Ahoj, tati

Praktická příručka pro nové tatínky (i ty nevlastní) Praktická příručka je určena aktivním otcům, kteří mají zájem pomáhat své ženě a plně se podílet na péči o své potomky. Knížka provází tatínky od rozhodnutí mít dítě, přes jeho početí, ženino těhotenství a porod až k péči o novorozeně a batole. Knížka přisuzuje otci náročnou a aktivní roli v péči o potomka i v péči o celou rodinu a domácnost. Velmi přehledně shrnuje praktické rady, jak nejlépe postupovat a čeho se naopak vyvarovat. Přehledný výklad doplňuje několik zábavných testů. Tři čtvrtiny knihy jsou věnovány péči o novorozeně a malé dítě. Poslední kapitoly trochu násilně zasvěcují otce do tajů puberty, manželské krize a rozvodu. V závěru doporučená literatura a rejstřík pojmů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89063/ahoj-tati-89063.jpg 3.736
Literatura naučná, Rodina
Vydáno, Jan Melvil

Dads, 2005

Kniha Ahoj, tati

TerezaaBaarova

Celkem vtipně podaná příručka pro budoucí taťky, kteří rádi tráví čas čtěním na wc. Vhodné i pro mamky :)

Affares
19.09.2018

Příručka s nadsázkou, která mi moc neseděla humorem. Nicméně má co předat a hodně záleží, co vše již o oblasti očekávání potomka víte. Je psaná tak nějak popově, aby zasáhla co nejvíce potenciální čtenářů. Je super, že něco takového existuje, ale bude to čtenář od čtenáře. Když si přečtete, určitě neprohloupíte :-) Za mne 3 hvězdy.

Eridan
07.04.2017

Kniha hned v úvodu proklamuje, že se v žádném případě nejedná o odbornou publikaci, ale spíše o humorně podaný náhled na rodičovství, který vás má zbavit obav a úzkosti, které s novým stavem nevyhnutelně přicházejí. A tohle své prohlášení splňuje do puntíku. Chcete-li se zasmát a získat (pomyslný) nadhled, jděte do toho.

yueh24
10.07.2016

Praktická příručka pro tatínky, která je sice místy vtipná, leč pro praxi nepoužitelná. Vše, co jsem v ní našel, je buď jasné nebo nesmyslné. Kromě toho, že občas pobavila, pro mě neměla naprosto žádný přínos.

simecef
01.07.2016

Oddechová legrácka na pár odpolední. Autor popisuje s lehkou nadsázkou předporodní, porodní, batolecí, školní a dokonce i pubertální peripetie, které mohou řešit - a většinou řeší - čerství otcové. Publikace rozhodně neaspiruje k nějakému odbornému uchopení tematiky, rady v ní obsažené jsou většinou obecné a místy ne příliš použitelné (proč by měl každý teenager propadnout rockové hudbě a čadit v pokoji svíčkami? Co když bude chodit na tekno?).

Koza3
21.04.2016

Změny je potřeba dělat co nejdříve bez otálení. Rozhodl jsem se tedy, že změním práci a založím rodinu. Při odchodu ze svého bývalého pracoviště jsem dostal od kolegů tuto knihu jako malý návod a info, co mě v následujících letech mého života čeká. Obavy z nové práce (budu to umět? nevyhodí mě?) byly zavaleny z obav o rodinu (k čemu je dítě? co to umí? budu dobrý táta?) a byl jsem v chvilkové depresi. Tahle kniha mě z nich trošku dostala. Ukázala mi, že rodina je jedna z nejhezčích věcí v životě a je fajn se na ni těšit! Některé další menší obavy (třeba jako jak přebalit nebo uspat dítě) jsou v knize vtipně popsány a věřím, že až tyhle potřeby příjdou budu na ně připraven. Kniha přišla v pravý čas a přelouskal jsem ji celou i přes to, že druhá půlka (tedy puberta a dospívání dítěte) mě čeká až za pár hezkých let a kapitola o rozvodech snad nikdy! :-) Určitě ji beru jako přínos a doporučuji všemi šesti všem budoucím i současným tatínkům (případně i maminkám)!
V rámci čtenářské výzvy knihu řadím do kategorie "Populárně naučná kniha" protože je populární mít rodinu a je naučné si něco přečíst, než se do toho pustíte.

hejnak
10.10.2015

Já jí přečetla celou, původně byla koupená pro manžela. Přijde mi vtipně napsaná a chlapa určitě nudit nebude.

Mruskulka
21.01.2015

Tato kniha mě zaujala v knihovně. Pochybovala jsem, že si jí přítel (budoucí tatínek) přečte, ale kupodivu jí vzal hned do ruky a na jeden zátah přečetl. Musím podotknout, že je to jeho třetí přečtená kniha v životě :)

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše