zirafinec zirafinec komentáře u knih

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Kniha se mi líbila, ale měla jsem trochu zmatek v pojmech, myslím, že by se hodilo něco jako "slovníček". Taky bych řekla, že překlad "zázrak" nebyl úplně nejlepší, sama bych použila spíše "kouzlo".

01.08.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Dala bych 5 hvězdiček, ale konec absolutně nedával smysl, takže jednu musím ubrat. Do konce byla kniha vynikající.

13.05.2022 5 z 5

Příběh čarodějnictví Příběh čarodějnictví Chris Colfer

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem ji za pár dní. Propojení se Zemí Příběhů je kouzelné. Těším se, až vyjde další díl, Příběh kouzelnictví i v Česku.

19.02.2022 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Skvělé pokračování série, akorát by mně zajímalo, jak to, že nikdo nemá jet lag? Jasně, bojují pořád a každá chvilka spánku se počítá, ale...
Taky jako obálky knih by možná zasloužily trochu více pozornosti od jejich tvůrců, no.
MOŽNÁ SPOILER
Také tam mají spoustakrát špatně dny - například řeknou, že je dejme tomu 14.7., a řeknou, že mají už jen 10 dní, což by bylo 24.7. Ovšem Gaia má povstat 1.8.

29.01.2022 5 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

Krásná historie Země příběhů. Neskutečně se mi to líbilo a doporučuju k přečtení. Asi méně vtipná, než Země příběhů, ale přesto krásná kniha.

29.11.2021 5 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Úžasné pokračování úžasné série. TAKŽE POKUD JSTE NEČETLI, PŘEČTĚTE!!!

03.10.2021 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Moc pěkné zakončení série. Doporučuji.

Co nechápu úplně nejvíce, je název. Mohl byste mi někdo prosím poslat vysvětlení??? Děkuji.

Konec. Neohlédl.

28.06.2021 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Jsem jediná, komu obálka připomíná Harryho Pottera? :D

V pátek. Tebe.

27.06.2021 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Kniha velmi rychle ubíhala a čtení jsem si velmi užila. Líbí se mi vykreslování bohů tak.... nebožsky. Prostě že bohové nejsou dokonalí. Můžu doporučit. Rychlé, dobrodružné a zábavné čtení, při kterém uvěříte, že všechny nadpřirozené bytosti mytologie starověkého Řecka existují. Škoda, že Percy už nemá něco jako XYSDILIE, ale pouze DYSLEXII.

Má. Dcera.

22.06.2021 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Natalja Ščerba

Čteno jako e-kniha. Kniha se mi líbila, ale jak už jsem psala, musím srovnávat s Časoději a tato série v tomto porovnání nevychází zrovna nejlépe. Kniha mi přejde taková roztáhlá... Nic, nic, nic (300 stránek) nic, něco důležitého (5 stránek), nic.

"... Zvláštní. Je to její přítel, nepřítel a milenec v jedné osobě."

11.06.2021 3 z 5

Číselné jméno Číselné jméno Natalja Ščerba

Skvělé, stejně jako ostatní díly. S komentářem se nebudu vypisovat, vždyť všechno podstatné už mám v předchozích dílech. Tuto originální sérii doporučuji všem milovníkům fantasy. Skvělá kniha.

14.05.2021 5 z 5

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

(SPOILER) Nedokážu hodnotit více, než třemi hvězdami. Děj mi přijde neskutečně podobný šestému dílu - Otrocké kráse (viz první odstavec v části s možnými spoilery).

Terezka mi je strašně nesympatická, jak si "omotá" kolem prstu úplně všechny. V minulém díle to bylo několikrát řečeno - bylo tam asi tohle: " Škola se v žebříčku Hančina zájmu posunula až na druhé místo. Na prvním teď překvapivě byla péče o Terezku." nebo Zachariáš: "Omotat si trpaslíka kolem prstu hned při prvním setkání, to se jen tak někomu nepovede." Naprosto přebila hlavní postavy Hanku, Rafana a Sváťu.

Na druhou stranu, jakkoli mi byla Terezka nesympatická a příběh jasný, od písmenek se nedaly odtrhnout oči. Vždycky to bylo: "Tak si přečtu jednu kapitolu... Dobře, tak dvě... ÁÁÁ, to je tak napínavé! Jen si tady dočtu, jak to skončilo... Tak jo, ještě jednu poslední kapitolu... Dobře, ještě jednu, ale úplně poslední kapitolu... OK, ještě jednu nejposlendější si přečtu, ale už opravdu bude poslední..." Autorka si prostě umí vynutit čtivost, za což knize děkuji.

