xxtom xxtom komentáře u knih

Beštia Beštia Dominik Dán

Začátek skvělý, posledních pár kapitol trošku ztrácelo spád a zbytečně se vleklo. Celkově je kniha ale parádní a napínavá.

25.08.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Smutná, ale krásně načtená audiokniha panem Trojanem.

12.05.2021 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Pan Tabery v knize popisuje souvislosti politického a společenského dění za posledních pár desítek let. Určitě bych doporučil přečíst každému, nejen těm, kteří se zajímají o politické dění v Čechách.

04.02.2021 4 z 5

Tatínek není k zahození Tatínek není k zahození Arnošt Goldflam

Pana Goldflama mám moc rád, ale tato knížka mě docela zklamala. Některé pohádkové příběhy mi přišly pro děti trochu nepochopitelné. A ani ilustrace se mi moc nehodí do knížky pro děti.

18.11.2020 2 z 5

Skvělý novinář popisuje největší zážitky z jeho pětileté práce v USA. Kniha se mi dobře četla a dozvěděl jsem se nové věci o novinářské práci.

01.10.2020 5 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Veselé i smutné vyprávění o Hrabalově dětství v pivovaru, o jeho otci a o strýci Pepinovi.

25.11.2019 4 z 5

Hovory s Janem Werichem Hovory s Janem Werichem Miroslav Horníček

Přepisy forbín a rozhovorů pánů Wericha a Horníčka. Jediné, co knize chybí, je audio záznam jejich hlasů, který dává jejich povídání další rozměr.

03.10.2018 4 z 5

Memento Memento Radek John

Hodně drsná kniha o drogově závislých. Až jsem byl překvapený, jak pan John děj neuvěřitelně poutavě popisuje. Poslouchal jsem knihu namluvenou jako audioknihu panem Krajčem a i ten zaslouží velkou pochvalu.

12.08.2018 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Jedna z knížek, která mě opravdu nebavila.

31.05.2018 1 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Jedna z nejlepších knih, co jsem četl. Nejen, že je zajímavě a čtivě psaná, ale hlavně je o neskutečně zajímavém člověku. Pan Musk je opravdu někdo. Lidstvo by bylo už dávno dál mít víc takovýchto inovátorů. Klobouk dolů. Jedinou nevýhodou je, že kniha končí v roce 2015 a nepopisuje aktuální dění. Za to ale může čas a ne autor. Knihu určitě doporučuji k přečtení.

05.03.2018 5 z 5

Příjemné povídání s moc milým člověkem nejen o Divadle Járy Cimrmana.

19.01.2018 5 z 5

Evropa na rozcestí Evropa na rozcestí Stanislav Komárek

Pan Komárek má neuvěřitelný přehlad o historii, současnosti, politice, prostě o všem. Jeho názory dávají smysl.

18.01.2018 5 z 5

Hospoda Na mýtince Hospoda Na mýtince Zdeněk Svěrák

Hry Járy Cimrmana jsou dokonalé :)

15.06.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha mě moc bavila a napasná je hezky, styl vyprávění se mi moc líbí. Dějové zvraty jsou opravdu nečekané. Některé pasáže jsem si musel přečíst víckrát, protože se mi ani nechtělo věřit.

28.05.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha mě opravdu nebavila. Nějak jsem se nedokázal začíst do děje.

08.02.2017 2 z 5

Hmyz je docela jiný Hmyz je docela jiný Marcel Safír

Úžasná kniha o pozorování hmyzu. Žádné složité přírodovědné termíny. Moc hezky se čte.

02.01.2015 5 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Strhující a obrovsky zajímavé čtení, stejně jako první díl.

03.05.2024 5 z 5

Hezky kreslený příběh Emila Zátopka, příjemné počtení.

12.10.2023 5 z 5

Přes Zábradlí k Cimrmanům Přes Zábradlí k Cimrmanům Jan Hraběta

Divadelní životopis pana Hraběty doplněný spoustou dobových fotografií. Pro milovníky Cimrmanů povinná četba :-).

01.05.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Zajímavé myšlenky doplněné krásnými ilustracemi.

07.10.2022 4 z 5