xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Krásná knížka, tak dětsky naivní, ale v dobrém slova smyslu! Chtěla bych zastavit čas a jednou se na Saltkrakanu probudit! Konec byl tak pozitivní, mám po přečtení takový snový pocit. Ale když jsem ji četla jako malá, tak mi ta kniha přišla až moc "dospělácká".

11.12.2012 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Skvělá kniha, jedna z nejlepších, co jsem kdy četla a stále se k ní vracím. Líbí se mi nápad a ještě více zpracování, ta hra se slovy! Ani minutu jsem se nenudila. Tobiáš splňuje všechny mé představy o dokonalém hrdinovi.
Přesně takhle jsem si vždycky představovala upíry, ne ty dnešní moderní "romantické" :-)

08.06.2012 5 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Audiokniha:
Přednes a atmosféra u audioknihy byly naprosto parádní, myslím, že to pak z poslechu knihy udělalo skvělý zážitek.
Samotný děj knihy byl hodně zajímavý a dost děsivý, hlavně pokud je na tom něco pravdy. Hlavní kladný hrdina detektiv má opět, jako ve spoustě jiných novodobých detektivkách, psychické problémy, ale tento mi byl sympatický, navíc jsou jeho problémy pochopitelné.
Jen se mi nelíbila ta část, kdy byla do případu zatažena i cizinecká legie, a pak samotný prvoplánový závěr, který mě měl navnadit k přečtení dalšího dílu.

03.10.2021 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

(SPOILER) * posloucháno jako audiokniha*
Moje první setkání s autorkou. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu by to mohlo být i lepší. Podobně, jako zmiňovali již mnozí přede mnou, tak se mi to zdálo překombinované, bylo zde opravdu hodně matoucích jmen (navíc v audioknize se jen mihne jméno a člověk hned neví, nemůže zastavit a snadno se vrátit - ale zase má navíc tu dramatizaci událostí a proto audioknihy detektivek a thrillerů tak ráda poslouchám), takže pro lepší orientaci bych si potřebovala knihu pustit ještě jednou. Dále utnutý závěr, kdy jsem ještě kontrolovala, jestli tam přecijenom není další kapitola, kterou bych si mohla přehrát.
Ale musím přiznat, že to bylo napínavé a několikrát jsem přehodnotila svůj odhad pachatele.

29.11.2020 4 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

(Audiokniha)
Příjemné poslouchání, poslouchám jako kulisu a příliš se nezaobírám tím, jak na pachatele mohli hlavní hrdinové s tak málo indiciemi přijít. Je to prostě taková oddychovka, kde si spíše užíváte popisů hradů, tvrzí, měst a oděvů a fakta jdou malinko stranou. Poslouchám/čtu díly napřeskáčku, takže pro mě nejsou ty už několikrát zmiňované chybičky tolik do očí bijící. Ale docela to podněcuje můj zájem o historii, vyhledávání si reálií či údálostí na wiki a mám chuť se vydat na prohlídku Pražského hradu, Kokořína či Bezdězu. Takže si myslím, že knihy svůj účel plní - pobaví a i lidé, kteří si o Přemyslu II. Otakarovi pamatují jen to, že byl Železný a zlatý, se dozvědí i něco víc a třeba to prohloubí jejich zájem o historii a podobně.

09.03.2019 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Tak nějak nevím, jak hodnotit. Některé aspekty mě vážně bavily, třeba takové naprosto nedůležité detaily a popisy okolí či postav, které s dějem vůbec nesouvisely. Nápad s klinickou smrtí byl také hodně dobrý, absurdní byrokracie přivedená až do krajnosti byla někdy až rušivá, ale proč ne, že. První polovina se mi zdála lepší, druhé prostě něco chybělo, byl to vlastně neustálý sled útěků a bojů, no a konec se mi nelíbil, příš jsem ho jen rychle přelétla, abych byla na konci. Myslím, že to mohli napsat lépe.

15.02.2019 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Trochu překombinované a ta hlavní záporná rodina, to byl tedy výkvět. Příběh bych možná hodnotila o půl hvězdičky slabší, ale nebylo to tak hrozné, za přečtení určitě stojí a já mám pro tohohle autora prostě slabost.

14.12.2018 5 z 5

Ze života fotografa Ze života fotografa Petr Jan Juračka

Skvělá kniha a každá kapitola by vlastně vydala na celý příběh. Ráda jsem se podívala, jak to opravdu vypadá při nejrůznějších expedicích, především co a kolik práce je za těmi nádhernými fotografiemi.
Závidím autorovi jeho schopnosti proklouznout všemi peripetiemi, které ho na cestách i v životě potkají, jak neztrácí optimismus a naději, a při další výzvě se ještě překonává. A jak si jde za svým, ale ne přes mrtvoly :-)
Doufám, že bude další pokračování ;-)

04.11.2018 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Zvláštní...Chvílemi nahánějící husí kůži, protože tohle se asi může stát, lidi jsou prostě různí, ale žádná z vystupujících postav mi nijak nepřirostla k srdci, neztotožnila jsem se s nimi (ještě že tak, všichni měli dost nepochopitelné povahy), takže mi vcelku bylo jedno, co se s nimi stane. Vulgární jazyk mi nevadil, chvílemi to bylo to jediné, co vlastně knihu popohánělo dál.

