zapina

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Tenhle styl knih miluju! Mám ráda knihy, které popisují celý osud hrdinů a ne jen jednu část života. Tato kniha popisuje osudy lidí tří generací a jejich vyrovnávání se se změnami režimů a nových pořádků. Kniha na mne působila dost pochmurně, ale dalo se to čekat vzhledem k naší smutné historii. Proto jsem ráda za relativně šťastný konec. Paní Mornštajnová knihu napsala velmi čtivě a úplně mne pohltila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a druhou půlku knihy jsem četla v podstatě pořád. Pokud někdo miluje knihy jako já, zasazené do naší historie, které popisují jak se dříve žilo a jaký ten život byl vlastně jiný, tak určitě doporučuji!

27.06.2020

Mistr a MarkétkaMistr a MarkétkaMichail Afanasjevič Bulgakov

Po dočtení této knihy jsem musela hodně dlouho přemýšlet, co o ní do komentáře vlastně napíšu. A asi nemám slov... něco tak strhujícího a mystického jsem snad ještě nikdy nečetla.. Kniha má mnoho rozměrů a mnoho pohledů, kterými se na ní můžeme dívat. Ukazuje politické dění v Rusku, ale zároveň ke každému čtenáři promlouvá určitými tématy života. Jistě si tam každý najde kousek ze svého života. Knihu jsem četla ve správný čas, kdy jsem byla schopna ocenit její hodnotu a vřele doporučuji ostatním. Podle mého názoru by si jí měl každý přečíst, ale jde o správné načasování.

16.03.2019

Svědkové z továrny na smrtSvědkové z továrny na smrtEric Friedler

To je prostě velmi silná kniha. Jak psal Francouz níže, kniha je opravdu jen pro silné povahy. Je velmi podrobně a detailně napsaná.
Ke knize jsem se dostala čistě náhodou během výprodeje knih v knihovně a jsem ráda, že jsem jí ulovila. Je to neskutečně silné svědectví. Kniha je zaměřena na zvláštní komando a vypráví historii z toho děsivého úhlu pohledu. Četla jsem již mnoho knih o 2. světové válce, ale tato kniha mi poskytla další informace, které jsem neznala. Myslím, že se tam dělo spoustu dalších věcí, které si nedokážeme ani představit a které netušíme. Děkuji za tyto knihy, nikdy nesmíme zapomenout.
Dalším pro mě důležitým bodem bylo vyprávění o tom, jak vězni žili dál po osvobození a jak pro ně bylo těžké se začlenit do normálního života. SS jim zničili život. V táboře nechali část své osobnosti a přišli o svůj vnitřní klid. Jen velice silné osobnosti s tím dále dokážou žít a já je moc obdivuji.
Kdo se o toto téma zajímá, určitě doporučuji přečíst.

30.05.2019

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

To je prostě klasika! Jako malá jsem ji milovala a četla jsem ji hned několikrát :) Krásná vzpomínka na dětství

11.05.2013

Diamantová sekera – Baltské pohádkyDiamantová sekera – Baltské pohádkyJaroslav Tichý

Čítávala mi ji babička. Vždy když jsem k ní jela měla jsem s ní spojenou tuto knížku. Byla tak zajímavá a tak jiná. Něco mě na ní hrozně fascinovalo. I když jsem jí četla už po stý vždy jsem v ní našla něco nového. A ilustrace je dokonalá.

11.05.2013

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Šokující kniha ukazující krutou realitu městských dětí, jak blízko k drogám člověk dokáže být a jak lehce k nim může sklouznout... měl by to každý číst jako výstrahu, určitě bych ji zahrnula do povinné četby.. celou dobu co jsem jí četla ve mě mrazilo

11.05.2013

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

Dostala jsem se k ní až díky povinné četbě a jsem ráda... Opravdu dojemná a krásná kniha.. samozřejmě, že jsem na konci brečela jak malá holka a jak mě ta kniha tolik pohltila ještě několik dní po přečtení ve mě zůstal zvláštní dojem a smutek ze starce.. Doporučuju všem, každý by si měl tuto knihu přečíst..

