xxbarbarelaxx xxbarbarelaxx komentáře u knih

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Za mě rozhodně milé, odpočinkové čtení. Užila jsem si to. Vše co je spojené s Jane Austenovou je pro mě zajímavé a ráda si to přečtu. Kniha byla o krásné britské vesničce, byly krásně popsány i hlavní postavy, se všemi jejich starostmi, radostmi a vztahy mezi sebou. Navíc je to knížka o knížkách a to je vždycky super! Za sebe mohu knihu jedině doporučit. Je pro čtenáře, kteří chtějí nějakou oddechovou knížku na zpříjemnění svých dnů.

27.05.2023 5 z 5

Musím říci, že mě se kniha líbila. Bylo to celé pojato tak nějak mile. Daniel je takový milý kluk, který popisuje svízel života na zámku. Za mě tam z toho zámku mohlo být více. Fandím jemu i Matesovi, že se vůbec do rekonstrukce pustili. Myslím si, že si tam jednou udělám výlet, a zajdu si i na divadelní představení na jejich zámku.
Možná mohl být v knize i více popsán život Daniela společně s Matesem. Mohlo by to být zajímavé čtení. Kniha je také o tom, jak si správně přát. Nějak se ty přání vždy splní..

23.05.2023 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Detektivka od Agathy je vždy sázka na jistotu. Zase povedené čtení. Příběh z Egypta byl také super.

14.05.2023 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Musím říct že toto bylo hezké pokračování celého příběhu. Autorka nám podala nenásilnou formou co se dělo na začátku vlády A. Hitlera. Zavedla nás nejen do německého městečka ale vzala nás i do Ameriky. Možná mohla více popsat i život Marie a Lea v Americe, ale věřím, že toho se dočkáme v dalších dílech. Těším se na pokračování a za mě to byl v tuto chvíli nejlepší díl této série.

30.04.2023 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Na této knize mi vadilo, že obsahovala hrozně moc sprostých slov. Také mi chybělo, že obsahovala málo popisů přímo zamku (vysvětlení různých nadpřirozených jevů).

08.04.2023 1 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Tato povídková kniha se mi líbila. Všechny příběhy mě nějakým způsobem zaujaly. Nejvíce to ale byla poslední povídka od Leigh Bardugo. Ta byla za mě ze všech nejlepší. Příběh dopracován do detailů.

08.04.2023 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Tuto knihu jsem přečetla za dva dny. Nenáročná oddechovka. Dějově úplně o ničem. Ale má to být biografické. Bylo hezké jak autorka popisovala Norsko. Svého muže vykreslila jako chlapa naprosto bez chyb a neustálého romantika. Nejvíc mě asi vadilo, jak i obtížné životní situace byly popsány skoro až sluníčkově.

24.03.2023 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Za mě zase skvělý díl. Při čtení jsem se místy smála až nahlas. Za sebe tedy doporučuji přečíst.

04.03.2023 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Velmi se mi líbilo, že autor popisuje i prostředí v Bretani. Jediné co mě občas tak jakoby za mrzelo, bylo to, že občas autor jakoby přeskakoval v ději.. Jinak velmi dobrá detektivka.

23.02.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Dočetla jsem Vlaštovčí kopec a musím říct, že ve výsledku se mi kniha moc líbila. Ale určitě bych ji neporovnavala s Kde zpívají raci. Obě byly o něčem jiném. Vlaštovčí kopec je spíše o vztazích, lásce, rodině a jejich hodnotách.
Já si čtení moc užila, i přesto, že to nebyl stejný příběh jako Kde zpívají raci. Všem kdo se na Vlaštovčí kopec chystají radím, aby neměli stejná očekávání jako od knihy Kde zpívají raci a pak si tuto náležitě užijí a vychutnají. Dá jim nahlédnout do pracovních táborů a jak tam život vlastně fungoval.

12.02.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tento díl je krásným zakončením celé série. Tento díl je tedy za mě nejtemnější, což je naprostoogické a naprosto důležité pro samotný děj. Určitě jsem nečetla naposledy. Fandila jsem celému Fénixovu řádu, Harrymu, Hermione i Ronovi.

05.02.2023 5 z 5

Za mě zase skvělý díl! Hlavní hrdinové už stojí skoro na prahu dospělosti a dozvídají se, co je čeká a nemine. Tento díl je ještě o kapku temnější než ten předešlý, zase skvěle napsané. Doporučuji a těším se na poslední a závěrečný díl.

18.01.2023 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Dnes jsem dočetla. Musím říci, že kniha mě velmi překvapila. Měla jsem několik možností, kdo spáchal vraždu, ale nakonec to bylo všechno jinak. Velmi povedená detektivka a určitě si od autorky přečtu více knih.

01.01.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Zase krásný příběh ze světa kouzel. Vše do sebe krásně zapadá.

01.01.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díl je za mě krásně uvádějící, kdy se seznámíme s Bradavicemi. Autorka vymyslela naprosto pro mě dokonalý svět. Vždy si u čtení Harryho Pottera odpočinu.

12.12.2022

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další díl z kouzelného světa Bradavic. Tento díl byl již temnější než ty předchozí. Byl krásně vykreslený turnaj tří kouzelnický škol a pak i další události co se staly za celý školní rok. Za mě velmi povedené a určitě si celou sérii ještě několikrát přečtu.

08.12.2022

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Dnes jsem dočetla tuto knihu. Šla jsem do čtení s tím, že nemám žádná očekávání. A bylo to za mě dobře. Farářka Martina Viktorie je mi velmi sympatická, líbila se mi i v Když hvězdy tančí. Kniha hezký přiblížila pohled na církev a náboženství, velmi přijatelnou formou. Knihu bych doporučila i "nevěřícím". Kniha mě velmi pohladila po duši, byly to příjemně strávené chvíle při čtení. Hodně se mi líbily pasáže, kdy Martina Viktorie cestovala po světě.

20.11.2022 5 z 5

Třetí díl byl jako dva předchozí skvělý. Mám hrozně ráda příběh, který je v tomto díle vykreslený. Krásný popis přírody okolo Bradavic a navíc se konečně objeví na scéně Sirius.

08.11.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Po několika letech jsem si řekla, že se pustím do přečtení celé série. Musím říci, že ikdyz ty příběhy znám, je to něco tak dokonalého, že navždy si ty knihy přečtu znovu. Miluju celý ten svět, kouzla a ty postavy.

23.10.2022

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Po dočtení této knihy musím říci, že ji řadím mezi nejlepší knihy roku 2022 co jsem zatím přečetla. Tahle kniha je tak naprosto dokonale zpracovaná, že není co vytknout.
Popisy přírody, bažiny.. člověk má při čtení pocit, že je přímo v centru dění v bažině a pozoruje všechny ty stvoření, které pozorovala sama Kya.
Dostalo mě, jak naprosto věrohodně na mě kniha přenesla osamělost hlavní hrdinky, všechny její pocity jsem prožívala s ní. A musím říci, že ten konec, ten mě tedy dostal.

01.10.2022 5 z 5