xindl007 xindl007 komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásná kniha. Nechá ve vás tolik různých pocitů a nadějí. Krásně se prolínala minulost a přítomnost,je napsaná lidsky a hrozně moc mě oslovila. Všem jsem držela palce, hlavně hrdinům z dřívějška. A pravdou je, že podobně krásné dopisy už se dnes opravdu nepíšou a je to škoda.

03.03.2018 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tak to byla paráda. Fakt jsem se bavila. Hanna nedá Garettovi nic zadarmo. Neustálé přestřelky, dvojsmyslné slovní hříčky, nasmějete se u toho. Než jsem se nadála, tak relativně tlustá kniha byla dočtena až do konce. Za jeden jediný den!

12.02.2018 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Za mě rovněž palec nahoru! Mám ráda, když se spojí romantická kniha s detektivní zápletkou. A tohle Sandra vážně umí. Čtení mě moc bavilo a od knihy jsem se nedokázala odtrhnout.

01.03.2020 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tak úspěšně dočten i poslední díl. V předchozích třech jsem se fakt hodně nasmála, tento je pojatý vážněji a i přesto se mi moc líbil. Člověk měl chvilkami i slzičky v očích. Sama jsem před lety řešila podobný problém, kdy jsme s mým přítelem řešili otázku nečekaného rodičovství. A i ten náš příběh dopadl jako v knížce šťastně. Jsme spolu 18 let a neměnila bych ani manžela ani naše teď už tři ratolesti :)

15.02.2018 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Prostě jsem si MUSELA ten příběh přečíst i z druhého pohledu. Na jednu stranu není tolik emotivní, ale přesto emotivní je. Opravdu jsem přitom vnímala, nakolik je odlišné uvažování ženy a muže ( v tomto případě dívky a hocha.) A jsem ráda, že jsem knihu četla v tomto pořadí. Člověk už "věděl" a "chytal se" v místech, ve kterých by se nechytal, kdyby to četl opačně. Knihu doporučuji, určitě je dobré číst ji s určitým odstupem a vnesla mi světlo tam, kde předtím zůstala stopa stínu.

05.12.2017 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Nevím, co na knížku říct. Nadchl mě příběh, moc jsem oběma hrdinům fandila a opět jsem měla slzy v očích..

10.11.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Po dlouhé době hodnotím knížku tak vysoko. Běhal mi mráz po zádech , měla jsem slzy v očích, dlouho mě žádné knížka tolik nezasáhla, jako právě tato. Nevím, zda bych knihu četla znovu, je na mě moc emotivní, ale určitě doporučuji!

25.10.2017 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Ani trojka nezklamala. Většina knih to má tak, že čím více dílů, tím horší kvalita, ale u této série to rozhodně neplatí. Bavila jsem se, místy se smála na celé kolo, protože o vtipné momenty rozhodně není nouze. A samozřejmě jedna velka romantika.

15.02.2018 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Přečteno jedním dechem. Asi jsem měla začít první knihou v sérii, ale v knihovně jsem po této sáhla spíše ze zvědavosti a z důvodu, že jsem chtěla zase detektivku. Tato autorka má potenciál a zřejmě se velmi brzy stane moji oblíbenou, mám totiž půjčenou ještě jednu knihu od ní a sice - Pohřbení. Už se na ni těším a časová nesouslednost mi v mém případě nevadí.

05.01.2022 5 z 5

Velká cesta Armanda de Pottera Velká cesta Armanda de Pottera Joanna Scott

Bože, jak mě tahle knížka nebavila. Ne a ne se do ní začíst a když konečně skončila, ulevilo se mi.

07.06.2020 2 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Prostředí mně blízké. Odehrává se hodně času v nemocnici a při vážných případech. Prolíná se minulost s přítomností. Skutečně je znát, že autorka je lékařka. V těchto věcech ví, o čem mluví. Leckdy i slza mi ukápla, obzvlášť když ten dotyčný pacient bylo třeba tříleté dítě a nepodařilo se ho zachránit. Mám za sebou praxi na dětské onkologii, okamžitě se mi spousta věcí připomněla, především ta bezmoc. Z literárního hlediska je ten zbytek spíš slabší. Nicméně i tak vede k zamyšlení. I krásná a úspěšná žena může závidět své méně krásné, méně úspěšné, přesto tisíckrát šťastnější kamarádce...

17.12.2019 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nevím, co k této knize říct. Nutno dodat, že film jsem nikdy neviděla. Bylo to napsáno tak, že se samotný příběh skoro četl sám. Poutavý, citlivý, dechberoucí. Smutný. Vše z toho tam bylo a ještě víc. Na film se musím taktéž podívat, i když věřím, že dojmy z knihy jsou více. Děkuji za čtenářskou výzvu, jinak by tento příběh kolem mne prošel bez povšimnutí a to by vážně byla škoda

10.11.2019 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Souhlasím s alekis. Čtení od konce není snadné, člověk se občas musí pár Kapitol vrátit a ujasnit si souvislosti. Ale stále platí, že Deaver umí zatraceně překvapit. Mistr manipulace se mu neříká pro nic za nic ????

02.09.2019 5 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

Na jeden zátah. Přijde mi, že to v poslední době ani jinak neumím. Mimo jiné oceňuji spoustu vtipných dialogů.

25.05.2018 5 z 5

Pokračování příběhu. Za mě je také lepší než první kniha. Hlavní hrdinka již překonala to nejhorší životní období a snaží se vést normální a spokojený život. A zamilovat se. Taky bych brala klidně třetí díl, knížka se čte sama :)

07.03.2018 4 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Zpočátku mi Beth byla hrozně nesympatická. Její slovník, její chování, to jak odhání člověka, kterému na ní záleží - zkrátka všechno. Ale když člověk pronikne pod jádro problému, pochopí.

30.11.2017 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Viděla jsem šifru mistra Leonarda, čili pro mě nebyl autor úplně neznámý. Ale prostředí americké politiky? Jejda. Ve finále jsem byla mile překvapená. Knižka je napínavá od začátku do konce a nutí člověka přemýšlet nad věcmi mezi nebem a zemí. Na to kdo, jak a kdy tahá za ty pomyslné nitky v celém systému? A je tomu tak i doopravdy? A kdo je kruci ten "patron" ?

04.05.2017 4 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Za tuto knihu jsem nesmírně ráda. Ve zdravotnictví se pohybuji již 20 let a skutečně jde vše od 10 k 5. Laiku, přečti si, pošli dál.... jen tak dokážeme přinutit jednak potravinářské firmy - aby nám dál necpaly svoje blafy a jednak farmaceutické, aby nám necpaly léky, které nám nepomůžou - a daší knihy tohoto autory navazují a stojí rovněž za to :)

04.04.2017 4 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Tahle knížka patří ty lepší od Woodiwiss. Historické romány mám ráda a když je v pozadí pomalu se rodící láska, jež překonává všechny nástrahy... potěší to romantickou duši čtenářky.

05.11.2015 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Děj, odehrávající se v Ostravě? To ani náhodou. O Ostravě není zmínka, ba ani pípnutí o ní. Chtěla jsem si ji zařadit do čtenářské výzvy... Jediné o čem je pípnutí je Opava. Ale to je od Ostravy snad hodně daleko. Jako psát o Kladně místo o Praze či o Prostějově místo o Olomouci.
Jinak kniha mě docela bavila, znám rozhodně lepší , ale i horší. Takže pro mě průměr.

01.12.2019 3 z 5