TajemstvíTajemstvíRhonda Byrne

Autorka stále jen omílá to samé dokola. Možná má v něčem pravdu, ale forma je šílená.

17.07.2011odpad!

MalevilMalevilRobert Merle

Kdyby kniha byla o něco kratší, bylo by to lepší. Přišlo mi, že jí autor zbytečně natahuje. Jinak je to velmi čtivá kniha. Na začátku jsem čekala co se bude dít, ale jakmile se to stalo, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Ty hodiny, kdy se to stalo, a člověk neví co se děje a jen trpí, ty byly popsány brilantně. Téměř jsem nespala a jen četla. Zajímavý námět a velice zajímavé pojetí, které člověka donutí přemýšlet. Velice jsem ocenila Tomášovi poznámky a že jeho konečná poznámka nabrala tak rychlý spád a vše podstatné jsme se dozvěděli. Jen mě mrzí, že v knize nebylo zmíněno, jak to bylo se zbytkem světa a jeho případný zásah. Knihu doporučuji.

06.09.2019

Zlatí úhořiZlatí úhořiOta Pavel

Já nějak nevím co k této knize říct. Musela jsem si nechat den to vše vstřebat a pak napsat komentář :) Na knize se mi líbilo, že vypráví o delším časovém úseku. Takové knihy opravdu miluju. Byla zajímavá, ač chytání ryb je pro mě absolutně cizí, tak v této knize se mi to líbilo. Celkově na mě kniha působí spíš pochmurně. Je velmi čtivá a krásně napsaná. Určitě ji doporučuji, pohladila mě po duši a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

15.07.2020

Není římského liduNení římského liduJarmila Loukotková

Ke knize musí člověk věkem dospět. Jedná se o mojí první knihu od paní Loukotkové a určitě ne o jedinou. Styl psaní paní Loukotkové byl velmi barvitý a čtivý. Kniha mě vtáhla do děje a je velmi nadčasová. Společnost je stále stejná, jen okolí se nám mění. Kdo má rád historii a rád analyzuje společnost, tak určitě doporučuji!

07.06.2020

MatkaMatkaKarel Čapek

Já nemám slov. Příběh mě neskutečně uchvátil... smutné, dojemné, ale krásné..

27.05.2013

Budeš tam?Budeš tam?Guillaume Musso

Tak tuto knížku sem si sehnala pač sem četla komentáře na ní a byly hodně kladná a protože mě v knihkupectví hned padla do oka a jsem moc ráda, že jsem si jí koupila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a rozplakala mě což dokáže málokterá knížka. Určitě doporučuju přečíst!

18.07.2011

Král LávraKrál LávraKarel Havlíček Borovský

Velice nadčasová báseň, humorná, pěkná, čtivá :) Jen doufám, že každý kdo ji četl si z toho odnese to co by měl..

13.05.2013

Fantom operyFantom operyGaston Leroux

Trochu déle mi trvalo než jsem se do knihy začetla. Na čas jsem jí i dokonce odložila. Ale když jsem se k ní vrátila, nemohla jsem se už odtrhnout.

09.11.2016

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

Skvěle nadčasové drama! Je to klasika všech klasik. Snad každý by toto měl mít načteno. Hlavně se mi to moc dobře četlo.

06.06.2011

Host do domuHost do domuJiří Wolker

Miluju jeho poezi! Vždy ve mě zanechá tak zvláštní pocity.. ach, byla ho škoda tak mladého.. Některé jeho výroky jsou dost nadčasové. "Lidé lidem dveře otevírají."

13.05.2013

OznačenáOznačenáKristin Cast

Koupila jsem si ji na doporučení kamarádky a jsem moc ráda, že jsem si ji koupila. Tahle série se mi moc líbí a tenhle první díl mě opravdu moc navnadil.

