Pes druhé roty

Historie psa Rafa, chytrého zvířete, které se dostalo po delším bloudění k našim vojákům na Sibiři a s nimi konečně i do Čech, je jen rámcem, v němž jsou barvitě zachyceny rozmanité vzrušující i idylické chvíle ze života československých legionářů na Rusi. Langer, sám účastník těchto historických událostí, vylíčil památnou anabasi českých vojsk na dálném východě v cyklu povídek pod názvem Železný vlk, které jsou psány svérázným stilistou, jakým se nám jeví Langer už od svých literárních počátků. Stejně svěže jest líčena i tato »psí historie«, kterou věnuje spisovatel »dětem svých milých druhů, ruských legionářů, aby si v ní přečtli vyprávění o krásném psu a nádavkem poznali několik příběhů ze života svých statečných tatínků«. (nase-rec.ujc.cas.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25966/pes-druhe-roty.jpg 3.929
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Albatros

eloušek
04.10.2014

knihu jsem četla jako povinou čedbu moc mě nezaujala jediný co se mi občas zalíbilo byly příběhy který někdo vyprávěl

marmota-b
20.03.2014

Na téhle knížce se mi mimo jiné líbí Langerovy vynalézavé popisy skutečností, které jinak mohly dopadnout jako výčet suchopárných dat nebo jakožto pochopitelně silně vlastenecké rychle zastarat. Popisovat Sibiř a legie z pohledu psa byl docela geniální tah. :-)

moonchild
28.02.2014

Knihu jsme měli jako povinnou četbu na základce.A hned se dostala mezi mé favority.

Monulin
03.03.2013

Četla sem ji, kvůli čtenářskému deníku na střední, ale vůbec nelituji. Je moc poutavě napsaná.

Irika
06.02.2013

Pro mě, jako velkou milovnici psů, vyprávění místy skutečně dojemné a poutavé. Trošku složitější čtení, není to přímo můj nej styl, ale stojí za přečtení.

yank3e
30.01.2013

Četl jsem ji na základce a docela se mi líbila, i když si z ní dnes skoro nic nepamatuji.