Zase je dneska

První básnická sbírka dvojnásobného mistra České republiky ve slam poetry, známého pod pseudonymem Rimmer. Z copywritingu si bere jasnost a údernost, ze stand-upu humor, z probdělých nocí existencialismus a z psychedelických zkušeností fascinaci vědomím. Tím vším vás vzdušnou čarou vystřelí, kam od poezie očekáváte. Za slova.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399278/zase-je-dneska-Ov9-399278.png 53
Poezie
Vydáno:, Novela bohemica (Praha)

Kniha Zase je dneska

Čtenářník

Jirka Charvát je ďábelské vědomí. Tenhle proud vyplivnutý na papír je skvělý. Jako by mi mluvil z duše :) Přestože jsem nevykouřil halucinogenní žábu, tak přemýšlím podobně jak on. Je super, že se najde i u nás člověk, který dokáže takřka nevyslovitelné chytit do slov - a s humorem. Stejně jako Alan Watts, kterého zmiňuje kolegyně pode mnou :)

"Všichni jsme jen vyděšený děti". Kéž by to ti všichni věděli, resp. uměli u sebe zachytit …

Elsinor024

Jiří Charvát mě opravdu baví v současnosti nejvíc z poetů.
Vykouřil halucinogenní žábu a zjistil, že neexistuje. Přeložil Jeda McKennu, který mu to s chutí svým drsným způsobem potvrdil. Co s tím?
Snaží se popasovat se životem tak, jak píše, že objímá svoji třeskutou melancholii, až vzniká trochu cynický humor s (předstíraným:) nadhledem. Jeho videu "7 důvodů proč nenajdete pravou lásku" jsem se smála ještě dlouho potom. Když čtu jeho básně, přijde mi, jako by je psal beatnický filozof Alan Watts, když by se narodil v naší době a bylo by mu teď něco přes třicet, jako Jiřímu Charvátovi.

"...tajže až příště přijde panika
až budeš lapat po dechu
k ránu
na zastávce
vzpomeň si
že v tobě všechno zaniká
v tobě všechno vzniká
jsi kapka v oceánu
oceán v kapce

a co když v tom je celej vtip?
že kam až oko dohlídne všechno
seš ty..."

selfíčka
atentáty"

a trochu osobní:

"jak fraktura co nesrůstá
jsou noci bez lamp bez svíček
paraván ze tmy
kde se smí brečet
když svírám v rukou deníček
co psala touha
a rozum nečet"