalitní literatura není. A to klidně poplavu proti proudu všech dalších recenzí. Kniha je vulgární, čtenáři (alespoň mě) nemá co říct. Je mi líto papíru, na který byla tištěna a také svých peněz, které jsem za tuto knihu dala. Za mě ocenění - odpad!!! Ale za docela pěkný přebal dávám jeden bodík. Kdyby nebylo Výzvy a její 9. otázky, nikdy bych tuto knihu nečetla!!!

31.07.2018 1 z 5

Kde čtyřlístky nerostou Kde čtyřlístky nerostou Jarmila Dědková

Čtivá knížka nejen pro mladé. Myslím si, že má co říci i dospělákům. Možná se v příběhu mnozí uvidí. Jarmila Dědková píše působivě a srozumitelně.

29.07.2018 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Pěkný příběh o mladých lidech, hlavně tady došlo na zpytování sama sebe a o tom to myslím bylo. Někteří adolescenti (raději latinské slovíčko, než anglické) si myslí, že se svět bude točit jen kolem nich. A tady Gia narazila. Uvědomila si však, že není pěkné, když v síle své party se posmívá druhým. Dostala za vyučenou a podle toho, jak příběh skončil, její srdíčko nebylo zkažené, jen se nechala omývat tímhle světem. Poznala, že může žít i jinak a co mě zase štve? Zase otevřený konec knihy. Jak to dopadlo s jejím vztahem s Haydenem si může každý domyslet ale co její nejlepší kamarádka Claire? Co její další kamarádky? Jak skloubila vztahy s nimi, pokud jí odpustily a vzaly opět mezi sebe, se vztahem k Bec? Žila od této doby dvojí život nebo její přátelé přijali Bec mezi sebe? Strašně moc otazníků a ty já nemám ráda :) Ale jinak super a určitě si od této spisovatelky ještě něco přečtu.

27.07.2018 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Knížka se mi líbila. Příběh byl smutný, bezmocný, nedovedu si představit pocity, které Christine svíraly. Někdy by bylo dobré na některé prožitky zapomenout, ale to, že se jí paměť vrátila se vším všudy, stojí za bolest a strach, kterým si ještě jednou musela projít. Viděla jsem i stejnojmenný film a ten mě dost zklamal. Nejen obsahem, protože se nedržel dané předlohy z knihy (např. Christininým deníkem, kam zaznamenávala své každodenní prožitky nebyl deník, ale foťák a to mě do příběhu vůbec nesedlo). A další … a navíc to byl tak rozvláčněný příběh, že jsem ho ani nedokoukala. Prostě kniha je kniha :) Doporučuji si knihu přečíst, jen prosím nekoukejte na ten ošklivý film.

27.07.2018 5 z 5

Neúprosný Neúprosný Simon Kernick

Kniha se mi moc líbila a to hlavně proto, že od první stránky to mělo nějaký děj. Žasla jsem, kolik toho hlavní hrdina příběhu prožil za pouhých 24 hodin. Zcela nevinně se dostal do velkého průseru, ale jako v pohádce to nakonec dobře dopadlo. I když, co se týče hlavního důvodu, proč se to všechno stalo, opět otevřený konec a ty já nemám vůbec ráda :)

20.07.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

První polovinu knihy jsem nepochopila, ale ani konec jsem moc nepobrala. Za mě propadák. To, jakou slávu této novince dali média, poslouží pouze k navýšení prodeje. Takže jsem ráda, že jsem si knihu nekupovala (četla jsem půjčenou z knihovny), byly by to vyhozené peníze. Zajímal by mě názor booktubera Merkla, ale ten se po přečtení Hadrového panáka zařekl, že pokračování číst nebude. A to prý má vyjít ještě jeden díl, údajně se jedná o trilogii.

18.07.2018 2 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Mnohá žena by mohla Kate závidět. Její vyrovnanost, její trpělivost když doprovázela své dítě k lékaři, to s jakou pečlivostí se zajímala o dění kolem svých dětí... Až mi bylo hanba, já například neznala (některé) rodiče kamarádů svých dětí vůbec. A Kate se s každým osobně seznámila, měla jejich telefonní čísla ve svém telefonu. A????? Znovu se můžeme přesvědčit o tom, že nevíme, kdo žije vedle nás. Zvrat příběhu mě fakt překvapil. Jak se nakonec jedna taková otázka může obrátit: Co jsi to za matku, Kate?