Poslední věta anotace ( "Pokud chcete poznat Hanku, Rafaela a Sváťu, začněte číst od začátku!" ) podle mého názoru nedává smysl. V této knize se už o "hlavních postavách" nedozvíme skoro nic.

Za mě nejhorší díl série.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Podobnost se šestým dílem je opravdu očividná. Zase: lidé, kteří mají Martisovu krev/ jsou označeni sitbely musí zemřít, protože jinak by mohli ohrozit celý svět. V čele s Hankou musejí projít nebezpečným světem z iluzí/ nebezpečným podzemím, aby se dostavili na dračí rituál/ k aberilskému knězi, kde nastanou komplikace. Nakonec však najdou dostatečný počet draků na obhajobu/ zabijí aberilského kněze a všechno dobře dopadne.

Ten konec je takový nemastný neslaný. Na závěrečnou kapitolu devítidílné série bych čekala něco lepšího. To, že ochránci zase přijmou Rafana do svých řad, bylo dost jasné. Že se Hanka nakonec do Sváti zamiluje, bylo celkem pravděpodobné už od prvního dílu.

09.05.2021 3 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Moc pěkná kniha, rozhodně stojí za přečtení.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Ach jo, proč se jen Sváťa nemůže v knize vyskytovat častěji? V pátém díle ho uklidili k druidům, nyní ho nechali ve škole... S jeho apetitem jsem si ho fakt oblíbila. Že by ho Quinwalu neuživili...?

Slovo "kasárna" bych skloňovala spíše podle vzoru žena (v knize se objevuje skloňování podle vzoru město) avšak podle Google jsou obě varianty správně.

Zik a Matyáš se stanou členy Velké sedmy. To bylo jasné, jakmile tam přišli. Daleko zajímavější by bylo, kdyby do osudí dovolili sáhnout Horovi a ukázalo by se, že se má stát "ochráncem" města Quinwal.

Autorka vykreslila mágy jako hrozné pitomce. Ale zároveň to vždy byli "ti moudří". Takže trochu zvláštní.

Cestování mezi světy jednou velkou bránou mi přijde zajímavé. Že je Hor cestovatel by mě opravdu nenapadlo.

Jak si už i hlavní postavy uvědomují, že zrovna ony jsou ti, na které se lepí problémy a dobrodružství, uvědomíme si, že to je opravdu zvláštní, že zrovna trojici sirotků se stane tolik dobrodružství. Jsou to zase typické hlavní postavy (pokud jste na to ještě nepřišli, tak do konce odstavce nečtěte. Mohlo by vám to zkazit požitek z knihy). Sirotek, zjistí, že je něčím zvláštní, dostane se do nějakého místa, kde mu pomůžou ten talent vypilovat, zjistí, že jeho rodiče byli "něco extra" a nakonec se z něj stane důležitá osoba království.

P.S. Matyáš z jiného světa je jako Matyáš z našeho světa?

05.05.2021 5 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Nesouhlasím s ostatními. Knihu jsem otevřela a po sto stránkách už kniha stála v knihovně. Děj mě nebavil na rozdíl od Časodějů a strašně se to táhlo. Možná, že kdybych to dočetla do konce, dala bych více hvězd. Autorka Časoději nasadila laťku hodně vysoko a tato kniha nedosahuje takové kvality, jakou bych po Časodějích očekávala.

06.01.2021 1 z 5

Ty ilustrace jsou skvost.

28.02.2024 4 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Předchozí dva díly byly lepší... Tady překlad tak trochu zaostával za dějem, ovšem i přesto jsem si knihu užila.

04.03.2023 4 z 5

Ztracená zápletka Ztracená zápletka Genevieve Cogman

Tenhle díl byl zatím asi nejlepší.

07.09.2022 5 z 5

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Stejně jako v předchozím díle se děj rozjíždí až v druhé polovině, kde byl ale opravdu skvěle napsaný.

27.08.2022 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Jedna hvězdička dolů za to, že se v první polovině nic nedělo. Ovšem druhá polovina byla velmi zábavná a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

27.08.2022 4 z 5

Princezna klenotů Princezna klenotů Renata Štulcová

Přestože si celou sérii přečtu určitě znovu, tento díl mi bavil ze všech nejméně. Přišel mi takový... Nedotažený? Zmatený?

18.05.2022 4 z 5