yueh24

Lepší než "Analfabetka", přesto slabota po všech stránkách. Překvapuje mě, že je tato kniha tak populární...

Walden aneb Život v lesíchWalden aneb Život v lesíchHenry David Thoreau

Tak tohle bylo opravdu zklamání a trápení. Měl jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetl. Popisy přírody rozvleklé a nezajímavé, myšlenky stále se opakující a ani ty se mě nijak nedotkly. Podle mého není kniha už dnes až tak aktuální. Kdyby kniha měla cca 60 stran, dle mého by jí to prospělo a čtenář by o nic nepřišel, právě naopak. Na druhou stranu z hodnocení knihy je vidět, že někomu to takhl vyhovuje, mně bohužel ne.

19.04.2013

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Slátanina... tenhle styl, který se zjevně většině líbí, mi totálně nesedí. Ještě horší než Stařík. Autorovi bohužel už další šanci nedám.

11.10.2015

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých ToltékůČtyři dohody – Kniha moudrosti starých ToltékůD. M. Ruiz (pseudonym)

Vše, co je popsáno na více než 100 stránkách, by se dalo napsat na stránky dvě. Naprostá ztráta času.

23.02.2016

Láska za časů choleryLáska za časů choleryGabriel García Márquez

Pro mě jednoznačně nejlepší Márquezova kniha, úžasně vyprávěný příběh. Doporučuji všem!

24.10.2014

Jak zabít civilizaciJak zabít civilizaciBenjamin Kuras

Tohle by měla být povinná četba pro všechny obhájce imigrace muslimů do Evropy a jim podobné. Dost děsivé čtení.

25.01.2016

CujoCujoStephen King

Pro mě jedna ze slabších knih od Stephena Kinga, průměrné dílo po všech stránkách.

01.04.2013

SpasitelSpasitelJo Nesbø

Můj třetí Nesbo po Nemesis a Pentagramu a řekl bych, že nejpropracovanější, literárně nejkvalitnější, skvělé čtení. pro mě jednoznačně nejlepší Nesbo (zatím).

13.04.2013

Quo vadis?Quo vadis?Henryk Sienkiewicz

Úžasná kniha, která kromě silného čtenářského zážitku, čtenáře i poučí. Není potřeba mít z knihy strach jen proto, že se jedná o tzv. povinnou četbu. Příběh, který se postupně rozjíždí a ke konci skvěle vygraduje, je naprosto strhující.

27.12.2014

Dívka, která spadla z nebeDívka, která spadla z nebeSimon Mawer

Ve srovnání s Pádem a Skleněným pokojem mi tato kniha přišla jako od jiného autora. Nebylo tam nic, co jsem našel v těchto dvou knihách. Průměr po všech stránkách, jak po jazykové, tak dějové, moc mě to nebavilo.

18.10.2015

Výstup – ctižádost pohřbená na EverestuVýstup – ctižádost pohřbená na EverestuAnatolij Nikolajevič Bukrejev

Skvělá kniha o skutečné události napsaná jako reakce na knihu o stejné tragické události od Jona Krakauera - Peklo místo nebe, Dle mého názoru je kniha od Krakauera záživnější, kniha od Bukrejeva možná pravdivější, nicméně i tak se čte takřka jedním dechem. Bukrejev popisuje osud dvou komerčních výprav na Everest v roce 1996, kde přišla o život řada lidí. Bukrejev se zde podílel jako jeden z horolezců, kteří se pod Everestem v té době pohybovali, na záchraně osob z obou komerčních expedic, které podcenily pod tlakem peněz os klientů rizika výstupu na nejvyšší horu světa.

01.04.2013

AmokAmokStefan Zweig

Přestože jsem si knihu přečetl kvůli novele Amok, našel jsem v knize novely výraznější. Zweig se vyžívá ve zkoumání nitra člověka, kdy i zdánlivě obyčejné situace popisuje strhujícím způsobem a čtenáře tak děj naprosto pohltí. Jako nejlepší novelu hodnotím Mučivé tajemství.

