Králové bourbonu

Králové bourbonu

Fascinující kronika rodiny Bradfordových, dlouholetých neoficiálních vladařů světové mekky bourbonské whisky. Neustále přiživované bohatství jim zajistilo mocný vliv a výsady dynastie, která navenek dodržuje ušlechtilá pravidla miláčků štěstěny a vybraného vkusu, ale vytváří ostrou hranici mezi sobě rovnými a svými zaměstnanci, kteří dřou do úmoru jen pro blaho svých chlebodárců. Hrdinka příběhu Lizzie, vynikající a uznávaná zahradnice, tuto křehkou mez překročí, když se zamiluje do marnotratného Tulana Bradforda, a málem přijde o všechno, co si v životě tvrdě vybojovala. Tulan se po několika letech vrací domů a přináší s sebou i stíny minulosti, která skrývá nejeden bezohledný čin a řadu děsivých tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248958/kralove-bourbonu-kralove-bourbonu-rs9-248958.jpg 4129

Králové bourbonu (1.)

The Bourbon Kings (2015)

Vydáno:, Baronet

Vendulik

Měla jsem strach, jaká ta knihy bude. Uvažovala jsem zda knížku koupit nebo ne. Teď jsem ráda, že jsem to udělala. Kniha je úplně jiná, něž serie o úpírech. Těším se na další pokračování :D

Mark.

Autorku miluji! Měla jsem obavy, jak budou vypadat její jiné knihy, ale je prostě stylem psaní. Dokáže to správně podat. Oddechové čtení, které se čte jedním dechem. Je to napínavé a lákavé

AnSkol

Jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií. Vřele doporučuji. Líbí se mi autorům styl psaní. Nooo a zápletka je výborná... :)

Ryorka

Napínavé až do konce. Škoda, že teď musím trpět než bude v knihovně dostupný druhý díl. Ze začátku byly trochu obsáhlejší popisy, ale to je asi součástí vpravení do prostředí a světa. Dál už pak slušná akce, zvraty, napětí. Velmi odlišný šálek čaje od Bratrstva. :)

Evka3814
15. lednaodpad!

No tak tento díl jsem už fakt nedala, nuda zbytečné rozepisování a i styl psaní mě neuchvátil

witchersbitch

Cekala jsem romantiku, ale tohle mi dostalo, protoze vedle meho ocekavani jsem dostala pridavkem silnou zapletku a ne jen jednu..a to pockejte na dalsi dil!

petrulkaa
31.12.2017

Moje první setkání s touto spisovatelkou i s tímto žánrem mě nezklamalo. Knihu jsem opravdu hltala a nechtěla jsem ji odkládat.Napínavý děj od začátku do konce, stále se dělo něco zajímavého. Spisovatelka je skvělá vypravěčka. Těším se na druhý díl.

agatha2
29.12.2017

Není to špatné čtení, i když místy mi přišlo docela zbytečně a až uměle nadstavované. Nicméně bych se ráda dozvěděla, jak vše bude pokračovat a doufám, že vyjdou u nás i další díly.

janaquick
12.10.2017

První seznámení s touto spisovatelkou a rozhodně né poslední =)

Andy21
05.10.2017

Mám ráda Wardovou, moc dobře se čte.

ADAMILA
11.08.2017

Kniha Králové bourbonu je první kniha od spisovatelky J.R.Ward ,kterou jsem zatím četla a hned po přečtení jsem si tuto spisovatelku zařadila mezi oblíbené. Děj knihy dobře ubíhá, je tady několik zajímavých zápletek,je tu láska ,ale i vztahy mezi znuděnými boháči,kteří nemají zájem o vlastní děti a jejich zaměstnanci ,kteří třeba musí i přejít hrubé chování svých chlebodárců. Těším se na další díly, už mám připraven druhý díl , myslím že se nudit nebudu.