Romeo a JulieRomeo a JulieWilliam Shakespeare

Nevím, asi jsem divná, ale Romeo a Julie mě prostě nedostalo... děj je opravdu silný a smutný, ale čte se to hrozně špatně

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Dokonalost. Uplně mě očarovala.. znám ji snad celou nazpaměť.. každý by si měl tuto knihu aspoň jednou přečíst!

Těžká hodinaTěžká hodinaJiří Wolker

Dokonalost! Miluju jeho tvorbu. Přečetla jsem ji za 2 dny :)

MementoMementoRadek John

Souhlasím, že tato kniha by měla být jako povinná četba a proto jsem byla děsně ráda, že jsem ji v povinné četbě měla:) Tuto knihu by si měl přečíst každý dospívající jedinec! Sice někoho může lákat tato zkušenost, ale myslím si, že konec ho přiměje k jinému závěru. Narozdíl od např. knihy My děti ze stanice Zoo tato kniha končí tak, jak by měla skončit, aby člověka donutila k správnému pohledu na věc. Zcela doporučuju.

06.06.2011

Povídání o pejskovi a kočičcePovídání o pejskovi a kočičceJosef Čapek

Pejsek a kočička jsou naprosto nesmrtelní! :) Jako malá jsem je zbožňovala.. znala jsem ji snad i pozpátku :D

19841984G. Orwell (pseudonym)

Naprosto fascinující a zároveň děsivá kniha. Celou mě pohltila a doslova jsem jí hltala. Úžasně propracovaná. Tuhle knihu by si měl každý přečíst a zamyslet se nad ní.

VyhořeláVyhořeláKristin Cast

Každý další díl je tlustější a nudnější.. na to jak v předchozích dílech se furt něco dělo, tak tady to nějak zamrzlo.. už by série asi měla skončit

11.05.2013

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Byla mi doporučena od kamarádky tak jsem od ní čekala docela dost a to byl ten omyl. (Nevím jak je to možné, ale ten bum s velkou propagací knihy mě nějak minul, nikdy jsem o ní neslyšela :D ) Jazyk autorky je opravdu dost strohý a omezený. Takovou knihu bych napsala i já :D Christian nebyla špatná postava, ale Anastasia byla fakt úplně vedle :D furt si hrála na to, že vubec není submisivní a jak má svojí hlavu apod, ale když člověk dokáže číst mezi řádky v jejím chování tak zjistí, že ona je uplně a zcela submisivní a vždy bude. Sexu je tam dost takže dá se říct splnila účel jaký asi měla :D Další díl rozhodně číst nebudu, utrápila bych se k smrti nad stylem psaní. "Nekousej si ten ret, ach Christian se jednou chová tak a podruhé zase jinak, já se v něm nevyznám" apod bych už nedala :D

11.05.2013odpad!

ObnaženáObnaženáSylvia Day

Na začátku to vypadalo slibně, ale od půlky jsem se začala nudit a některé opakující věty mi přišly už otravný.

11.12.2013

Žila jsem již před staletímiŽila jsem již před staletímiBarbara Erskine

Kniha byla zvláštní a napínavá. Četla se téměř skoro sama. Ale ta přilepená "povídka" jak to bylo dál... to si autorka mohla odpustit. Naprosto zbytečná a trochu nechutná motanice. Původní konec byl odpovídající celému příběhu a tam se kruh skutečně uzavřel. Ale autorka ho opět otevřela a ještě víc zamotala. Škoda, jinak bych dala 5 hvězdiček. Jak se říká, pokračování vždy stojí za.. prd :D

07.04.2019

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Četli jsme ji ve škole jako povinnou četbu a já jsem za to moc ráda. Nádherná knížka!

11.05.2013

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Přečetla jsem ji jen kvůli tomu, že jsme ji měli ve škole jako povinnou četbu a četli jsme z ní při čtení. Nechytla mě celá tahle sága Harryho Pottera, opravdu nechápu co na něm všichni vidí tak úžasného. Je plno jiných krásných knih.