WildEv WildEv komentáře u knih

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Zajímavý námět, ze kterého mám ještě teď husí kůži. Rozhodně mi nepřišla chaotická ani zmatená či nepřehledná. Místy to chce sice chvilky soustředění, aby se člověk neztratil, avšak obsahová a jazyková stránka mě celkem potěšila.

21.05.2020 3 z 5

Hormony Hormony Sherill Sellman

Něco na tom bude, ale je to tak příšerně napsané, že se to ani nedalo dočíst. Nesystematické, kostrbaté. Neříkám, že autorka nemá v mnohém pravdu. Má! Ale zasloužilo by si to trochu odbornější podání a lepší zpracování.

21.05.2020 2 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Autor opět nezklamal. Podat realistický obraz života známé politické osobnosti a přitom čtenáře neunudit zvládne málo kdo. Autorům se podařilo, že jsem se do knihy začetla a neunikla mi jediná informace, což se mi u politických životopisů občas stane.

Tigrid, poprvé Tigrid, poprvé Pavel Kosatík

Kniha se mi dostala do ruky čistě náhodou. Neměla jsem v plánu ji číst. Asi to byla nějaká prozřetelnost, protože to je zajímavý kus poctivého díla. Hned jsem se začetla a dostalo se mi spoustu nových informací. Takže jsem ráda, že se ke mně dostala. Občas mne sice bila do oka lehká nesystematičnost témat, ale doporučuji těm, kdo se zajímají o politické dění a historii.

21.05.2020 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Velmi zábavná kniha, avšak s vážným tématem. Obsah zajímavý a naprosto top je jazyková stránka. Mám ráda, když se autor ponoří jak do děje, tak i do jazykových prostředků. Tady to Autor s velkým A zvládl naprosto bravůrně. Perfektní podobenství na dost vysoké úrovni, ne-li té nejvyšší.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kdybych psala delší komentář, tak bych zopakovala již hodně z toho, co tu bylo napsáno. Naprostý souhlas s tím, že povinná četba to není jen tak nadarmo a v mnoha směrech je ta myšlenka nadčasová. A moc dobře se četla, jako všechny knihy od Čapka.

21.05.2020 5 z 5

Poutavé čtení plné objektivních informací.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super kniha plná inteligentního humoru. Během četby jsem se válela smíchy.

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Přijde mi to poněkud přehnané. To aby si člověk před dítětem s prominutím ani neuprdl. Jo, s některými pasážemi souhlasím, spousta z nás žije ve stereotypech, neříkám, že já ne. Sama se zajímám o alternativní způsoby výchovy, ale tohle už je na mě asi trochu moc, nebo jsem do tohoto bodu možná spíše ještě nedospěla, třeba někdy později. Ano, je důležité, aby dítě bylo šťastně, spokojené samo se sebou, mít nějaké hodnoty, ale k těm se dá dostat i jednoduše tím, že své dítě milujete a přijímáte jaké je.

20.05.2020 1 z 5

Pro mě hodně zajímavé čtení, podané čtivou formou, která pobaví, zároveň se člověk dozví i zajímavá fakta.

20.05.2020 5 z 5

Kniha z odvětví osobního rozvoje, ale jedna z méně kvalitních. Číst se to sice dá, ale autor se s jazykovou kulturou příliš nemaže.Kniha by měla mít určitou jazykovou úroveň. Mám pocit, že spoustu těch myšlenek opsal z jiných knih. Hodně z toho už znám z dřívějška.

20.05.2020 1 z 5

Montessori batole Montessori batole Simone Davies

Člověk tu najde spoustu inspirací při výchově dítěte. Určitě doporučuji rodičům, kteří uvažují o alternativním způsobu výchovy.

Proměna Proměna Franz Kafka

Asi bych nechtěla vidět filmové zpracování. :-D Už tak to byla celkem síla. Jsou tam zajímavá podobenství, chvílemi jakási dávka humoru, ze které mám poněkud rozpolcené pocity. Po jazykové stránce je to takové hodně jednoduché. Za přečtení však stojí.

20.05.2020 3 z 5

Velice čtivá odborná kniha, která podává reálný pohled na současnou situaci s používáním moderní techniky, hlavně dětmi. Občas mi přišlo, že se píše pořád o tom samém, akorát jinými slovy, ale knihu rozhodně doporučuji přečíst, hlavně těm, kteří nedají mobil z ruky.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Ze začátku jsem si říkala jo dobrý, celkem ujde, ale žádná sláva to není. Postupně jsem se začítala čím dál víc, až jsem nakonec byla čtenářsky uspokojena. Nicméně něchytlo mě to natolik, že bych musela přečíst další Pratchettovy knihy. Místy zajímavá fantasie ztroskotala na absenci nějaké hlubší myšlenky.. Všichni Pratchetta tak vychvalují a já se těšila na nezapomenutelný zážitek. Asi jsem měla začít jinou knihou.

20.05.2020 2 z 5

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Kultovní kniha mého děství č.1. Líbila se mi ještě víc jak Bílý Tesák od Londnona. Nemohla jsem se od ní od trhnout a za tři dny bylo po všem. Vím, že se mi po té knize pak stýskalo a přečetla jsem si Bílého Tesáka, který byl taky skvělý, ale Kazana už nic podobného netrumflo.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Kultovní kniha mého dětství. Myslím si, že se dá číst v jakémkoli věku. Nedá se od ní odtrhnout a je vám líto, když dočtete poslední stránku.

20.05.2020 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Hra je skvělá! Na dojmu však ubírá nepříliš rozpracovaný text.Nicméně při dlouhých zimních večerech dokáže pobavit a zabavit. Téma má přesah i do dnešní doby.

20.05.2020 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Docela tvrdý a nekompromisní naturalismus. Příběh chlapce vás dostane a donutí k slzám. Soustředíte se plně na četbu, nevynecháte jediné písmenko. Když si představím, že takových dětí, co zažívají podobné hrůzy denně je více, dělá se mi zle.

20.05.2020 5 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Stanfordský experiment je tu v mnoha ohledech poněkud nadhodnocen. Pravdou ale je, že text je velmi čtivý a zajímavý. S některými myšlenkami příliš nesouhlasím, ale je pravda, že u většiny lidí tento fenomén funguje.

20.05.2020 4 z 5