zinon zinon komentáře u knih

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

První díl se mi líbil více....dojal mě. Také mě zaujalo, jak si mohou dva lidé vybudovat tak silné pouto, aniž by spolu promluvili. Po emoční stránce opravdu top. Druhý díl byl také pěkný, ale emočně a dějově už ne tak dobře zpracovaný.

28.04.2021 4 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

(SPOILER) Tak já musím říct, že mě se to líbilo. Je to takové temnější.... V hodně věcech mi to připomínalo Skleněný trůn. Nejvíc mě zaujal Serafín a jeho banda a zůstalo to tak až do konce. Naďa byla na konci už hodně přes čáru...nějak jsem neuvěřila, že za tu krátkou dobu a potom, co zjistila a pak čeho byla svědkem...že se bude takto chovat. Ty úryvky na začátku každé kapitoly mě přišly mimo, nějak jsem to nepochopila. Na ruská jména hlavních postav se dalo zvyknout...i když nechápu, proč autorka zvolila zrovna toto...slovanského tam jinak nic nevidím. Jsem zvědavá, co se bude dít dál, takže do dalšího dílu určitě půjdu.

21.04.2021 4 z 5

Domeček pro šneka Palmáce Domeček pro šneka Palmáce Zuzana Pospíšilová

Dětem se knížka moc líbila.

15.03.2021 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Pomalejší rozjezd, ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh, který jsem si moc užila.

10.03.2021 5 z 5

Exillium Exillium Shannon Messenger

Opět musím pochválit. Pro mladší čtenáře perfektní.

19.01.2021 5 z 5

Strážce ztracených měst Strážce ztracených měst Shannon Messenger

Moc pěkný fantasy příběh pro menší čtenáře. I když je určen podstatně jiné věkové kategorii, tak i já jsem se u něj dobře odreagovala.

15.01.2021 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Kniha je čtivá a zajímavá. Pokud člověk v životě utrpěl podobnou ztrátu, tak je to pro něj kniha hodně emotivní. Konec mě překvapil, ale v dobrém ne. Půlku tajemství jsem uhodla a ta druhá část mi nepřišla úplně domyšlená. Já tomu tedy neuvěřila. Do dalšího dílu už asi nepůjdu. Neláká mě to a ani recenze nejsou moc dobré.

05.11.2020 4 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

Knížka je čtivá, ale oproti předchozím dílům už mě tolik nebavila. Příběh už není tolik zajímavý. Vyzdvihla bych ale tu část kolem jeskyně, ta byla parádní.

06.07.2020 3 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Abych byla upřímná, tak od druhého dílu jsem se nemohla odtrhnout. Na rozdíl od prvního dílu je tento psán dle mého názoru čtivěji. Opravdu moc se mi to líbilo. Jediné, co mi vadilo je, že jsem odhadla, kdo Elaine je a také kdo je ten konspirátor....takže se překvapení nakonec nekonalo, což je škoda.

03.07.2020 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Právě dočteno a toto jsou mé první dojmy po přečtení. Začátek knihy byl takový hodně kostrbatý. Mám ráda v knihách omáčku kolem, která příběh dokresluje, ale tady to bylo takové strohé a ze začátku až na výměny slov mezi Elaine a Adamem jsem se docela nudila. Pak mě ale upoutal příběh, který se mi moc líbil a knihu jsem si opravdu užila. Říkám si, že je škoda, že se příběh neodehrává třeba v Praze, to by bylo pro mě zajímavější. Jinak hodnotím kladně a vrhám se na další díl....protože mě to opravdu bavilo :)

30.06.2020 4 z 5

Jitřenka Jitřenka Zuzana Štelbaská

Pěkná knížka pro děti. Filípek se nám ale líbil více.

10.05.2020 5 z 5

Filípek Filípek Zuzana Štelbaská

Moc pěkná knížka pro děti. Líbila se nám.

10.05.2020 5 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Tento díl mi přišel o dost lepší než předchozí...stále to ale pro mě není to pravé ořechové.

29.04.2020 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Kniha je pěkná a velmi zajímavá. Za co má u mě autorka velké plus je, jak pracuje s emocemi a jak barvitě dokáže některé scény zachytit.

30.03.2020 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Knížka se čte dobře, ale tolik výhrad jsem snad k žádné jiné knize nikdy neměla. Tolik věcí, co mi přišly nelogické, neuvěřitelné...

Pozor spoiler:
A nejvíc neuvěřitelné a přitažené za vlasy mi přijde, když mě bude chtít někdo zabít a muž (třeba i vampýr) který mě údajně miluje vůbec nezasáhne. A pak mu hned vlítnu zase do náruče...Jako vážně?

19.03.2020 2 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Poslední díl se mi líbil nejvíce. Tato série byla opravdu hodně dobrá...jen škoda toho zmatečného začátku prvního dílu.

04.03.2020 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Opět velmi povedené. Váhám mezi mezi 4 a 5 hvězdami. Pro jasných 5 hvězd tu ale stále něco postrádám. Knize nelze upřít čtivost, napětí, zajímavý svět a postavy...

01.03.2020 4 z 5

O vykutáleném Melichárkovi O vykutáleném Melichárkovi Jaroslava Pechová

Moc pěkná knížka. Synovi se čtení líbilo. Jediné co bych vytkla je snad až moc slov, které malé dítě nemůže znát (i já některé viděla poprvé).

26.02.2020 5 z 5

Co se děje v noci Co se děje v noci Anna Milbourne

Moc povedená knížka.

21.02.2020 5 z 5

Kudy Tudy za zvířátky Kudy Tudy za zvířátky Sylvie Baussier

U nás hodně oblíbená. Je pravda, že je trochu chatrnější na zacházení.

21.02.2020 5 z 5