Zabka27 Zabka27 komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Autorku jsem si opravdu oblíbila a po přečtení této knihy mě opět utvrdila v názoru, že to prostě umí. Jsem člověk co miluje "co by, kdyby" a v téhle knize se krásně ukazuje, jak je ten životní příběh každého z nás vrtkavý. Stačí jedno malé rozhodnutí jinak a celý náš život se ubírá jiným směrem. Každopádně knížka je velmi čtivá, vtipná a překvapující. Místy jsem se v knize úplně viděla, až mě to lehce šokovalo.

31.10.2017 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Musím jen souhlasit, oproti druhému dílů je tento mnohem čtivější a vtipnejsi. Zajímavé je taky to jak se Vivien vidí jako hrdinka románu, protože ruku na srdce, to dělá asi každá žena, která tyto romány čte. U mě má velké plus Clark a to za to, že to není ten typický hlavní hrdina, coby proutnik a pracháč zároveň. No a taky je mi dost sympatická ta rychlost, jakou zařadili v jejich vztahu, respektive rodině.

23.02.2018 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Začátek zajímavý, bohužel průběh mě naprosto zklamal. Caroline a její "Óčko" my tak pily krev, že jsem se nutila to dočíst. Vtipné to bylo, ale zase žádná hitparáda. Za mě neurazí, ale nenadchne.

09.02.2018 3 z 5

To To Stephen King

Rozhodla jsem se zjistit, co na Kingovi všichni tak obdivují a teď s klidem můžu říct, že on je opravdu Mistr vypravěč. Samotný příběh je skvěle propracován s až neuvěřitelnými detaily, je tam pár pasáží, které mě osobně nesedly, ale co jsem si naprosto zamilovala, byly postavy. Ty se Kingovi opravdu vyvedly, jejich vývoj v průběhu času je úžasný. Za mě naprosto nejlepší postava - Ben Hanscom. Každopádně, trocha kritiky... Některé pasáže se četli obtížně, protože tak úplně nezapadaly do bezprostředního děje. Nicméně, zklamaná rozhodně nejsem.

30.01.2018 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Hrozně, ale hrozně jsem se po prvních pár stránkách bála, že to bude propadák a že to snad ani nedočtu... ALE ona to prostě a jednoduše umí. Čtivé, nápadité, bravurně vybrané charaktery postav a dokonale vykreslené prostředí. Od Rowlingové jsem četla jen klasiku HP a nevěřila jsem, že po tak úspěšné sérii dokáže napsat další stejně čtivou knihu. Za mě se jí to opět povedlo.

21.08.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Už dříve jsem přečetla pár krimi románů... Ale tento, respektive styl psaní autora mě naprosto odzbrojil. Nejprve ke knize, po lehce utahaném začátku, kdy jsem se nemohla začíst, přišel neskutečný rozjezd a závěr knihy absolutně nečekaný a překvapivý. Harry Hole, hlavní postava, opět jedno velké překvapení, vždy jsem si tipovala jak se zachová, ale autor z Harryho rozhodně žádného slušňáka neudělal a možná proto, mi to celé přišlo bravurní...tím jak to bylo nepředvídatelné. Rozhodně budu pokračovat ve čtení navazujících knih s Harry Holem. Už teď se stal Jo Nesbo mým oblíbeným.

22.07.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Naprosto parádní kniha. Úžasná zápletka a strhující linie příběhu. Doma mám 14ti měsíčního syna a při čtení mě několikrát doslova mrazilo a to nemluvím o tom, že jsem kolikrát nebyla schopná číst přes zaplavu slz.

15.06.2017 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Za mě lepší díl, než ten první. Ale opět mám výtku ke Caroline...hrozně mi vadilo to její vyšilování ke konci knížky. Panebože, vždyť jí není dvacet. Každopádně Clive je bourák, tomu fandím :-)

11.02.2018 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Líbí se mi jak se začíná vyvíjet Simonova postava a že dostal mnohem větší prostor v dějové lince, je to sympaťák. Také jsem ráda za novou postavu Jordana, ale kdo mi začíná vadit je Jace. Ja chápu, že má být složitá osobnost, ale to jeho neustále uzavírání do sebe samého, mě začíná iritovat. Jsem ráda za otevřený konec a jsem zvědavá, co bude dál.

