zandu zandu komentáře u knih

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Snové... krásné...

12.02.2023 5 z 5

Píseň války Píseň války Michaela Merglová

Tento závěrečný (?) díl je trošku jiný. Vzájemného pošťuchování Cuchenana a Minangara je zde pomálu a mně to chybí. Ale jak již naznačuje název, válka není veselé téma. Smrt, zmar, smutek, hořkost - to vše zde dostává velký prostor. Jinak je příběh opět velmi čtivý, chytne vás a nechce pustit. Celá trilogie je prostě skvělá.
Ještě teď, když toto píšu, přemýšlím, zda dát čtyři nebo pět hvězd. Nakonec zůstanu u čtyř, ale je to o fous :-)
A doufám, že nás MM do tohoto světa znovu zavede :-)

12.02.2023 4 z 5

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Tak jsem si natěšeně půjčila v knihovně prvních 5 dílů. A zase je vrátím. Absolutně mi nesedne kresba, vůbec se mi nelíbí a proto mě to ani nebaví číst. Třeba se mi někdy někde dostane do ruky barevné vydání a třeba to bude lepší. Ale vím, že ho účelně vyhledávat nebudu a jako jsem doteď žila bez Sandmana, budu bez něj žít spokojeně i dál.

06.02.2023

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Další z knih, která na mě čekala v mé domácí knihovně nějaký ten pátek, až na ni dozraje čas.
Hned první kapitola po úvodu mě rozbrečela. A slzy mi tekly během četby vícekrát.
Pokaždé, když čtu knihu z této hrozné doby, nedokáže (nebo spíš nechce) moje hlava pochopit, že se tyto hrůzy skutečně staly. Strašné, hrůzné, obludné, nepředstavitelné...
***
Birkenau - a jsem si jistá, že i jiné koncentrační tábory - bylo peklo. To nebyl drsný tábor s přísným režimem a brutalitou dozorců. Bylo to čiré peklo, které si dokázali navzájem vyrobit lidé pro jiné lidi ještě na Zemi.

06.02.2023 5 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Pecka!
Bála jsem se, aby druhý díl neztratil tempo. A zklamání se nekonalo! Naopak, tempo se zvýšilo. Jsem nadšená.
***
"... Já jsem hrdina! Já... au!"
Naklonila hlavu ke straně. "Hrdinové nefňukají ze škrábanců. "
"Já nefňukám! Já básnicky zatínám zuby!"

03.02.2023 5 z 5

Frankenstein (komiks) Frankenstein (komiks) Georges Bess

Krása... tleskám.
Tohle bylo snad ještě lepší/hezčí než Dracula.

30.01.2023 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Příjemné, bláznivé, svižné čtení. Moc se mi to líbilo a jdu na druhý díl.
***
"Kdyby tě něco přepadlo, tím ostrým bodej tak dlouho, dokud se to nepřestane hýbat. A klidně i chvíli po tom."
"Já vím, jak zacházet s dýkou!"
"Vážně? Kolik chlapů už jsi bodnul?"
"Jednoho."
"Koho?"
"Ehm... Sebe. Omylem. Ale i to se počítá!"
***
"Vždycky jsem si myslela, že se zachraňují princezny. "
Cuchenan se zašklebil. "Však on básník je taková princezna. Ale neříkej mu, že jsem to řekl. "

26.01.2023 4 z 5

Ostrov Dr. Moreaua Ostrov Dr. Moreaua Ted Adams

Příběh velmi zjednodušený, ale ta nádherná kresba!!! Ta je na plný počet hvězdiček, příběh tak max. na tři. Škoda jen, že je to opravdu jen minijednohubka, kterou se pokocháte tak půl hodinky. Mohlo to být delší.
Mě osobně bonus v podobě perokresby celého příběhu nijak nenadchl. To jsem jen zběžně prolistovala. To bude nejspíš jen pro fajnšmekry :-)

14.01.2023 3 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Není mi ani devět a ani už třicet devět. Bohužel. Přesto jsem si toto krásné dobrodružství užila. Těším se na další díl a věřím, že za dva či tři roky si knihu přečte i má dcera :-)

12.01.2023 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se do této knihy pustila, v mé knihovně ji mám už nějaký ten pátek a stale jsem se nemohla odhodlat. Ted nastal ten čas a bylo to neskutečné, otřesné. Četbu této knihy jsem musela prokládat čtením něčeho lehčího, "hezčího".
Asi jedna (pro mě) z nejsilnějších knih na toto téma a že jsem jich už přečetla dost.

12.01.2023 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Milá a nenáročná vánoční jednohubka s předvídatelným koncem :-)

28.12.2022 4 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Více či méně se mi líbily všechny povídky. Jen jsem čekala, že budou více optimističtější.

27.12.2022 4 z 5

Tábor mladých vědců Tábor mladých vědců Jody Houser

Na tento díl jsem se moc těšila, ale nakonec mi přišel zatím nejslabší. I tak to byl docela pěkný doplňkový příběh. Jen mi přišel takový uspěchaný, neslaný, nemastný...

25.12.2022 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Jody Houser

Další super odbočka od hlavního příběhu. Paráda

24.12.2022 4 z 5

Šestka Šestka Jody Houser

Super pokračování. Škoda jen, že velmi krátké. A jdu si hned zitra koupit ty další dva díly.

22.12.2022 4 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Super vidět události z pohledu Willa.

22.12.2022 4 z 5

Sněhová víla Sněhová víla Daniela Krolupperová

Krásná, jednoduchá a milá pohádka a navíc nádherné ilustrace. Dceři (i mně) se moc líbila.

21.12.2022 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Sakryš, mě to nebaví. A navíc ten styl! Monolog! Vážně je to tak dobrý, jak zde většina píše? Jsem u h*ven, okolo strany 34 a mám chuť knihu zavřít a odložit. Možná zkusím za čas znovu, ale teď mám pocit, že se tím začátkem prostě neprokoušu....

14.12.2022 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Příběh obyčejných životů. Skvěle, čtivě napsáno. Je to kniha, ke které se ráda v budoucnu vrátím a přečtu znovu.

13.12.2022 5 z 5

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Hezký závěr. Ale první díl je stejně nejkrásnější

03.12.2022