24.06.2018 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Budu si ji muset přečíst ještě jednou, protože je celkem potřeba se soustředit, a já jsem asi všechno to propojení postav a událostí nepochopila a nevstřebala, což je opravdu škoda. Každopádně kniha na mne udělala dojem a dozvěděla jsem se spoustu věcí, o kterých jsem neměla ani tušení.

15.05.2018 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Kniha je plná napětí a zvratů a na téma, které je opravdu děsivé. Problémy hlavní ženské hrdinky jsou noční můrou nejedné ženy...
Hlavního strůjce problémů, jsem tak trochu tušila, ale přesto byly některé zvraty děje nečekané. Byla to první kniha autorky, kterou jsem četla a určitě si přečtu i další, protože na mne udělala dojem.

03.05.2018 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Počáteční kapitoly s intrikami se mi špatně četly, proto jsem si pořídila audioknihu a to už byla jiná. Líbí se mi, jak je naše historie podaná nenásilnou formou, díky které lze snáze než z učebnic pochopit, proč se určité věci staly a jaké pak měly následky. A ačkoliv se jedná o, tedy mimo vlastní jména a zásadní události, do jisté míry smyšlenky a fantazie autora, tak jsem se o historii dozvěděla víc a zapamatovala si víc, než za několik let školního dějepisu.

20.01.2018 5 z 5

Andělský podíl Andělský podíl J. R. Ward (p)

V tomto díle se řeší hlavně finanční záležitosti, dluhy, vydírání a hazardní hry a já jsem trochu zklamaná. Děj se příliš neposunul, mimojiné i proto, že uběhlo jen pár dní oproti předchozímu dílu. Další díl bude, doufám, lepší...

11.09.2017 4 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Tentokrát mi trvalo trochu déle než jsem se začetla. Začátek ve výcvikovém centru byl hodně zajímavý a být hlavní postavou někdo jiný než Paradise, tak bych si to ještě více užila, ale jí jsem všechno to snažení jaksi nevěřila. Prostě mi to k té postavě nesedělo, kdyby byla více jako Xhex tak ano, ale takováto aristokratka, no prostě ne. Ale je to asi maličkost, kniha mě jinak bavila, tentokrát jsme se dostali i k trochu detektivní zápletce, která nebyla zase tak složitá, ale proč ne. Jsem ráda za příležitost vrátit se ke knihám o Bratrstvu Černé dýky.
Uvnitř tajně doufám, že autorka tu bude do sta let a napíše knihu o každé postavě, která se v knihách zatím jen mihla :-) První knihy byly nejlepší, ale nakonec vlastně každý díl má své kouzlo!

15.11.2016 5 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Další kniha od mé oblíbené autorky, i když tentokrát úplně odlišná série. Bratrstvo je moje srdcovka, ale tohle také nebylo vůbec špatné. Zápletka se zdále spíše klišovitá a předvídatelná, ale napsané to bylo hezky. Jsem velmi zvědavá na osudy dalších sourozenců, obzvláště na nejstaršího bratra. Doufám, že vyjde další díl.

01.11.2016 5 z 5

Růže milují česnek Růže milují česnek Louise Riotte

Kniha mě zklamala, čekala jsem od ní něco trochu odlišného. Z mého pohledu se jedná o abecedně seřazené zajímavosti a návody ze světa zahradničení. Ale spoustu věcí je bohužel v našich krajích nepoužitelných, odrůdy jsou u nás nedostupné atd.

31.08.2016 2 z 5

Jak mluvit s kýmkoli o čemkoli Jak mluvit s kýmkoli o čemkoli Leil Lowndes

Něco bylo zajímavé, něco ale v našich krajích nepoužitelné. Některé názvy kapitol byly zavádějící a obsah pak neodpovídal. Asi jsem čekala trochu něco jiného.

06.08.2016 3 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Začátek s proměnou a Helen se mi opravdu líbil, bylo tam vcelku i napětí. Škoda, že Helen nebylo věnováno víc prostoru a děj někdy dost rychle poskočil dopředu a přeskočily se věci, které by mě víc zajímaly. Druhá půlka a s ní spojené soudy a různé zvraty už tak zajímavé nebyly. S přibývajícími stránkami mi kniha už připadala natahovaná, bylo jasné, že to dopadne dobře, jen hlavní hrdinové občas nespolupracovali :-) Chování Marie mi v samém závěru začalo připadat opravdu dětinské a epilog to už jen dorazil, ale celkový dojem mám kladný

09.04.2016 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Cynthia Harrod-Eagles

Skvělý díl, Morlandové musí být u všeho :-) a člověk se dozví i hodně věcí z dějin, miluju je :-)

09.01.2015 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Námět knihy byl moc dobrý, ale závěr autorka trochu přestřelila. Měla jsem pocit, že se strašně moc snažila, aby to dopadlo dobře, takže do knihy zčistajasna zařadila další pravidla Deklarace (život za život, nejmocnější mohou mít děti), která v knize předtím nebyla zmíněna. Ale zase si myslím, že kdyby je zmínila dřív, tak bude víc lidí tušit, jak to dopadne. A paradoxně jsem zklamaná, že je další díl(y). Tento závěr mi vyhovuje, nejistý ale relativně dobrý.

07.10.2014 4 z 5