zapina

Ležáky a odboj ve východních ČecháchLežáky a odboj ve východních ČecháchVojtěch Kyncl

Milovníkům historie tuto knihu určitě doporučuji. Kniha detailně vypráví celý příběh a pozadí zničení vesnice Ležáky. Díky knize člověk pochopí, kolik statečných lidí za druhé světové války jsme měli a to ani nevíme o všech. V knize také čtenář nalezne mnoho dobových fotografií a dokumentů, které dokreslují celý příběh a atmosféru. Kniha je plná faktů, ale i přes to je velmi čtivá. Moc děkuji za napsání této knihy, jako uctění památky všem padlým a statečným, nesmíme nikdy zapomenout!

08.11.2020

Zlatí úhořiZlatí úhořiOta Pavel

Já nějak nevím co k této knize říct. Musela jsem si nechat den to vše vstřebat a pak napsat komentář :) Na knize se mi líbilo, že vypráví o delším časovém úseku. Takové knihy opravdu miluju. Byla zajímavá, ač chytání ryb je pro mě absolutně cizí, tak v této knize se mi to líbilo. Celkově na mě kniha působí spíš pochmurně. Je velmi čtivá a krásně napsaná. Určitě ji doporučuji, pohladila mě po duši a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

15.07.2020

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Tenhle styl knih miluju! Mám ráda knihy, které popisují celý osud hrdinů a ne jen jednu část života. Tato kniha popisuje osudy lidí tří generací a jejich vyrovnávání se se změnami režimů a nových pořádků. Kniha na mne působila dost pochmurně, ale dalo se to čekat vzhledem k naší smutné historii. Proto jsem ráda za relativně šťastný konec. Paní Mornštajnová knihu napsala velmi čtivě a úplně mne pohltila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a druhou půlku knihy jsem četla v podstatě pořád. Pokud někdo miluje knihy jako já, zasazené do naší historie, které popisují jak se dříve žilo a jaký ten život byl vlastně jiný, tak určitě doporučuji!

27.06.2020

Není římského liduNení římského liduJarmila Loukotková

Ke knize musí člověk věkem dospět. Jedná se o mojí první knihu od paní Loukotkové a určitě ne o jedinou. Styl psaní paní Loukotkové byl velmi barvitý a čtivý. Kniha mě vtáhla do děje a je velmi nadčasová. Společnost je stále stejná, jen okolí se nám mění. Kdo má rád historii a rád analyzuje společnost, tak určitě doporučuji!

07.06.2020

Konec létaKonec létaDanielle Steel

Chtěla jsem nějakou oddechovku, což se mi splnilo. Kniha je čtivá a pořád se v ní něco děje, čtenář se nenudí. Moc se mi líbilo, že kniha byla psaná z pohledů všech hlavních hrdinů. Ale hlavní hrdinka a mučednice mě neuvěřitelně štvala a vytáčela. Také mě hrozně vytáčel překlad, v knize je mnoho překlepů, které při čtení hodně ruší. Kdo má rád nereálnou a sladkou romantiku, tak doporučuji.

25.04.2020

Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnostHitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnostRalf Georg Reuth

Člověk se na knihu musel hodně soustředit, aby všechny informace dokázal pochytit. Rozhodně to není oddechovka :) Ale kniha se mi moc líbila, zodpověděla mi spoustu otázek a ukázala další pohled na tuto problematiku. Kdo se o toto téma zajímá, určitě doporučuji!

17.04.2020

MalevilMalevilRobert Merle

Kdyby kniha byla o něco kratší, bylo by to lepší. Přišlo mi, že jí autor zbytečně natahuje. Jinak je to velmi čtivá kniha. Na začátku jsem čekala co se bude dít, ale jakmile se to stalo, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Ty hodiny, kdy se to stalo, a člověk neví co se děje a jen trpí, ty byly popsány brilantně. Téměř jsem nespala a jen četla. Zajímavý námět a velice zajímavé pojetí, které člověka donutí přemýšlet. Velice jsem ocenila Tomášovi poznámky a že jeho konečná poznámka nabrala tak rychlý spád a vše podstatné jsme se dozvěděli. Jen mě mrzí, že v knize nebylo zmíněno, jak to bylo se zbytkem světa a jeho případný zásah. Knihu doporučuji.