07.04.2013

PentagramPentagramJo Nesbø

Po nemastné neslané a místy překombinované Nemesis jsem dal Nesbovi druhou šanci a nelituji. Příběh je promyšlený napínavý, čtivý. Snad bych jen uvítal, aby se Nesbo trochu více věnoval postavám, abych je mohl lépe poznat, lépe poznat jejich motivaci... ale jinak fakt dobré čtení.

13.04.2013

Stráže! Stráže!Stráže! Stráže!Terry Pratchett

Jak už níže někdo psal, knihy s městskou hlídkou patří k tomu nejlepšímu ze Zeměplochy. A nejvtipnějšímu.

09.05.2013

Odbarvená píča / The White PussyOdbarvená píča / The White PussyCharles Bukowski

Bukowského mám hodně rád a celkem načteného, ale tohle byla slabota. Nejlepší na celé knize je fakt její název.

11.10.2013

NanaNanaÉmile Zola

Nudný a zdlouhavý román se spoustou postav, ve kterých se člověk véceméně ztrácí. Nanu jsem dočetl fakt silou vůle, začíst se mi podařilo jen místy, jinak to bylo velké trápení. Popis francouzské společnosti tehdejší doby se asi Zolovi podařil na výbornou, nicméně poutavost tomu příběhu chybí. Jak jsem byl nadšený z Terezy Raquinové, tak jsem zklamaný z Nany.

24.11.2013

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Nadprůměrná detektivka od Nesba s promyšleným dějem. Možná lehce předvídatelné, ale čitelné a pohlcující. Jedničkou pro mě ale zůstává Spasitel.

24.11.2013

Písečný mužPísečný mužLars Kepler

Nejhorší kniha od Larse Keplera. Přijde mi, že švédští manželé nad knihami, které píšou pod uvedeným pseudonymem, tráví jen ten nejnutnější čas. Po všech stránkách primitivní brak, který ale ani nepředstírá, že je něčím víc. Dost se budu rozmýšlet, jestli si nějakou další knihu od nich přečtu.

05.03.2014

ČervenobíláČervenobíláDalibor Vácha

Nepodařilo se mi úplně ponořit do děje a najít si jakoukoliv hlavní postavu, které bych mohl "fandit". Je zde určitě zajímavě zachycena atmosféra té doby, ale já bych chtěl trochu víc... trochu více přiblížit charaktery hlavních hrdinů nebo i obsáhlejší popis ... v podstatě čehokoliv...

27.11.2014

Skleněný pokojSkleněný pokojSimon Mawer

Měl jsem strach z tématu, z toho, že bude nudný, ale naprosto zbytečně. Perfektně napsaná kniha, zajímavý příběh, osudy jak vily, tak lidí s ní spojených. Bravo!

11.10.2015

Krev na sněhuKrev na sněhuJo Nesbø

Knihu psal Nesbo buď v době, kdy mu bylo kolem patnácti let nebo ji napsal v rychlosti během jednoho víkendu... Neuvěřitelně slabé, odfláknuté. V porovnání s knihami s Hary Holem působí dojmem, že ji snad ani nepsal stejný autor.

02.01.2016

StalkerStalkerLars Kepler

Nadprůměrný Kepler, mnohem lepší než předchozí Písečný muž... je vidět, že si s touto kniho dali autoři trochu větší práci, i když je to tedy samé klišé...

09.02.2016

(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodičLucie Königová

Myslím, že místo cca 300 stran by kniha mohla mít maximálně 50 stran a bylo by to jen ku prospěchu věci. Autorka se totiž pořád dokola opakuje. Téměř nepřetržitě jsem měl pocit, že myšlenka někde v knize uvedená se pak jinými slovy, a někdy snad i doslova, opakuje na několika následujících stranách a mnohdy se k ní autorka vrací i později - opakovaně. Toto platí zejména pro první polovinu knihy, kdy se opakuje několik myšlenek skutečně pořád dokola a čtenář by se jistě vše podstatné dozvěděl na pouhých dvou listech A4. Druhá část už je zajímavější, nicméně styl, jakým je kniha podána, vyvolává dojem, že autorka má zřejmě patent na rozum. Sama je naprosto neomylná a kdo dělá něco jinak, než ona radí, dělá to fatálně blbě a vše může případně skončit i katastrofou. Neříkám, že některé podněty nebyly zajímavé a určitě jsem si z knihy něco vzal (zejména z posledních kapitol), ale dost jsem u čtení trpěl.

