yloveiou yloveiou komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Přečtení tétéo knihy mi způsobilo dosti velký šok, bravurně napsané. Jen pořád musím myslet na to, co kdyby tahle hrůza někdy nastala....aspoň užale nemám noční můry.

11.05.2015 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Opravdu tyto knihy jsou jako poseství.Čiší z nich důstojnost a krása,klid a moudrost.
Četla jsem se zatajeným dechem.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Opravdu skvělá a emocionální kniha, ještě navíc,když si člověk uvědomí,že se to kdysi opravdu dělo.

30.11.-0001 5 z 5

Pohádky Václava Říhy Pohádky Václava Říhy Václav Říha (p)

Nejkrásnější pohádky mého dětství, mají je i naše děti.

08.01.2013 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Asi ji pošlu mému otci a nejen jemu,díky téhle knize jsem pochopila spoustu věcí.

08.01.2013 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

I přesto, že jsem holka, se mi kniha velice líbila.

30.11.-0001 4 z 5

Jedním slovem úžasná kniha, a to ještě na dobu kdy to psal. Tato kniha má hloubku,promyšlenost. Líbí se mi pověsti,písničky a básničky, které jsou součásti knihy. Tolkien nevytvořil jen tak ledajaký svět jako např.Meyerová, psal ho srdcem.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nevím, jestli se o takovém ději dá napsat skvělé,ale každopádně je to skvěle děsivé, prolínání několika příběhů nutí člověka přemýšlet a drží čtenáře v napští, tak to má být. V poslední třetině knihy jsem tušila,kdo je Sněhulák,mile mě překvapilo, podrobné vysvětlení souvislostí a osudů Sněhuláka. Konec dobrý,ale podobný jako u D.Francise, vždy napínavé a vypadá to, že hlavní hrdina zemře.

17.08.2013 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Opravdu něco jako intermezzo,ale myslím,že se za to nemusí stydět,chvilka oddychu před napínavým závěrem,navíc krásný příběh Eówyn a Eómera

30.11.-0001 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem strávila tento humor,ale moc pěkné čtení.

30.11.-0001 4 z 5

Kočka, která zhasínala světlo Kočka, která zhasínala světlo Lilian Jackson Braun

Moc pěkný detektivní příběh. Hrzký námět se siamskými kočkami.

Sázka na outsidera Sázka na outsidera Laura Hillenbrand

Knížka je velmi čtivá a člověk se dozví spoustu zajímavých a dost překvapivých informací o dostizích ve 30.letech. Vhodná i pro lidi,co se dostihům nevěnují.
Po přečtení už mě ani filmové zpracování nebaví.

04.01.2020 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Nejde nemilovat.

04.07.2015 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nemám moc v oblibě sci-fi ani horory, krev apodobně,ale tahle kniha je napsána velice chytlavě, poutavá líčení a osudy lidí drží člověka v napětí do poslední strany. Začátek má spád, děj, zato prostřední čás je oddychová prodlužuje očekávání, soustředí se na myšlenky a teorie žití člověka. Konec má opět spád. Zajímavě jsou vyobrazeny různé postoje k víře a životu. Ojedinělý nápad spisovatele a co mě udivuje,že dokázal při své preniéře napsat takhle dobrou knihu.

14.09.2013 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Ze začátku mi byla hrdinka dosti nesympatická jako mnoha a měla jsem chuť něco pěkného jí říct,ale čím déle jsem četla,tím jsem jí vlastně začala litovat. Pro mne docela povedená novela na jeden až dva pěkné večery.

08.01.2013 4 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Krásný příběh,jeden z nejpovedenějších od tohoto spisovatele.Mohu doporučit i filmové zpracování.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Již něco jiného než Hobit, ale ty kvalita tu stále je.Úžasná knniha

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Toto dílo bylo pro mě v dětství těžko stravitelné,ale podruhé jsem si k němu našla cestu a musím říct,že je to jedinečné dílo.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jako vždy čtivá kniha bez kvality. Drastická pro děti,na to co se tam děje mi nepřišla nechutná nebo strašlivá-nevím jestli to byl záměr, ale krvavé scény se mnou ani nehly a to je co říct.Při srovnání s Kladivem na čarodějnice jsou v téhle knize drsné scénynapsané divně,nevyvolává to ve mně žádné emoce.

30.11.-0001 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

opět jako předchozí díly,čtivá kniha po odborné stránce mi chybí kvalita.
Film mne ale nadchl zatím nejlepší natočený ze ságy.

30.11.-0001 3 z 5