Páni temnot

Sedmá kniha série Magnakai. Jsi Lone Wolf, poslední z mistrů řádu Kai ze Sommerlundu. Po svém triumfálním návratu z astrálního vesmíru, Daziarnu, jsi zjistil, že tví odvěcí nepřátelé - Temní páni z Helgedadu - ovládli celý Magnamund. Tvé poslání tě zavede do pekelného města Helgedadu, které je centrem říše Temných pánů. Tam pak musíš bojovat s Temným pánem Gnaagem o osud celého světa. I v této knize se stáváte hlavním hrdinou, který rozhoduje sám o svém dalším osudu. Na výpravu do Helgedadu se můžete směle vydat i bez znalosti předchozích dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62971/pani-temnot-62971.jpg 4.344

Lone Wolf - série Magnakai 7.

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno, AFSF - Asociace fanoušků science fiction

The Masters of Darkness, 1988

Kniha Páni temnot

Koza3
21.02.2017

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)
Epické zakončení Wolfova pátrání po ztracených kamenech Vás dovede až do epicentra dění, Helgedadu, kde se potkáte s tím největším Dark Lordem ze všech a on Vás...vůbec nepotrápí :-( Někde na fórech jsem četl, že hlavní záporák je neporazitelný a budete umírat a umírat a umírat...to jsem si asi spletl knihy, protože tenhle se podívá na Sommerswerd a rozpustí se :-) No fakt se doslova vypaří... mno.... každopádně hodnotím hodně pozitivně, protože se potkáte i s dalšími Dark Lordy, budete putovat "steampunkovým MHD" a celkově je tenhle kus velice zajímavý... dám si další krátkou přestávku a pak se pustím do Grand Master série! Long live the Lone Wolf!!!

yank3e
22.01.2013

Dvanáctá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.
Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.

inikori
09.01.2013

Série Magnakai Gamebook mne dokázala plně vtáhnout a ještě dnes, cca 13let poté, si vybavuji některé momenty i s příslušným napětím, které je provázelo.

Joe Dever
britská, 1956 - 2016