28.03.2016

ProvazochodkyněProvazochodkyněSimon Mawer

Jedna ze slabších knih od Mawera. Už Dívka, která spadla z nebe mě moc nezaujala a pokračování příběhu Marian Sutrové se nese na stejné vlně. Knihy Skleněný pokoj a Pád zůstávají nepřekonány.

16.07.2016

Tereza RaquinováTereza RaquinováÉmile Zola

Můj první Zola mě překvapil svým spádem, psychologií postav, hororovou atmosférou, která mi připomínala částečně povídky E.A.Poa a částečně balady od Erbena. Očekával jsem obsáhlé popisy prostředí a podobně, jak je zvykem u realistů, nic takového tady se tu ale nekonalo. Kniha pohltí od prvních stran, děj ubíhá slušným tempem a za pár hodin se člověk dočká skvělého závěru. Vůbec nevím, co by se dalo knize vytknout; nic nechybí, nic nepřebývá.

KontaktKontaktCarl Sagan

První polovina knihy celkem nudná, ve druhé půlce děj nabere obrátky a člověka zajímá, kam až to hlavní hrdinka dotáhne. Literárně nejde o nijak hodnotné dílo, ale i přes spoustu vědeckých záležitostí, kde jsem se celkem ztrácel, je to čtivá a zajímavá kniha, která stojí za přečtení a zamyšlení nad životem, člověkem, vesmírem.

Open – Otevřená zpověďOpen – Otevřená zpověďAndre Agassi

Kniha, která se čte jedním dechem, myslím i pro netenisového fanouška. Obzvlášť zajímavé čtení je to určitě pro ty, co sledovali některé ze zápasů popisovaných v knize. Celkově vzato nelze než konstatovat, že není všechno tak, jak vypadá v televizi a jak nám podávají média... a Agassimu nezávidím ani jeden tenisem vydělaný dolar... to, co je popisováno v knize, není život.

Anna KareninaAnna KareninaLev Nikolajevič Tolstoj

Po patnácti letech ze střední školy jsem se odvážil přečíst si něco od Tolstého a musím říct, že není vlbec čeho se bát. Až na nějaké ojedinělé pasáže se kniha čte sama. Na druhou stranu chápu, že bez nudnějších pasáží, kde autor popisuje situaci v Rusku, by kniha nebyla úplná. Hlavní postava Anna Karenina je v podstatě jednou z několika hlavních postav a přiznám se, že ne úplně sympatická. Nakonec ale proč ne, čtenář může namísto ústřední dvojice "fandit" Kitty a Levinovi...

30.03.2013

1Q84: Kniha 1 a 21Q84: Kniha 1 a 2Haruki Murakami

Pro mě nejlepší kniha od Muakamiho. Když jsem si přečetl, o čem kniha je, nijak mě to neuchvátilo, ale od knihy jsem se téměř neodtrhl. Nebylo to ani tím, že by mě zajímalo, co bude následovat, jak se děj bude odvíjet dál, tohle byla prostě jen radost ze čtení...

07.04.2013

NemesisNemesisJo Nesbø

Můj první Nesbo. Kniha se čte dobře, děj ubíhá, jen mi to přišlo všechno nějaké překombinové, bylo tam moc zvratů ve stylu "všechno jinak"... osobně se mi líbila více první polovina knihy, druhá polovina mi přišla jako natahování. Nicméně jako oddychovka na dovolenou - ideální. Neubráním se srovnání s Keplerem a Larssonem. Nesbo mi přijde na úrovni Keplera - lehký nadprůměr. Na Milenium to zdaleko nemá.

10.04.2013