Druhá planeta Oggu

Co čeká devět set astronautů po návratu na rodnou Eelu, kde mezitím uběhlo plných sedm století? Kdo se je snaží ovlivnit a ukolébat do nečinnosti? Jaké tajemství se skrývá na vyklizeném měsíci Prokronu? Proč ho astronauti nemají navštívit? Jaké utajované smrtelné nebezpečí hrozí celé Eele, celému lidstvu?

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21312/druha-planeta-oggu-Ex9-21312.jpg 443
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Svoboda

Ogg második bolygója, 1969

Kniha Druhá planeta Oggu

Jack Bauer
21.11.2020

Knihu jsem četl v době vydání, děj už si dnes nepamatuji. V té době vycházelo spousta dobrých sci-fi zatímco dnes 90% samý fantasy brak, vyložené sci-fi pohádky, klasickou a ještě dobře napsanou aby čtenář těžko pohledal.
Čteno po druhé v lednu 2021po x letech, už mě to tak nebralo. Krátký příběh sice dobrý kupodivu i na dnešní dobu, když si odmyslíme naivitu a staré představy, ale nečtivě napsaný. Jaksi těžkopádně, hlavně kapitola s Trrgy.

knihyKeMne
25.09.2020

Pozoruhodná, originální kniha. Nadchla. Ale první čtvrtina (třetina?) mě nebavila a já nemohla pochopit, kde se vzalo tolik kladných komentářů. Igo a Uri se mi jako jména neustále pletli, dokud jsem si v duchu toho prvního nepřejmenovala na Igora. Podobně závěrečná část byla místy trochu zmatečně napsaná, proto ubírám jednu hvězdu na hodnocení.

Pavelpi
21.06.2020

Hodně slušně napsáno.Řekl bych,že by mohla dobře obstát i v dnešní době.Samozřejmě tam nejsou moderní věci z dnešní doby,ale pro zábavu je to dobré.

ludek7426
30.05.2020

Hodně dobrá sci fi od maďarského autora. Kdysi před lety jsem tuhle knížku znal snad nazpaměť, a chtěl jsem si ji znovu připomenout. Pořád dobré hard sci fi, v prostřední části dost rozvláčné a popisné, ale jinak fajn. Tahle knížka v klidu obstojí i v konkurenci tehdejších "západních" spisovatelů.

Eyghon
30.03.2020

Klasické sci-fi z 80. let. První cca 4/5 knihy jsou vynikající. Návrat astronautů na domovskou planetu a řešení tajemného problému. Super. Ale celé to trochu sráží konečné vysvětlení a popis života Trrgu, nemá to tu šťávu první části knihy. Ale i tak to stojí za přečtení.

Janadvorackova
03.08.2019

Příběh návratu astronautů na domovskou planetu se zvrhl nečekaným směrem.
Proto jsou tyhle starší scifárny zajímavé - obsahují běžné, ovšem z jistého úhlu pohledu originální náměty.

Čtenář si nesmí všímat archaismů a různých jiných ismů :), dávky nelogičnosti a naivity. Ale ve výsledku mi to zase až tak špatné nepřišlo. Sice jsem si nikoho neoblíbila, neměla jsem pocit, že bych chtěla číst pokračování, ale příběh mě bavil a nutil dumat :).

Malarkey
15.11.2018

Přiznám se, že mě po první části knihy vůbec nenapadlo, že celý námět autor pojme tak obrovsky globálně v rozmezí desítkách let. Pro mě je to v knihách obecně dost nezvyk a tomuto příběhu to dalo úplně jiný rozměr. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale občas jsem se v příběhu dost ztrácel. A to není jen pojatým příběhem, ale i technickým popisem a častými názvoslovími, se kterými jsem dost bojoval. Jako sci-fi se ale jedná o hodně zajímavý kousek.

milan3144
16.09.2018

...nějak mě tahle sci-fi nedokázala úplně vtáhnout do děje. Hodně rozebírání věcí okolo, nebo spíš co vedlo k tomu a tomu a co tomu předcházelo. Sice to osvětlovalo a doplňovalo hlavní dějovou linii, ale v porovnání s tím samotným dějem a finálním zakončením, toho bylo až příliš. Myslím, že by se dala tato kniha zkrátit do trochu delší povídky. Za mě tři hvězdy, což je pořád ještě celkem dobré čtení.