Na křídlech touhy

Na křídlech touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7372/bmid_na-kridlech-touhy-T7x-7372.jpg 4 143 20

No Other série

< 3. díl

Sabrina Connorová již déle nemůže snášet otčímovu tyranii, a tak se rozhodne prchnout z domova. V zájezdním hostinci omylem vklouzne do pokoje, kde se shodou okolností nachází zcela opilý Sloan, příslušník americké kavalerie s indiánskou krví. Alkoholem posilněného vojáka nenapadne nic jiného než že dívka je prostitutka, a podle toho s ní i zachází. Sabrina zatne zuby a ani se nebrání, jelikož jí všechno připadá snesitelnější než otčímovy zlostné výlevy. Možná by tuto příhodu později úplně vymazala z paměti – ostatně některé věci je lepší zapomenout –, ale ona za pár týdnů zjistí, že čeká Sloanovo dítě. Bezradně přemítá, co si počít, a probírá všechny možnosti, které jí připadají pramálo lákavé. Nakonec se vypraví do Dakoty, aby tam Sloana vypátrala a sdílela s ním život. Ocitá se přímo uprostřed zuřící války, sama, těhotná a všemi tak trochu opovrhovaná... Ani shledání se Sloanem nelze nazvat příjemným a Sabrina se sama sebe znovu a znovu ptá, co by se muselo stát, aby mohla být šťastná. Může se život sám od sebe začít ubírat dobrým směrem, nebo je k tomu zapotřebí i něco víc?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

No Other Love , 1997

Bergerac16
Bergerac16
09.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Nepochopila jsem důvod prologu. Proč čtenář z prvních stránek ví, že se Sabrina se Sloanem vezmou, ona přijde o dítě, znovu otěhotní, jejich láska bude naplněná.... Nebylo by lepší, kdyby byl čtenář raději několik hodin napnutý, jak se to bude celé vyvíjet? Proč je celá dějová linie předem prozrazena?
Nedivím se hrdince, že se vzpírá sňatku, ještě nenabyla jistoty, že má poprvé svůj život pod kontrolou, a najednou ví, že o jejím dalším osudu už bylo dávno rozhodnuto neplánovaným početím dítěte. Někdo by pochybnosti mít měl, a Sloan to jistě nebude, ten si je absolutně jistý svým rozhodnutím, což může být kapku děsivé. Sabrina se myslím zlobila na osud a frustraci si vybila na Sloanovi.
Tento příběh mi připomněl Květ odvahy od stejné autorky. Manželství z rozumu, kde je sice vzájemná fyzická přitažlivost, ale mladá žena s tím bojuje, protože si připadá zranitelná, že její tělo reaguje na muže, jehož vlastně vůbec nezná a který pochází ze zcela neznámého světa.
Vážně spolu tráví jen minimum času, Sloan je buď na cestách, nebo s mužstvem, nebo spolu jedou nocí a sněhovou bouří čili prostor k vzájemnému poznávání a komunikaci je velice omezený. Pokud už ke komunikaci dojde, pohádají se. Když už není ona zrovna naštvaná, tak zase on trousí řeči o tom, že by si přála být brzy vdovou.
Upřímně jsem se rozesmála, jak Sabrina v divočině stoluje, umývá nádobí a uháší oheň, bavila jsem se ohromně. Mile napínavá potom je scéna, kdy je hrdinka unesena během pikniku, aby dostala za vyučenou.

kacenka6144
kacenka6144
23.02.2022 4 z 5

Myslím si, že to bylo důstojné zakončení celé série. Příběh ničím nevybočoval a celý kruh se krásně uzavřel.

Ivusak7
Ivusak7
13.10.2020 5 z 5

Na tenhle příběh jsem se těšila už od prvního dílu. Příběh Sloana a Sabriny byl sice slabší od předchozích dvou, ale stejně se mi líbil. Celková série je velice povedná.

Kudík
Kudík
12.08.2020 5 z 5

Pěkné zakončení celé série se Sloanem a Sabrinou. Oba dva začali svůj příběh již v prvním díle, kde se docela netradičně seznámili. Sabrina mi sice přišla, že má občas až "sebevražedné" sklony, ale na druhou stranu byla vykreslena jako velmi statečná. Autorka do díla zakomponovala bitvu (resp. masakr) u Little Big Hornu, vč. autentických postav.