06.09.2019

Svědkové z továrny na smrtSvědkové z továrny na smrtEric Friedler

To je prostě velmi silná kniha. Jak psal Francouz níže, kniha je opravdu jen pro silné povahy. Je velmi podrobně a detailně napsaná.
Ke knize jsem se dostala čistě náhodou během výprodeje knih v knihovně a jsem ráda, že jsem jí ulovila. Je to neskutečně silné svědectví. Kniha je zaměřena na zvláštní komando a vypráví historii z toho děsivého úhlu pohledu. Četla jsem již mnoho knih o 2. světové válce, ale tato kniha mi poskytla další informace, které jsem neznala. Myslím, že se tam dělo spoustu dalších věcí, které si nedokážeme ani představit a které netušíme. Děkuji za tyto knihy, nikdy nesmíme zapomenout.
Dalším pro mě důležitým bodem bylo vyprávění o tom, jak vězni žili dál po osvobození a jak pro ně bylo těžké se začlenit do normálního života. SS jim zničili život. V táboře nechali část své osobnosti a přišli o svůj vnitřní klid. Jen velice silné osobnosti s tím dále dokážou žít a já je moc obdivuji.
Kdo se o toto téma zajímá, určitě doporučuji přečíst.

30.05.2019

Ze života české společnostiZe života české společnostiJosef Škvorecký

Tak to bylo hodně dobrý! :) Určitě doporučuji k přečtení. Člověk se pobaví a dá si příjemnou pauzu od vážných témat, ač politické pozadí této knihy z jedné strany úsměvné není, kniha jistě velmi pobaví.

08.05.2019

Oheň na vodě : PovídkyOheň na vodě : PovídkyArnošt Lustig

Povídky jsou spíše takovými úvahami. Kniha může být svou hloubkou obtížnější ke čtení než předchozí knihy pana Lustiga, ale pro člověka, který se o toho téma zajímá, stojí za přečtení.

01.05.2019

Žila jsem již před staletímiŽila jsem již před staletímiBarbara Erskine

Kniha byla zvláštní a napínavá. Četla se téměř skoro sama. Ale ta přilepená "povídka" jak to bylo dál... to si autorka mohla odpustit. Naprosto zbytečná a trochu nechutná motanice. Původní konec byl odpovídající celému příběhu a tam se kruh skutečně uzavřel. Ale autorka ho opět otevřela a ještě víc zamotala. Škoda, jinak bych dala 5 hvězdiček. Jak se říká, pokračování vždy stojí za.. prd :D

07.04.2019

Nahý vikomtNahý vikomtSally MacKenzie

Kniha nebyla špatná. Četla se dobře a děj byl zajímavý. Ale asi tento žánr pro mě není. Chtěla jsem něco romantického, což tato kniha byla a na odpočinkové čtení je ideální.

20.03.2019

Mistr a MarkétkaMistr a MarkétkaMichail Afanasjevič Bulgakov

Po dočtení této knihy jsem musela hodně dlouho přemýšlet, co o ní do komentáře vlastně napíšu. A asi nemám slov... něco tak strhujícího a mystického jsem snad ještě nikdy nečetla.. Kniha má mnoho rozměrů a mnoho pohledů, kterými se na ní můžeme dívat. Ukazuje politické dění v Rusku, ale zároveň ke každému čtenáři promlouvá určitými tématy života. Jistě si tam každý najde kousek ze svého života. Knihu jsem četla ve správný čas, kdy jsem byla schopna ocenit její hodnotu a vřele doporučuji ostatním. Podle mého názoru by si jí měl každý přečíst, ale jde o správné načasování.

16.03.2019

ŽidovkaŽidovkaAndrea Coddington

Nejprve jsem se do knihy nedokázala začíst, protože je psaná po slovensky. Knihu jsem na nějakou dobu dala stranou a asi to měla svůj důvod, protože když jsem se k ní vrátila, tak jsem se od ní již nemohla odtrhnout. Naprosto mě pohltila. Je to velmi dojemný příběh, který ukazuje jak se nám za vlády komunismu žilo. Hlavní hrdinku velmi obdivuji za to, co vše dokázala a i přes všechny strasti života stále dokáže jít dál vzpřímeně a s pozitivním myšlením. Někdy nás život velmi zkouší a myslím, že každý se v něčem v této knize najde. Moc děkuji za tuto knihu, protože mi dodala naději a zároveň otevřela oči.