Izabell
10.08.2017

Ach jo..
Zklamání. Těžkopádný úvod. Trvá než se člověk zorientuje a zvykne si na mnoho postav, vazeb. Na můj vkus zbytečně mnoho "kaše" kolem, která odvádí pozornost a děj nikam neposouvá. Paradoxně mě nejvíc bavily "vedlejší" postavy, nikoliv ty ústřední. Hlavní hrdinka mi přišla marná asi nejvíc.
Navíc "drama" mezi hlavními postavami je tak strašně předvídatelné a nudné.
Konec takový "honem, honem" abych to nějak uzavřela, ale zároveň udržela čtenáře napnuté..
Jak už jsem řekla, zajímají mě spíš osudy "vedlejších" postav, ale kniha ve mě nevzbudila takový ten nedočkavý zájem... škoda... autorka umí líp

Terry11
16.04.2017

Ale no jo. Takové intermezzo, než zase vyjdou noví Milenci.

alzbeta4340
22.03.2017

Tahle kniha je jeden velký začátek několika příběhů sourozenců z bohaté americké rodiny. Někdy se mi zdálo, že už je toho emocionálního napětí a traumat až moc, ale celý román je velmi chytlavě napsaný a nutí číst stále dál a dál. Jediné, co mi trochu vadilo, je vykreslení hlavních hrdinů - sourozenců Bradfordových. Zatím vzbuzují spíše lítost než sympatie. Mám ale takové tušení, že se to v dalších dílech změní. Nezbývá proto čekat na další pokračování.

Channach
08.03.2017

Z aktuálně profláknutých autorek, které se hodně věnují sexu, se mi drsné psaní J. R. (Freakin') Ward líbí asi nejvíc. Takže sexu tam bylo mnoho. :-) Navíc - už dlouho jsem nečetla knihu o pracháčích. A tím myslím neskutečné boháče, kteří na výletě utratí stovky tisíc dolarů, a mají rezidenci, služebnictvo a majordoma a zahradníky. Celou recenzi najdete v záložkách - portál Chrudimka.cz

*Pájuše*
28.01.2017

Kniha má nejen zajímavou obálku, ale také i příběh. Jedná se však o klasickou šablonovitou předlohu vystřiženou jak z nějaké telenovely. Příběh vám protékal mezi prsty rychlosti blesku, měl spád a plný zvratů. I tak zde shledávám určité nedostatky. Kromě te šablonovitosti, je zde poměrně dost klišé - bohatý chlap x chudá ženská, příšerní rodiče x milující služebná (černoška, která svojí moudrostí vždy přispěje něčím plnohodnotným do krámku - po určité chvíli mi právě tohle bylo trnem v oku), navenek silný chlap x uvnitř nepochopená dušička (chapu, každý člověk, ať už bohatý nebo chudý má své problémy, jen problémy bohatých jsou viditelnější. Co si budeme povidat - lidská rasa těží z utrpení druhých nebo jinak, v porovnání s problémy druhých si uvědomujeme jaké máme štěstí)... a takto bych mohla pokračovat do nekonečna.
Příběh je opravdu zajímavý, nicméně horko těžko se srovnávám s jeho provedením.

delatrix
11.01.2017

Autorku mám prostě strašně ráda.
Její nová série je mnohem pravděpodobnější jak dvě předešlé a i tak nestraci nic ze své cenové kvality.
Milostná zápletka aktuálního páru konci doslova až na poslední stránce. V průběhu knihy se člověk setkává s novými postavami, na které bude jistě autorka navazovat v pokracovani, trochu mi to připomíná televizní seriály, ale i tak se nemohu dockat pokračování. V knížce je mnohem více děje jak romantických scén na rozdíl od třeba od Bratrstva černé dýky.
Moc doporučuji

xxiixxi
01.11.2016

Další kniha od mé oblíbené autorky, i když tentokrát úplně odlišná série. Bratrstvo je moje srdcovka, ale tohle také nebylo vůbec špatné. Zápletka se zdále spíše klišovitá a předvídatelná, ale napsané to bylo hezky. Jsem velmi zvědavá na osudy dalších sourozenců, obzvláště na nejstaršího bratra. Doufám, že vyjde další díl.

LilianaFalcon
22.08.2016

Dallas s Dynastyí v jednom.

Beni
01.08.2016

Trvalo mi zhruba 60 stran, než jsem se začetla a pak to smlsla během 3 večerů ... těším se na pokračování, napínání bylo celkem zdlouhavé, ale nějak mi to ani nevadilo :-)

Dandulka
12.06.2016

Občas se také něco nepovede. Nevadí.