Jíťa307
Jíťa307
30.06.2020

Pěkně napsané pro potěchu srdíčka

preny
preny
03.12.2019 5 z 5

Krásný závěr trilogie,povedený příběh plný romantiky,děje i napětí.

zimolka
zimolka
01.11.2019 5 z 5

Ani poslední díl nezklamal.Opět krásně napsané.

avalonek
avalonek
14.09.2019 5 z 5

Krásné,Sloana jsem si prostě neskuteně oblíbila..Úžasný chlap.Sabrina trošku na facku,ale jinak opravdu krásné čtení..Super série..

petraj30
petraj30
15.08.2019 4 z 5

Kniha byla moooooooooooc pěkná, sice byla ze začátku Sabrina na ránu, ale pak se více méně vzpamatovala, na Sloana, jsem se těšila od prvního dílu, byl mi moc sympatický. Epilog neměl chybu

ketvin
ketvin
04.04.2018 5 z 5

Nemám ráda, když kniha začíná tím "co bude" a pak teprve je "co bylo".... Příběh se mi líbil, ač byl občas dost napjatý a smutný, indiáni byli opět skvělí a hlavní hrdina úžasný. Sabrinu jsem čekala lepší, ale co se dá dělat, holt Skylar je jen jedna. První díl byl opět lepší, ale tento nezklamal.

Xena011
Xena011
03.04.2018 5 z 5

Jako vždy krásný příběh na pozadí války mezi bílými a divochy, mezi kterými je Sloan, který si nakonec bude muset vybrat stranu. Ve válce mu umírají, jak bílí kamarádi, tak i indiánští příbuzní. Nakonec ho však zachrání láska.

janqa410
janqa410
12.09.2017 5 z 5

Sabrina se Sloanem. No, to byla jasná kombinace již v prvním díle "Ten pravý", kde se Sabrina i Sloan objevili. Mezi nimi to rozhodně muselo fungovat.

PerlaZP
PerlaZP
09.06.2017 4 z 5

Musím říct, že na poslední díl série „ No Other“ jsem se těšila, asi úplně nejvíc. Sloan a Sabrina se stali mými oblíbenci už v prvním díle, kde S. Drake skvěle naznačila jejich příběh. Sabrina to měla hned od začátku docela těžké...
Příliš se mi, ale nelíbilo, že autorka začala spíš koncem, než-li začátkem, ale i tak, nakonec musím dát knížce čtyři hvězdičky…

Barbora H
Barbora H
05.03.2016 4 z 5

U této knihy musím změnit hodnocení, neboť po postupném přečtení knih z této série, je kniha čtivá, hezká, zajímavá... jen ji člověk nesmí číst první, ale až alespoň po Ten pravý...

MinaHawke
MinaHawke
05.10.2015 3 z 5

Na poslední díl jsem se těšila, nemůžu říct, že bych byla zklamaná, to ne, ale první díl byl nejlepší.
Sloan se mi líbil, ale Sabrina byla nerozhodná a někdy mě docela štvala :) , ale jinak to nebylo špatné.

miruska1
miruska1
03.08.2013 5 z 5

Tak ako aj predošle časti aj tato sa mi veľmi pačila.

Soptinka
Soptinka
06.07.2013 5 z 5

Krásný příběh.... plný boje, vzdoru a romantiky. Knížku jsem přečetla za dva dny.

Lena79
Lena79
05.03.2013 2 z 5

Nutno přiznat, že SD má lepší knihy. Více mě zaujaly události spojené s indiány než hlavní děj, kdy hrdinka svého manžela nechce, pak ho zase chce, ale neví, jestli ji chce i on :-).Možná je to dáno tím, že jsem předešlé knihy ze série nečetla...

Katk
Katk
07.07.2012 3 z 5

Tato kniha je ze série tří knih, jež na sebe navazují, asi nejslabší. Určitě hlavně ze začátku. Přesto pokud někdo přečetl dvě předchozí, je jistě zajímavé, si ji přečíst také. Nakonec si přeci jen řeknete (alespoň fanoušci této autorky), že stálo za to ji přelouskat.

Lucie249
Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Ze začátku se mi nelíbila, ale později jsem přišla na to, že je tato kniha celkem dobrá:)

historické romance

Shannon Drake (p)
americká, 1953
2005  82%Ďáblova milenka
2001  84%Králův rytíř
2002  85%Vězeňkyně
2009  86%Vikingova žena
2009  88%Princezna pomsty

Kniha Na křídlech touhy je v