07.10.2018

Jóga v denním životě a diabetesJóga v denním životě a diabetesParamahansa svámí Maheshwarananda

Super kniha, v které jsou i k dispozici ilustrace jednotlivých cviků.

František PalackýFrantišek PalackýJiří Štaif

Kniha se mi hůře četla a četla jsem jí na přestávky. Je napsaná hodně odborně.

07.10.2018

Management & Controlling malé a střední firmyManagement & Controlling malé a střední firmyKarel Havlíček

Kniha je velice zajímavá a celkem srozumitelně napsaná, ale autor předpokládá, že čtenář má jisté základy ve financích, účetnictví, marketingu apod.

14.01.2017

Marketing při utváření podnikové strategieMarketing při utváření podnikové strategieKarel Havlíček

Pokud se člověk zajímá o marketing, tak knihu doporučuji. Je zajímavá a srozumitelně napsaná.

09.01.2017

Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacíchÚčetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacíchJana Skálová

Základní pojmy a souvislosti jsou srozumitelně vysvětlené a ukázané na příkladech.

07.01.2017

Milenec ze snůMilenec ze snůSandra Brown

Chtěla jsem milostnou knihu, kde hlavní hrdinka nebude pubertální, naivní a uťáplá "panna". Bohužel jsem nečekala, že žena ve 29 letech a matka dvou dětí taková může být. Knihu bych zařadila spíše do knih pro dospívající dívky. Hlavní hrdinka, která porodila dvě děti, se stydí říct slovo sex, penis apod? A nevím, zda je chyba v překladu nebo zda takto autorka píše, ale některá slova byla použita nevhodně a působilo to na mě amatérsky.

21.11.2016

V jedné osoběV jedné osoběJohn Irving

Já nemám prostě slov!! Zas mě dostal... naprosto neuvěřitelná kniha. Dostala jsem ji do ruky ve správný čas. Číst jí v jiné životní etapě než teď jsem, asi bych v ní nenašla co teď. Kniha mě naprosto pohltila. Je smutná a dojemná, ale takový je život... Ukázala mi také trochu pohled na to jak jít dál, když člověku v životě umírá několik lidí najednou či v krátké době po sobě... Vždy jsem byla více než tolerantní k homosexualitě a pan Irving mi tuto problematiku ukázal z té vnitřní stránky, kterou jsem neznala. Určitě doporučuji.

15.11.2016

Zákon o dani z príjmovZákon o dani z príjmovPeter Horniaček

Některé pasáže jsou trošku složitěji vysvětlené, ale to je asi kvůli komplikovanosti zákonu.

15.11.2016

Dvanáct let po Hitlerově bokuDvanáct let po Hitlerově bokuChrista Schröder

Hitler z jiné stránky než ho známe. Zajímavá kniha. Čte se snadno.

MučedníkMučedníkRory Clements

Výborná kniha!! Je to moje první kniha od tohoto spisovatele a určitě přečtu i další. Ponurá a smutná atmosféra koresponduje s dobou, ve které se odehrává. Moc se mi líbila. Autor i dobře vylíčil dobu a život v této době.

Daně z příjmů 2016Daně z příjmů 2016Jiří Dušek

Jsou zde jen přehledy a tabulky. Je tu zde předpoklad, že čtenář o dané problematice má aspoň minimální znalosti.

10.11.2016

Jídlo a pití v pravěku a ve středověkuJídlo a pití v pravěku a ve středověkuMagdalena Beranová

Je psaná trošku jiným stylem než většina knih. Někomu to může přijít náročné, ale mě se četla dobře a pro mě tento styl měl smysl. Kdyby to nebylo jinak napsané byl by v tom chaos. Kniha je velmi zajímavá a bohatá na spoustu informací.

10.11.2016

Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2016Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2016kolektiv autorů

Přehledné a srozumitelné.

10.11.2016

Účetní a daňové souvislosti přeměn obchodních společnostíÚčetní a daňové souvislosti přeměn obchodních společnostíJana Skálová

Srozumitelně vysvětlená problematika.

Daň z příjmů 2015Daň z příjmů 2015Ivan Brychta

Moc dobře napsaná kniha o problematice dani z příjmu. Je přehledná a srozumitelná. Doporučuji.

Daňové právo na SlovenskuDaňové právo na SlovenskuVladimír Babčák

Srozumitelně vysvětlené zákony, které platí na Slovensku.