Xena011 Xena011 komentáře u knih

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Pěkný příběh, Elec a jeho život byl velmi zajímavý, ale ten Gretin moc nepřekvapil. Připadalo mi, že se pořád chová jak malá 15ti-letá. Podobnost knih od Coleen Hoover, ale v méně šokujícím obsahu. celkově super příběh na odpočinek.

11.08.2018 4 z 5

Moc Moc Lisa Jane Smith

Čekala jsme od celé trilogie mnohem víc, ale i tak nelituji času, který jsem s čtením strávila. Každá kniha má v sobě něco, co mi dá nějakou inspiraci. Nikdy to není ztráta času. Hezký příběh, ale bohužel jsme necítila to pravé napětí.

03.04.2018 3 z 5

Na křídlech touhy Na křídlech touhy Shannon Drake (p)

Jako vždy krásný příběh na pozadí války mezi bílými a divochy, mezi kterými je Sloan, který si nakonec bude muset vybrat stranu. Ve válce mu umírají, jak bílí kamarádi, tak i indiánští příbuzní. Nakonec ho však zachrání láska.

03.04.2018 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Ve stylu prvního dílu, nepřišlo mi zde nic napínavého, ale jako odpočinková kniha se hezky čte.

12.03.2018 3 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Takový začátek a vtáhnutí do děje. Jako první jsme viděla seriál a jelikož byl po první sérii ukončen, chtěla jsem se dozvědět, jak bude celý děj pokračovat. Po přečtení prvního dílu začínám mít dojem, že seriál s knihou má společný snad jen název a jména některých postav, ale s dalšími díly se snad začnou některé podobnosti zjevovat, i když budu ráda za odlišnosti, protože nerada čtu něco, kde už dopředu znám ,co se bude dít. A zastávám názor, že kniha není film, ale něco lepšího :) .

03.03.2018 3 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tak toto byl úplně jiný šálek kávy, než první díl. Úžasné, celkem napínavé, ne tak sladké pokračování, ale originální a uvolňující čtení. Na odpočinek krásná pohádka v moderním světě.

20.02.2018 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Hezké, sladké a na odpoutání od reality vhodné. Dívčí a lehké čtení,u něhož si odpočine i starší generace.
Moc se mi líbilo zapojení reálných historických postav do příběhu..to mám v knížkách vždy moc ráda. :)

13.02.2018 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knihu jsem dočetla včera, ale ještě dnes jsem z ní velmi smutná...s Milesem soucítím a trápím se, tento silný příběh mě velmi zasáhl, což mě mohlo samotnou napadnout, že nemůžu čekat nic jiného, než podobné šoky ve směru knihy Hopeless. Ze začátku mě to vůbec nebavilo a nevtáhlo do děje, ale po 80 stránkách jsem začala číst dál a dál a uvědomovala jsem si, jaký název kniha vůbec nese. Po 100 stranách se mi pomalu začínaly spouštět slzy, které už nešlo zastavit. Teď si nadávám, proč jsem to vůbec četla, ale byla by škoda o takový smutný a zároveň velmi krásný příběh přijít. Hlavně, že to nakonec celkem šťastně dopadlo, i když budu doufat, že ve skutečnosti se podobné tragédie moc nestávají :( . V Milesových kapitolách je moc nádherně vykreslena čistá a bezmezná láska...
KNIHY TÉTO SPISOVATELKY SE MNOU OTŘESOU AŽ DO ZÁKLADŮ....a dlouho mě nedostala kniha takhle do kolen.

28.12.2017 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Série se mi líbila, ale nejlepší byl první díl, druhý už trošku pokulhával a třetí byl opravdu nejslabší. Nepřišlo mi tam žádné napětí, jak tomu bylo v předchozích dílech, pořád se vše motalo kolem stereotypů a tolik už mně děj nebavil. Hlavně, že všechno dobře dopadlo.

