Prokletí z Ruelu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha série Grand Master Kai.

Jsi Lone Wolf, velmistr Kai ze Sommerlundu. V této knize se stáváš hlavním hrdinou, s osudem ve svých rukou. Na cestu se můžeš směle vydat i pokud je toto tvé první dobrodružství.

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62976/prokleti-z-ruelu-62976.jpg 4.140
Série

Lone Wolf - série GrandMaster Kai 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Gamebook
Vydáno, AFSF - Asociace fanoušků science fiction
Orig. název

The Plague Lords of Ruel, 1990

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Prokletí z Ruelu

Přidat komentář
Dave_Jame
10.11.2019

Tahle série jede od desíti k pěti. Teď už jsme na úrovni, kdy na předposlední odkaz dáme 40% šanci na automatickou smrt pokud si čtenář nevezme konkrétní schopnost.

Koza3
16.06.2017

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)
Grandmaster sága začíná jako béčkový film. Rozšířil se nám tady nešvar v podobě viru, který nás všechny zabije! Jen ty můžeš zachránit Sommelund! Ok, tohle klišé už jsme akceptovali, tak se na to jdeme podívat. Cesta do pevnosti je docela fajn, projít pevností a najít kořen problému bylo taky cool, ale kámen úrazu byl útěk z místa činu, který zaplnil snad půlku knihy. Když už rozsekáte hlavního záporáka a zničíte virus, čeká vás dlouhá cesta do bezpečí...ta mě docela unudila a proto hodnotím průměrně.


yank3e
22.01.2013

Třináctá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.
Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.

Boidil
18.07.2012

Musím říct, že Gamebooku s Lone Wolfem patřily v mládí k mým nejoblíbenějším. :)
Skvělá četba.

Autor a jeho další knihy

Joe Dever
britská, 1956 - 2016

všech 18 knih autora

Podobné knihy

Kniha Prokletí z Ruelu je v

Přečtených72x
Doporučených2x
Knihotéce40x
Chystám se číst4x
Chci si koupit3x