12.12.2017 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Mrzí mě, že to musím napsat, ale Blackout mě vůbec nenadchl, co hůř nemohla jsem se donutit ho dočíst. Nechápu to, téma je atraktivní a moc jsem se na knihu těšila, bohužel mnoho technických informací a terminologie mě ve čtení spíše odrazovalo. Každopádně dočetla jsem a nelituji, realita tématu mě naopak velmi zasáhla bohužel zpracování mi nesedlo.

03.12.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se čte naprosto sama, přečteno opravdu na dva zátahy. Příběh má spád, přirozeně se vyvíjí a vše je dle mého naprosto důvěryhodné. Pro hlavní postavu dektiv šéfinspektor Fosterivá, jednoznačně palec nahoru. Jsem mile překvapena, že se mi detektivka tak libila.

02.11.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Jak to napsat...America jako hlavní hrdinka mi seděla mnohem víc, hlavně její charakter a také se nechovala jako rozmazlené děcko, což se bohužel o Eadlin říct nedá. Závěrečný díl série jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, ale po přečtení Dcery jsem se k tomu musela vyloženě donutit. O to větší radost jsem měla po přečtení, kniha je o moc lepší než předchozí díl. Co se týče zakončení série, jsem spokojená, Eadlin se konečně zachovala jako dospělý člověk.

11.08.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Prokousat se začátkem pro mě bylo opravdu náročné. Ani ne protože by to byla nuda, ale ta obrovská spousta informací a cizích pojmů, jmen a názvu, které jsou v úvodu příběhu zmiňovány. Naštěstí si mozek zvykl a po sté stránce jsem se už hravě orientovala a stálo to za to. Příběh je nápaditý, vše pro mě bylo nové a zajímavé. Za mě rozhodně povedené fantasy a těším se na pokračování.

15.06.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Opět autorka nezklamala :)
Za mě opět velmi čtivá kniha se zajímavým dějem. Alice mi byla okamžitě sympatická a celou dobu jsem fandila její rodině. Závěr se mi opravdu líbil a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Doporučuji,pokud mate rádi autorku a její předešlé romány.

28.10.2018

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Audrey Carlan

Dobrá, celkový dojem není úplně nejhorší, ale za mě teda poslední třetina knihy naprosto nereálná až pritažená za vlasy. Mia mi tak trochu lezla na nervy v některých situacích, ale zase kdyby to byla normální, emocionálně vyspělá ženská, nebylo by o čem psát že? Jsem zvědavá na závěrečný díl.

03.03.2018 3 z 5

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

Myslím, že druhý díl Miina dobrodružství v roli eskortní společnice je stejně čtivý jako ten první. Absolutně jsem si oblíbila Taie, ten je opravdu zlatý. Místy je děj malinko nudný, ale Miina odrzlá nátura to vždy oživý.

11.02.2018 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Začátek knihy mě malinko odrazoval, ale když jsem se začetla, rychle mě příběh zaujal. Je to oddechovka pro nás, fanoušky fantasy světů. Obě hlavní postavy mi naprosto sedly, jen teda doufám, že jim bude přáno... Každopádně doporučuji a jdu se vrhnout na další díl!

06.11.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moje druhá kniha přečtená od Liane Moriarty a opět přečteno jedním dechem. Děj i zápletka parádní,místy dokonce šokující, moc jsem si oblíbila všechny tři hlavní hrdinky. Opravdu mě kniha nadchla a závěrečné odhalení jsem absolutně nečekala. Teď se vrhnu na seriál a jsem na něj moc zvědavá.

02.09.2017 5 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Krásný příběh o přátelství na dobrodružné výpravě, který se v dnešní době hned tak nevidí. Jelikož jsem ženská, tak mi ty technické popisy nic moc neříkají, ale i tak se kniha čte docela snadno. Mě osobně uchvátila ta představa toho neznáma... Něco neobjeveného, kde doposud nebyli lidé, to hrdinům v knize závidím.

26.06.2017 4 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Pokud si potřebujete oddechnout u nenáročné knihy, která ale zaujme svým dějem, je tahla ta pravá.

09.06.2017 4 z 5