Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnost

Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnost https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81879/bmid_hitlerova-nenavist-k-zidum-klise-a--HJT-81879.jpg 5 9 3

Na čem se doopravdy zakládala Hitlerova nenávist k Židům? Autor vyvrací otřepané klišé o „antisemitovi od dětství“, které dal do oběhu sám Hitler a jeho životopisci je nekriticky přejímali. Skutečnost je taková, že až do roku 1914 měl tento muž, který se dopustil obludných zločinů na lidstvu, mnoho přátel právě židovské národnosti. Když byla provolána Bavorská republika rad, nacionalisty odsuzovaná jako „vláda Židů“, dal se do jejích služeb. Teprve poté, co byla republika rad poražena a v květnu roku 1919 vešly ve známost podmínky versailleské smlouvy, začala se v Hitlerovi probouzet nenávist vůči Židům.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hitlers Judenhass: Klischee und Wirklichkeit , 2009

zapina
17.04.2020 4 z 5

Člověk se na knihu musel hodně soustředit, aby všechny informace dokázal pochytit. Rozhodně to není oddechovka :) Ale kniha se mi moc líbila, zodpověděla mi spoustu otázek a ukázala další pohled na tuto problematiku. Kdo se o toto téma zajímá, určitě doporučuji!

Lukyn96
06.04.2017 4 z 5

Hitler se dlouhou dobu s Židy přátelil a dokonce od jednoho dostal vojenské vyznamenání. Henry Ford byl antisemita a nacistická nenávist k Židům souvisela s bolševismem. Tyto věci mě v knize zaujaly nejvíce.

michal9632
27.06.2014 5 z 5

Velmi zajímavá kniha o nenávisti Adolfa Hitlera k Židům. Autor zde vyvrací mýtus, že Hitler nenáviděl Židy již při první světové válce. Hitler byl dokonce Židem vyznamenán za statečnost (což mě udivilo). Je to velmi poutavá a čtivá kniha, ačkoliv z toho přílivu letopočtů a jmen mi občas šla hlava kolem.

Židé Adolf Hitler antisemitismus

Ralf Georg Reuth
německá, 1952
2011  96%Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnost
2013  71%První život Angely M.
2006  73%Konec jedné legendy - Rommel

Kniha Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnost je v