Tatínek není k zahození

Kniha obsahuje patnáct pohádek pro malé i velké, které Arnošt Goldflam vymyslel a následně sepsal pro své děti, jistě však potěší i ty Vaše. Hrdinou všech je statečný tatínek. Knihu ilustrovala autorova žena.

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5076/big_tatinek-neni-k-zahozeni-IjH-5076.jpg 3.945

Kniha Tatínek není k zahození

ddkk

Arnošt Goldflam je neskutečný člověk. Nejen režisér, dramatik, herec, ale i spisovatel - hlavně dětských knížek. A pokud si svoje knížky i sám načte, je to fakt sranda. Bez ohledu na to, že samotné pohádky zas takovým literárním skvostem nejsou. Jeho specifická interpretace je totiž nezaměnitelná a sama o sobě legrační. Baví mě i neotřelé popisy a přirovnání, i to, že všechny pohádky v téhle knížce jsou vlastně motivační - však to současní tatínci potřebují jako sůl!

Asi nejvíc jsem se pobavila při popisu čerta v pohádce Tatínek a čert:

"... Čert je různě velký, má ocas, na rukou má drápy, na nohou asi taky. Možná má i kopyto, jak se povídá, ale nosí boty, takové staré škrpály, takže vlastně nikdo doopravdy nemůže říct, jaké ty nohy má. Čili vidíte, že je opravdu škaredý. Navíc pelichá a ještě smrdí..."

Tak takového vypelichaného smraďocha bych fakt potkat nechtěla! A navíc - kdo ví, co má v té botě...

xxtom
18.11.2020

Pana Goldflama mám moc rád, ale tato knížka mě docela zklamala. Některé pohádkové příběhy mi přišly pro děti trochu nepochopitelné. A ani ilustrace se mi moc nehodí do knížky pro děti.

ThrisaManx
23.11.2019

estli máte doma děti nebo si jen rádi přečtete dětskou literaturu, toto si nesmíte nechat ujít! Vyprávění dětem před spaním o tom, jaký je jejich tatínek hrdina. Jak zvládl skolit draka, poradil si s čertem, pochytal divoká zvířata, která utekla ze zoo nebo dokonce přežil cestu do Brna. Bylo to milé, vtipné a originální. Určitě doporučuji!

slaska77
28.07.2019

Moc milý soubor příběhů o hrdinovi tatínkovi i dalších členech rodiny. Pan Goldflam má tak laskavý humor, že děti i jejich rodiče oba soubory přímo uchvátí. S dětmi jsme toto večerní čtení milovali.

jarabr
28.07.2018

Krásné pohádky v netradičním pojetí o důležitosti tatínka. A teď už běžte spát, ať jste taky tak silní a šikovní jako váš tatínek :-)

TamaraKrejčí
06.02.2018

Když jsme u nás četli tuto knížku ani nás nenapadlo, že byla oceněná . Ale vůbec se nedivím a jsem nadšená, že jí mohu přidat do letošní výzvy.

Jajulina
01.12.2017

Tak u téhle knížky jsme se s holkama na bytě od srdce nasmály. Možná to bylo i čtecím umem a intonacemi hlasu mé kamarádky (učitelky v mateřince), když nám pohádky předčítala na dobrou noc.
Každopádně ta myšlenka je geniální a pro děcka to musí být hrozně super! A motivace pro tatínky být opravdu těmi hrdiny! :)
Tak a ty už jdi taky spát, ať si taky tak silný a statečný, jako ten tvůj tatínek!

yaoiyuri
29.09.2017

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Jako audio namluvené panem Goldflamem by mě to snad oslovilo víc, protože při čtení mi text přišel takový neučesaný, neuhlazený… spíše jako neupravený přepis jeho vyprávění, úplně jako bych ho slyšela, ale nebylo to ono. Svým budoucím dětem to asi číst nebudu, až tolik se mi ty pohádky nelíbily.