Zelza Zelza komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Líbilo se mi tempo knihy až po rozuzlení. Střídání časových rovin a prolínání děje mělo spád.

19.07.2022

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Vlastně je to má první kniha tohoto žánru a musím říci, že mě pozitivně překvapila. Napětí od začátku do konce, i když některé věci byly už hodně pritažené. Ale něčemu by se i dalo věřit .

21.01.2022 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha se mi líbila, měla spád. Postava Kate mě bavila.

27.12.2021

Mráz Mráz Bernard Minier

(SPOILER) Skvělé, děj rychle plyne. Zdánlivě nesouvisle nitky se rozpletaji. Na začátku smrt koně uvazaneho a ukrizovaneho na konečné zastávky lanovky.... Hlavní vyšetřovatel Martin Servaz, Irene Zieglerova, Espérandieu a všudypřítomná hudba Mahlera. Julius Hitman tzv. Španěl, inteligentní masový vrah žen, kdy se jeho oběti nikdy nenašli. Zavřený ve Warienove ústavu pro nejnebezpečnější vězně světa...
Přečtu si určitě další knihy od autora

11.08.2021

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha psaná z pohledu Jáchyma a z pohledu jeho sestry Veroniky. Kde se osudy postav prolínají.
Čtivé a vtipné, ale i realistické.

20.07.2021 5 z 5

Být sama sebou Být sama sebou Veronika Vieweghová

Kniha mě pozitivně překvapila, sic s některými poznatky se nemohu úplně ztotožnit, ale kniha byla velmi čtivá a v jistém směru i poučná.

21.02.2021 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Kniha byla psaná ve dvou časových rovinách. Příběh prapradědečka hlavního hrdiny a doba drastického vystěhování ostrovanů z částí ostrovů a vyšetřování vraždy na ostrově v dnešní době. Kniha byla i pro mě poučná z hlediska historického.

08.02.2021 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Závěr trilogie. Moc se mi líbila, nechtělo se mi opustit hrdiny trilogie.

24.11.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha, dovolila mi nahlédnout do oblasti mně moc neznámé - Ostravsko v letech 1894 až 1921, nyní již o vesnici, která neexistuje, na podloží nad doly již nebylo možno žít a vzpomínkou je doposavad na loukách tyčící se kostel, který každým rokem může zmizet....
Překvapil mě popis Polsko českého konfliktu v oblasti.
Určitě doporučuji přečíst.

24.11.2020 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Výborná kniha pokračování Sila.tato trilogie mě nadchla. Více si čtenář může vážit toho, že žije tady a teď.

31.10.2020 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Psychologický thriller. Šílené až děsivé včetně popisu drsné krajiny pobřeží a počasí.

31.10.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi moc libila,mela spád, ale nektere veci byly az tezko uveritelne.
Urcite doporucuji a rada si prectu.dalsi.knihy od teto autorky.

17.02.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Musim se pripojit k vetsine,kniha me nenadchla.Prilis mnoho postav a obcas jsem v tom mela zmatek.Nejlepsi by bylo tuto knihu mit moznost precist na jeden zatah.

17.02.2018 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Kniha se mi moc libila.Zajimave pojeti sveta po jaderne katastrofe. Velmi poutave cteni a tesim se, ze si prectu dalsi dva dily, proc Zeme takto skoncila.......

21.01.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu bych zařadila mezi oddechove knihy, děj se dal předpokládat. Překvapil mě pouze absolutní závěr.

18.01.2018 2 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Velmi ctive napsana kniha o zidovskem diteti, ktere prezilo valku.

07.01.2018

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Perfektni knizka, zajimavy pohled na dum v ruznych casovych rovinach, a take na osud jednotlivych postav.Jejich vyvoj v prubehu let.

04.01.2018 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Perfektní kniha majíci od zacatku spád. Pohled na svět který známe z různých úhlů pohledu. Retrospektiva do duše mysleni pro nas tak odlisne muslimske kultury.Doporucuji precist.

26.11.2017