xmilek xmilek komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Dokonalé, uvěřitelné, precizní. Byl to další z mnoha úžasných výletů za hranice toho, co si dokážeme představit. Cestoval jsem v Poslední šanci společně s Rylandem a Rockym. Poznal jsem jak fungují astrofágy a co dovedou tuaméby. Rozhodně doporučuji!

31.12.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Každý z nás má nějakou tu svoji úzkost. V tomto neuvěřitelně uvěřitelném příběhu se setkají naprosto rozdílní a cizí lidé a na povrch začnou vyplouvat jejich životní osudy. Vše do sebe krásně zapadá a než se nadějete jste na konci knihy.

12.09.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nezapomenutelný, smutný příběh popisující "obyčejné" osudy tří generací jedné rodiny. Vše do sebe zapadá a i maličkost zde dokáže mít tragické následky...

27.08.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Na základní škole to pro mě bylo nutné zlo. Některé, až téměř hororové balady mi i dnes nahánějí husí kůži. Možná je to také díky vzpomínkám na zfilmovaný výběr balad. Opravdu skvělé nesmrtelné příběhy od pana Erbena.

23.02.2021 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Úžasný průlet kariérou kapitána, pana Davida Hecla. Jaké to je řídit největší dopravní letadlo světa? Co vše musí pilot obětovat ve svém životě, aby se dostal na vrchol profesní dráhy? Kniha, která vám dá křídla...

01.12.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Nejen Artur mi ukázal, že lidskost a ohleduplnost ještě nevymřela. Vůbec zde nehraje roli jestli je vám osmnáct nebo osmdesát pět let. Byla to jen krátká návštěva u Artura, Maddy a Lucille, ale stála za to. Osudy této trojice byly příjemným pohlazením po duši.

04.03.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Život několika rodin na malé dědině. Projdeme se dědinou od malé Petruny přes "řezníka" Laďu, sedláky Josefa s Marunou až po bábičku a dědu Vavírkovic. Postav je zde bravurně vykresleno několik. Říká se, že rodina musí držet při sobě. Zde to až tak úplně neplatí. Příběhy, které se mohou odehrát kdekoli.

13.05.2019 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Po Stoletém staříkovi přichází šaman Ole Mbatian a s ním spousta postav, které tvoří uvěřitelně neuvěřitelný příběh. Všechny jejich osudy jsou vzájemně propojené ačkoli ze začátku příběhu to tak nevypadá. Pomsta to byla skutečně sladká!

03.03.2021 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Výlet na Měsíc stál za to. Setkání s Jazz (takový McClane v ženském podání) a nahlédnutí do jejího ne příliš legálního živobytí byla jízda. Při čtení mi před očima běžel celkem slušný akční film. Nesrovnávám s Marťanem, tohle je jiný styl.

02.03.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Zpětný pohled na život jednoho muže, kterého "nemoc" donutila k přemýšlení o svém bytí. Dokázal by svůj život obětovat za život cizího člověka? Uměl bych si představit tuto povídku jako kompletní knihu.

17.03.2021 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

První setkání s autorem a jeho útlou knížkou, ve které je jedna krátká povídka o podnikání v odstraňování s nečekaným koncem a ve druhé ještě kratší povídce je slepá důvěra opravdu smrtící.

23.08.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Nebylo to špatné čtení. Tedy alespoň první část knihy měla nakročeno k dobrému "thrilleru". Nezemřel jsem a dočetl ji, ale není to žádná sláva. To je tak, když je obálka poutavější než samotný obsah. Možná méně by v tomto příběhu znamenalo více.

08.02.2022 3 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Pro někoho opravdu nemusí život skončit v domově seniorů. Obě dějové linky do sebe krásně zapadají a ukazují zajímavé osudy všech zúčastněných. Někdy jsem měl skutečně pocit, že Evie nemá 75 let, ale ani těch 25. Pohodové čtení.

14.10.2022 4 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Výběr známých i neznámých případů. Bylo zajímavé přečíst si, co vše se skrývá za někdy jasnými zločiny. V drtivé většině je v pozadí děje komunistický režim a jeho přisluhovači. Spousta příběhů je dodnes neobjasněna. Pokračovat v některých lze na autorově webu badatele.net.

28.05.2022 5 z 5

Pořád jsem tady Pořád jsem tady McGarvey Black

Stanete se obětí vraždy a nemůžete jen tak odejít nadobro z tohoto světa. Nepamatujete si nic z posledního dne, ale stále doufáte, že policie tomu přijde na kloub. Vyšetřování vázne a je odloženo. Postupně však vyplouvají na povrch věci z vašeho života, protože "historie" se téměř opakuje a pachatel je nakonec usvědčen...

29.10.2021 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Sledujeme osudy tří spolužáků, jejichž cesty se po páté třídě rozejdou, aby se opět setkali po dvou desetiletích na třídním srazu. Vzpomínky nejsou to jediné co je na moment opět spojí. Návrat k miléniu byl příjemně nostalgický.

18.06.2021 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

U planety Saturn byla spatřena anomálie. Dvě země se vydávají na závod nejen s časem, ale i s technickým řešením, které jim umožní dostat se k této planetě. Podaří se zjistit o jaký objekt se jedná? A co návrat zpět na Zemi? Skutečně čtivý a napínavý příběh založený na uvěřitelných základech.

12.05.2020 5 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Originálně pojaté "cestování" časem, ke kterému nepotřebujete žádný stroj ani DeLorean. Stačí mít to štěstí, že se narodíte s indispozicí dlouhověkosti. Nechybí zde ani setkání s reálnými postavami naší historie.

09.05.2022 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Kdybych byl býval věděl, že mě obsah knihy zavede na gynekologicko porodnické oddělení, asi bych se čtením váhal. V životě doktora Adama se střídají humorné příběhy s těmi smutnými. Po přečtení mám představu, jak "funguje" zdravotnictví ve Spojeném království.

28.01.2021 4 z 5

Co s námi bude? Co s námi bude? Milan Vodička

Od vydání knihy po její přečtení uběhlo pár let. Něco se skutečně vyplnilo a něco zase ne. Dovolím si tvrdit, že i když něco z předpovědí autora nevyšlo, tak se toho ještě stále můžeme dočkat. Kniha má opravdu široký tematický záběr.

26.07.2022 5 z 5