Odehnalka
14.04.2016

Od autorky jsem nic jiného nečetla, tohle byla první kniha, a já jsem spokojená. Příběh hezky plynule ubíhal, člověk se nějak nemohl zastavit.
Co mi ale vadilo, byl pocit, že si čtu telenovelu. Dále na mě trochu moc Boha, ale zřejmě to na jihu USA tak je.
Doufám ale, že se dočkáme dalšího dílu. Kniha se těžko hodnotí, když je to vlastně teprve celý začátek série.

Ditules
03.03.2016

Od autorky mám přečtenou celou sérii Bratrstva černé dýky, na kterou nedám dopustit! Prostředí boháčů mě moc neuchvacuje, ale zase každý z nich má nějaké temné tajemství, což ten ,,handicap" docela vyvažuje. Těším se na další příběhy zraněného bratra a té sestry s ,,outěžkem"... :D

Lee7
28.02.2016

Mám přečteno a ještě teď úplně nevím, zda jsem v pohodě. Je to jak koukat se na video, které nekončí a jste pořád uprostřed děje. Nový díly ságy poukázal na další postavy hlavních hrdinů a pohled kam se děj bude točit a zaměřovat. Moc se těším na další díl. Když spisovatelce odpustím přímý americký scénář boháčů a záhad kolem miluji tě, nemiluji tě, knížka byla povedená. Stojí za to dočíst do konce a nahlédnout pod pokličku něčeho nového.

orinka3
21.02.2016

Kniha napsaná podle osvědčeného schematu amerických trháků. VIP postavy, zdůrazňované bohatství, slavné značky, přepych (kde bychom my k něčemu takovému přišli, aspoň si o tom počteme, že jo)... a pak se čtenář překvapivě doví, že i přes tyto známé atributy společenské smetánky jde o osoby z masa a kostí, prožívající nějaké trápení. A všechno se točí kolem peněz. Láska, erotika.... když už milostné spojení, tak jedině za přepokladu společného orgasmu. Nu, přejme jim to, v knihách i ve filmu tomu tak zhusta bývá:). Nemůžu nevzpomenout starou černou kuchařku (bodejť by ne, jsme přece na Jihu), která z rukávu sype moudra jedno za druhým a může si dovolit dobrácké peskování hrdiny - obvyklé klišé. Kniha je psána lehkým perem a je mimořádně čtivá. Proto ty tři hvězdičky. Jinak červená knihovna s happy endem a otevřeným koncem. To se může táhnout a táhnout kolik dílů, mně postačí tento.

Š.Ala
21.01.2016

Nemůžu si pomoct, ale během četby jsem měla pocit, že se koukám na nějakou telenovelu. Každopádně napínavou a plnou zvratů. Asi neodolám a přečtu si i další díl. :-D

Samira
28.12.2015

Od autorky miluji spíše její tvorbu s nadpřirozenými prvky, především Bratrstvo. Ale úvod ságy vražedné rodiny Bradfordů byl maximálně zdařilý. Ano místy jsem si říkala, že tak šílená zápletka může snad být jen v telenovele. Zpracování však rozhodně ne, mohu pouze říct, že si mě autorka získala pro další sérii, kterou budu netrpělivě vyhlížet. Nejvíc jsem si asi oblíbila Edwarda, i když Lane je také skvělý a moc těším na Maxe. Už, aby vyšel další díl!

Esterka7
22.12.2015

Precitala som zatial stvrt knihy a mne osobne sa sa velmi nepaci. Asi je to tym ze je to styl pripehu Danille Steel. A to mam tuto spisovatelku rada.

dorkas
20.11.2015

J.R. tentoraz vypustila z deja všetky paranormálne a nadprirozdené javy a podľa mňa spravila dobre. Žáner z trochu iného súdka, na aký sme doteraz zvyknuté, miestami pripomínajúci Danielle Steel AVŠAK to nič nemení na skutočnosti, že sa jedná o veľmi dobre rozpracovanú a zauzlovanú kroniku 4 súrodencov Bradforodvých - ktorí aj napriek tomu, že sa od narodenia topia v peniazoch, vôbec nemajú na ružiach ustlané a život s nimi pekne vyje...áva!

Nechýbajú ani vtipné hlášky tak typické pre Wardku preto sa už teším na dalšie pokračovanie.