yank3e yank3e komentáře u knih

Sice mi moc neseděl ten duchovní styl "moudrosti starých indiánů", kterým je knížka psaná, ale myšlenky, které obsahuje, jsou zajímavé. Jak myslet a jednat, abychom se cítili spokojeně. Na druhou stranu ani nic převratného.

28.12.2013 4 z 5

Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John John Vanhara

Knížka je sestavena z mnoha postřehů, spíš jakoby krátkých článků, nelogicky seřazených, přeskakujících od jednoho tématu ke druhému a zase zpátky, dalo by se to napsat líp.
Jinak ale zajímavý náhled do americké kultury. Často až zbytečně konkrétní a podrobné pro někoho, kdo zrovna nechce začít podnikat v USA, ale jako celek poskytne užitečné srovnání s českým prostředím.

20.12.2013 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Zajímavá knížka, psaná zvláštním stylem, na který jsem si ale rychne zvyknul.

19.12.2013 5 z 5

Proměna: Jak věci změnit, když je změna zdánlivě nemožná Proměna: Jak věci změnit, když je změna zdánlivě nemožná Chip Heath

Zajímavá knížka s množstvím skutečných příběhů a praktických metod.

14.09.2013 4 z 5

Restart - průvodce podnikatelským minimalismem Restart - průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Stručná a podnětná knížka, můžu doporučit každému, kdo podniká.

27.07.2013 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Teda, čekal jsem, že to dopadne trochu jinak po tom závěru, ale i tak dávám za pět. Silná ukázka toho, jak rychle dokáže vymizet veškerá civilizovanost.

20.04.2013 5 z 5

Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy David Allen

Takové opakování a ucelené shrnutí Mít vše hotovo. Přínosná je hlavně poslední třetina knihy zaměřená na vyšší perspektivu.

12.04.2013 4 z 5

Pes druhé roty Pes druhé roty František Langer

Četl jsem ji na základce a docela se mi líbila, i když si z ní dnes skoro nic nepamatuji.

30.01.2013 3 z 5

Zajatec Kaagu Zajatec Kaagu Joe Dever

Čtrnáctá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.
Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.

Prokletí z Ruelu Prokletí z Ruelu Joe Dever

Třináctá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.

Páni temnot Páni temnot Joe Dever

Dvanáctá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.

Džungle hrůzy Džungle hrůzy Joe Dever

Osmá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.

Hrad smrti Hrad smrti Joe Dever

Sedmá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.

Království děsu Království děsu Joe Dever

Šestá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.

Zpěv draků Zpěv draků Michaela Čermáková

Pěkná, čtivá, česká fantasy s trochu pohádkovým příběhem a dobrými nápady (i kdyby převzatými). Jen konec mi přišel trochu nedořešený.

Čaroděj z Ohňové hory Čaroděj z Ohňové hory Steve Jackson

Tenhle gamebook je vážně oldschool a pro mě taková srdcovka. Procházíte bludištěm, kde si musíte na papír kreslit mapu (a vůbec ne jednoduchou), jinak se z něj nikdy nevymotáte. :)
Jinak jsem si ale tuhle sérii vůbec neoblíbil, má asi přes 50 gamebooků a je to takový zvláštní mix fantasy a sci-fi. Myslím, že na sebe nijak nenavazují, ale moc jich vlastně neznám.

Jezero smrti Jezero smrti Václav Kroc

Čtrnáctý gamebook ze série Negart Group. Na gamebook průměrná kvalita, dobrá zábava na pár hodin.
Gamebooky v této sérii na sebe nepřímo navazují, spíše se odehrávají ve stejném světě. V některých knihách si zahrajete za stejné postavy, navštívíte stejná místa, nebo jsou zmíněny události z předchozích dílů.

Šarlatové písky Šarlatové písky Zbyněk Dach

Třináctý gamebook ze série Negart Group. Na gamebook průměrná kvalita, dobrá zábava na pár hodin.

Ztracená říše Ztracená říše Václav Kroc

Dvanáctý gamebook ze série Negart Group. Na gamebook průměrná kvalita, dobrá zábava na pár hodin.

Rytíř půlnoční hvězdy Rytíř půlnoční hvězdy Zbyněk Dach

Jedenáctý gamebook ze série Negart Group. Na gamebook průměrná kvalita, dobrá zábava na pár hodin. Gamebook je oproti ostatním dílům série dvojnásobně dlouhý - jako jediný nemá 400, ale rovnou 800 odkazů.