Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův

Kazan napůl pes a napůl vlk má spletitou psí dráhu během ní nabývá vrchu jeho přirozenost vlčí a jindy zase psí.

Barí, syn Kazanův se jako štěně zatoulá od své matky a je nucen se uprostřed divočiny starat sám o sebe.

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56701/vlcak-kazan-bari-syn-kazanuv-56701.jpg 4.7199
Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Kazan the Wolf Dog; Baree, Son of Kazan, 1917

Kniha Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův

n.ezn.amy

Kniha obsahuje dva příběhy první Kazana, který je na půl vlk a na půl pes a druhý jeho syna Barího. Kazan zachrání přítelkyni svého pána před útokem opilce, ale ze strachu z trestu uteče do divočiny, kdy se připojí ke smečce vlků, se kterou začne žít než vytvoří osamělý pár s vlčicí, se kterou společně loví a narodí se jim Barí. Barí, podobně jako Kazan, není rozhodnut kde žít, zda s lidmi nebo dál v přírodě. Nádherná kniha z kanadské divočiny o životě vlků, boje o holé přežití i věrnost k lidem, kteří si to zaslouží láskou k nim.

Luigi1

Krásná kniha z mého mládí.

ydnac
03.10.2020

Dobrá kniha z mého mládí :-)

nai.ivka
29.05.2020

Nevím které knížky jsou hezčí, jestli tyto nebo Bílý tesák.

WildEv
20.05.2020

Kultovní kniha mého děství č.1. Líbila se mi ještě víc jak Bílý Tesák od Londnona. Nemohla jsem se od ní od trhnout a za tři dny bylo po všem. Vím, že se mi po té knize pak stýskalo a přečetla jsem si Bílého Tesáka, který byl taky skvělý, ale Kazana už nic podobného netrumflo.

mgeisselreiter
02.12.2019

Vlčák Kazan:
Podobně jako London v Bílém tesákovi dokázal i zde autor moc pěkně vystihnout "myšlení" zvířat a krásně je přenést do knihy. I když to nepůsobí jako plagiát, v mnohém se podobá Bílému tesákovi. London ale dokázal psát víc poutavě. Román je moc pěkný, 85%, 2. 12. 2019.

Barí, syn Kazanův:
Zdařilé pokračování Kazana, které ale už trochu vázne. Není to tak poutavé čtení, často jsem se přistihl, že čtu a nedokáži vnímat text. 75%, 8. 12. 2019.

JancaMia
26.03.2019

Ke knize jsme se vrátila asi po dvaceti letech, Kazanovi tolik věříte a čtete jeho příběh že občas při čtení přemýšlíte o tom jaký asi dělá psí "kukuč" a jak moc je "plyšovej" na pomazlení ...

David61
25.04.2018

Tak jako mnozí jiní jsem se ke knize vrátil i v dospělosti a nic neztratila ze své dobrodružnosti ani pro čtyřicetiletého dospěláka. Až můj synek trochu povyroste, vím co mu doporučím ke čtení.