witko witko komentáře u knih

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Připadal jsem si jako když sleduji nějaký "béčkový" dobrodružný film. Také české reálie mi tu moc nesedli ačkoliv kdykoliv jindy bych byl za ně rád. Převažuje zklamání.

20.04.2023 2 z 5

Santiago: Mýtus daleké budoucnosti Santiago: Mýtus daleké budoucnosti Mike Resnick

Western zasazený do sci-fi hávu ve formě obydlených planet na okraji vesmíru mě hodně bavil. Úplně jsem v Cainovy viděl Clinta Eastwooda jak místo planet objíždí státy USA a hledá Santiága (Lee Van Clief) Škoda že nedopadl nápad s filmem.

16.04.2023 4 z 5

Zase je dneska Zase je dneska Jiří Charvát

Není to sice šálek mé kávy, ale sbírka mne zaujala a i pobavila.

02.04.2023 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Názorná ukázka toho, co se stane, když pohár trpělivosti přeteče. Uvolněná stavidla vypustila neskutečnou sílu která se chtěla pomstít.

07.03.2023 4 z 5

Příběh kovu 2 Příběh kovu 2 Michael Newchop

Čtivější, napínavější než první část, jak to má být. Dokonce jsme se podívali i na chvilku do vesmíru. Původně jsem chtěl dát opět čtyři hvězdičky, ale nakonec dávám pět za ty dva různé epilogy.
Materiál hath bych nutně potřeboval mít.

26.02.2023 5 z 5

Příběh kovu 1 Příběh kovu 1 Michael Newchop

Pomalejší rozjezd, na Pu-mě už to trochu odsejpá. Co mne ale při čtení hodně rušilo, byly i kolikrát zbytečné vysvětlivky pod čarou. Ty bych rozhodně ubral, jinak zajímavý nápad.

20.02.2023 4 z 5

Rytmus války Rytmus války Brandon Sanderson

Do světa Rošáru se rád zase vrátím. I když knihy mají poměrně dost stránek, čte se to skoro samo a neřekl bych, že tam jsou hluchá místa. Nepřestává mne udivovat autorova fantazie.

09.02.2023 5 z 5

Druhá planeta Oggu Druhá planeta Oggu Péter Lengyel

Na to jak letitá je to kniha mne velmi bavila. Příjemné osvěžení a poznání maďarské sci-fi.

08.01.2023 4 z 5

Skryté dimenze Skryté dimenze Jiří Mazurek

Chvilkama mi to přišlo, jako kdyby to psali dva různí autoři. Ze začátku hodně chytlavý a akční, v poslední třetině se to v některých pasážích vleklo. Někdy toporné dialogy a podruhé zase měli mezi Sam a Alexem šmrnc. Jinak celkem zajímavé scifíčko.

07.12.2022 3 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Tak tohle byla teda jízda! Krev pomalu tekla i z knížky samotné.

20.11.2022 4 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Druhý díl mne bavil o něco více. Tahle série má skvěle vymyšlený svět.

18.11.2022 5 z 5

Tajemství zlatodolu Tajemství zlatodolu František Kafka

Našel jsem tuto knihu v knihovně u tchýně a zaujala mě. Po přečtení níže uvedeného komentáře jsem se tedy dal do čtení a nelituji toho.

13.09.2022 4 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Dlouho jsem se tomuto autorovi vyhýbal, protože jsem si myslel, že detektivní příběhy s dostihového prostředí mě nebudou bavit. Mýlil jsem se. Kniha mne velmi zaujala a hrdina Sid si získal mé sympatie.

10.09.2022 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Již druhá kniha od této autorky v rámci knižní výzvy a opět spokojenost. Vypadá to, že jsem si našel domácího autora slušné detektivky.

08.09.2022 4 z 5

Mrtvý cizinec Mrtvý cizinec Louis L'Amour

Western laděný do detektivky. Pro mne jako milovníka westernů zajímavý mix.

17.08.2022 5 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Dlouho jsem otálel než jsem po této knize sáhl a za dva dny přečtena, jak mne v táhla do sebe.

06.07.2022 5 z 5

Vrstva ticha Vrstva ticha Vilma Kadlečková

Neuvěřitelné jak autorka dokáže držet laťku tak vysoko. Už teď se tato sága stala mou srdeční záležitostí.

04.07.2022 5 z 5

Šek na miliardu Šek na miliardu V. Mahaněnko (p)

Tak nějak nevím co si mám teď myslet. Tohle nebylo čisté LitRPG. Čekal jsem víc provázanosti na reálný život, takhle to byla spíše jen spaceopera. Sice se tam objevují přijaté a splněné úkoly, ale spíše jsem tu knihu vnímal jako vesmírné dobrodružství než hru.

13.05.2022 3 z 5

Hra začíná Hra začíná V. Mahaněnko (p)

Mě se tahle kniha líbila. Je to trochu jiné LitRPG než jsem doposud četl, ale příběh mě baví. A to že hlavní hrdina se náhodně objeví na místech, které mu výrazně pomohou ve hře jsem si už zvykl. Asi to patří k tomuto žánru. Těším se na další díl.

30.04.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Kniha přečtena téměř na jeden zátah. Vyprávění ve mne vzbuzovalo otázku, kdo nebo co za tím stojí. Ve skutečnosti mě vysvětlení událostí nenapadlo, čekal jsem něco jiného, takže překvapení. Pro mne hodně čtivá záležitost.

18.03.2022 4 z 5