25.12.2017 3 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Úžasná kniha...moc moc doporučuji!!! Originalita a nevšednost ve všech směrech. Řazení kapitol je úžasné, první setkání hlavních hrdinů dost zábavné, Jakeovo tajemné chování a mluva velmi zajímavá, která dělá knihu knihou. Od děje se nedá odtrhnout, protože vždy nastane nějaká nečekaná a napínavá pasáž. Ten konec s profesí Gilian jsem vážně nečekala, což mě stejně jako Jakea překvapilo, ale nakonec všechno krásně a šťastně dopadlo, a v jistých pasážích jsem se i parádně nasmála. Škoda, že do reálnosti to má daleko, ale na to se stejně nehraje :) Kniha se zařadí mezi moje oblíbenkyně! :)
Doufám, že se přeloží další knihy od autorky :)

20.12.2017 5 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Kniha pokračuje v podobném duchu, jako první díl. Více se dozvídáme minulost Jonathana a Grace se zde ukazuje jako sebevědomá žena. Velmi čtivé a oddechové čtení.

26.11.2017 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Pěkné počteníčko, i když hodně nereálně. Někdy mi už naivita hlavní hrdinky a její fňukání lezlo krkem, ale jinak hezké, čtivé a nenáročné.

26.11.2017 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Super kniha. Nechyběla akce a napětí, ale i nadpřirozeno a láska.

25.11.2017 5 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Tento díl mi přišel ze všech nejslabší, ale jako oddechové čtení je pořád super.

04.09.2017 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný a zároveň smutný příběh na pozadí druhé světové války. I film je velmi zdařilý.

03.09.2017 4 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Pěkný závěr. Sice mě to moc nenadchlo a nezaskočilo, ale jsem velmi spokojená, že všechno končí šťastně..na věky? to už si musíte zjistit sami :) Krásné počteníčko a samozřejmě se mi líbilo, že je zde věnovaní a zmínka o Praze, ve které se sama hlavní hrdinka chvíli ocitla. Až ten konec mi přišel tedy až moc z pohádky, ale hlavní je, že končí šťastně dokonce i pro Gabriela s Julií. :)

14.08.2017 3 z 5

Princ Princ Sylvain Reynard

Jelikož jsme přečetla před touto knihou dva díly Florentské trilogie, příjde mi celkem zbytečná. Skoro vše bude zodpovězeno jako pohled do minulosti v již zmíněné Florentské trilogii. Děj se odehrává před Temnou Raven a ukazuje na život v podsvětí, kterému vládne Princ. Není zde žádná zmínka o jeho jméně. Princovi byly kdysi ukradeny malby, které se náhodou objevily v rukou Emersonových, kteří je dali na výstavu. Ten si to nenechá líbit a bude je opět střežit na svém panství a Emersonovým se za tu ztrátu bude chtít pomstít. Tudíž se zde proplétá předchozí trilogie s následnou. Už mě nebavilo číst snad potřetí určitou kapitolu(1. v Gabrielově trilogii, 2. zde, 3. ve Floretské trilogii).

08.08.2017 2 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Už je to dlouho, co jsme si knihu přečetla, nyní jsem se podívala na film, který musím hodnotit jako povedený. Sled jednotlivých částí děje je podle knihy, ale příjde mi, že ve filmu je všechno moc rychlé, v knize je to více rozepsané a díky ní se lépe pochopí film. Až konec byl dost ošizený...prostě je lepší si prvně přečíst knihu. Co mě překvapilo a velmi nadchlo ve filmu ....velice krásně zpracovaná andělská křídla - za to velké plus. Nicméně si myslím, že tento díl je jen úvodem do děje, proto není tak dokonalý, dokud se nerozvine děj.

07.08.2017 4 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

První polovina téměř ničím nenadchla, ale s koncem se zvyšovalo napětí a akce. Zde se dozvídáme dřívější život a přeměnu Williama Maleta, o němž vypráví Rawen. To jsou pro mě dost podstatné věci v knize a velice krásně sepsané. No a na posledních stránkách se nám odtajní jméno zrádce knížectví a jméno stvořitele našeho upíra (přesně takové jsem čekala). V neposlední řadě musím přidat plus za několikačetnou zmínku o Praze. Mám ráda, když si někdo vzpomene na moji rodnou zemi.
Pěkné odpočinkové čtení.

PS. Ve vyprávění nejmenovaný učitel Williama a člen dominikánského řádu s dalšími fakty v knize je Tomáš Akvinský :)

06.08.2017 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Tento díl mě bohužel ničím nepřekvapil, nicméně se mi líbilo, jak "ve snu" Mercy pomohla Adamovi a jeho smečce se stříbrem a na konci celkem pěkná potyčka. Málo napětí a tajemna...škoda, snad se to zlepší v dalším díle.

04.08.2017 3 z 5