Ztracené město

"Závěrečný díl strhující fantasy trilogie od autorky Časodějů!" Osud zavedl Kavé na území Čarodolského knížete a svěřil jí do rukou kouzelný Zlatý klíč. Měla by rozluštit jeho tajemství, ale má cenu pouštět se do řešení další záhady? Bezpochyby má! Získá tak nejen možnost najít zmizelé hlavní město Čarodolu – znamenitý Zlatohrad – ale i šanci pomoct Alexejovi a zachránit před zkázou rodné Karpaty. Kavé stojí na osudové křižovatce. Vydá se tou správnou cestou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420706/big_ztracene-mesto-GDF-420706.jpg 4.550

Čarodol 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Чародольский град, 2015

Kniha Ztracené město

zirafinec

Čteno jako e-kniha. Kniha se mi líbila, ale jak už jsem psala, musím srovnávat s Časoději a tato série v tomto porovnání nevychází zrovna nejlépe. Kniha mi přejde taková roztáhlá... Nic, nic, nic (300 stránek) nic, něco důležitého (5 stránek), nic.

"... Zvláštní. Je to její přítel, nepřítel a milenec v jedné osobě."

Luigi1

Moc pěkné pokračování a zajímavý konec.Pěkně jsem si početl.

greenie05
19.10.2020

Od autorky jsem nejdřív četla sérii Časodějové, která byla naprosto úžasná, Čarodol mě bohužel tak neuchvátil. Třetí díl mě popravdě moc nebavil, první polovina se neskutečně táhla, druhá byla naštěští mnohem lepší, ale co mě mrzelo, bylo to, že tam vedlejší postavy nedostaly moc prostor. Tím myslím např. Eris, která se v sérii objevila ve druhém díle. Tu postavu jsem měla ráda, ale ve třetím díle se na ni skoro zapomnělo, nesehrála žádnou roli, skoro ani nepromluvila. Nebo třeba Šell, ten mi byl taky hodně sympatický, bohužel tam také nesehrál velkou roli. Moc se mi ale líbila postava Rika Strigoje, člověk až do samého konce nevěděl, jestli je teda zlý nebo hodný. A ten lehký milostný trojúhelník mi ani moc nevadil. Takže sérii Čarodol hodnotím kladně, i když se mi mnohem víc líbili Časodějové, prostě mi připadali takoví propracovanější.

makul
10.08.2020

Za mě o něco lepší než 2. díl. Začátek byl zbytečně zdlouhavý, některé scény bych z knihy klidně vynechala. Ke knize už se nejspíš znovu nevrátím, ale jsem ráda, že jsem se dokopala k dočtení celé série.

Čtenář1234
28.03.2020

Super zakončení této skvělé série . Časodějové jsou sice za mě lepší , ale i tak mě tahle série hodně bavila. Třetí díl byl rozhodně nejlepší. Celou sérii vřele doporučuji. Už se těším na autorčiny další knihy.

martineknatasa
01.03.2020

Kniha se mi líbila, má spád a stále něco se děje. Knihu i celou sérii doporučuji k přečtení.

Ivuska.09
28.12.2019

Ve třetím díle autorka opět nasadila vyšší laťku (oproti druhému). Hlavní hrdinku čeká turnaj, kolem kterého se vše točí. Magický svět mě bavil, hlavně druhá půlka příběhu je velmi poutavá. Celkově mohu sérii určitě doporučit.

Marthas
02.12.2019

Na začátku mne jako vždy naštvaly ty trochu chaotické dialogy a na konci zase tiskařští šotci, proto hodnotím níže než druhý díl. 2,5/5