16.07.2018 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Marc Levy

Dobře se to četlo, mám ráda příběhy typu … jsem zpět v minulosti. Sice byl příběh místy zašmodrchaný sny, že jsem hned nevěděla, jestli je to skutečnost, nebo právě sen, ale konec byl překvapivý. Příběh naváděl čtenáře k potenciálnímu vrahovi pár stránek od konce, takže správný závěr jsem nakonec udělala i já. Jen se mi nelíbí ty otevřené konce. Jeden pak může vymýšlet jak to asi mohlo dopadnout? A těch "asi" v tomhle příběhu myslím není víc, ale stejně. Těch pár stránek k pořádnému konci by neškodilo :)

15.07.2018 4 z 5

Tichý pan Genardy Tichý pan Genardy Petra Hammesfahr

Lze tohle pochopit? Ve svém domě poskytnu podnájem staršímu pánovi. Nejen, že z něj mám divný pocit, ale dojdu k tomu, že všechny indicie ukazují na to, že on je násilníkem, vrahem malých děvčátek. Mám doma osmi letou dcerku … nepodniknu však patřičné kroky k tomu, aby ho policie zatkla, naopak dál budu přemýšlet o mladém studentovi, proč se jen nechce přiznat k vraždě? Je tohle reálné? Mě se knížka nelíbila a to právě pro svoji stupidnost.

14.07.2018 2 z 5

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Nepochybně to není nic příjemného ocitnout se na okraji společnosti a žebrat o přežití, nicméně si myslím, že takový člověk, jakým je Jean-Marie Roughol, by měl pracovat a vydělávat si na živobytí poctivou prací. Podle toho co psal, to umí. Pakliže se nechoval v souladu se zaměstnavatelovou podmínkou, není se čemu divit, že dostal vyhazov. Kdyby každý, koho vyhodí z práce, měl jít žebrat ….. I já jsem přišla jednou o práci , no a? Tak jsem si našla jinou. Chápu, že se někdy člověk může dostat do situace, kdy práci nesežene, nemá kde bydlet a rodina či přátelé se od něj odvrátí. Ale Jean-Marie je jiný případ, tomu se prostě pracovat nechce. On žebrotu přirovnává k práci. Nedala bych mu ani euro ani českou korunu. A to jsem sociálně založená :) Říkám si, jestli si my, pracující, ty žebráky nehýčkáme!!!!

10.07.2018 3 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Moc pěkně napsané, už jsem si sehnala další knihy od této spisovatelky :) Přestože jsem jako první četla knihu Ledové srdce, která na tuto navazuje, vůbec to nevadilo, protože začátek Ledového srdce byl ukončen v Deváté dívce, šlo spíš jenom o takové připomenutí, nebo kdyby to pro někoho bylo poprvé, co od Tami Hoag něco čte (jako já). Příběhy jsou nenásilné, zápletka napínavá, myslím si, že Tami Hoag se stala moji oblíbenou spisovatelkou.

07.07.2018 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Co udělá s člověkem samota? Asi by bylo dobré si to někdy vyzkoušet. Když není co dělat, kam jít, s kým promluvit, čím se zabavit, nastupuje zpytování svého já. Je to takový očisťující rituál sebe sama, zhodnotit svůj život, být tvrdě sebekritický a dojít k cestě, která nově nasměruje. Hrdinka knihy si tímhle vším prošla a byla opravdu přesvědčená, že změna jí dá nový začátek. Když se však člověk vrátí do prostředí, kde si je silný v kramflecích, pak se teprve ukáže, jak vážně svůj život zhodnocoval. Dokáže Joan uskutečnit v životě své rodiny to, co ji v poušti hluboce zasáhlo?

07.07.2018 4 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Nemohu, než citovat ze závěru knihy: "Svět ze mně učinil oběť. Já jí ale nebudu. Budu tím, čím se stanu. Život se nás může pokusit zlomit. Ale my nemusíme zůstat zlomení". ____ Příběh nebyl tak drastický, jak jsem očekávala, zápletka byla pro mne zcela neočekávaná, i když vraha jsem odkryla (přiznám se, měla jsem dva tipy). Líbilo se mi to. Ale asi jsem měla jako první přečíst od Tami Hoag knihu Devátá dívka, že? Už jsem ji začala číst, ale ten styl psaní - jako by nebyl totožný s tímto příběhem, jako by knihu napsal jiný spisovatel.

04.07.2018 5 z 5

Doktor bez hlavy Doktor bez hlavy Richard Gordon (p)

Na zpestření mezi četbou o doktoru Jekyllovi a panu Hydemu a psychologickým thrillerem prý té nejvyšší kvality, tak uvidíme :) Richard, zapřísáhlý starý mládenec, se bezhlavě zamiluje a to do jedné zdravotní sestřičky a následně do slečny doktorky. Bude svatba?

02.07.2018 2 z 5

Pravdou je, že kdyby mě k této knize nepřivedla Výzva 2018, nikdy bych si ji nepřečetla. Ale pro zamyšlení nad svým životem, bych každému doporučovala tuto knihu přečíst. Jak píše radakus9806: po přečtení si každý uvědomí, že i on má v sobě svého Jekylla a Hyda a (dodávám), může s tím začít něco dělat. Lidský charakter mívá dvě strany mince a to je věc, nad kterou málokdo uvažuje. Nechť vás tento příběh zavede do tajů svého nitra.

01.07.2018 4 z 5