Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56701/vlcak-kazan-bari-syn-kazanuv-56701.jpg 5 222 25

Kazan napůl pes a napůl vlk má spletitou psí dráhu během ní nabývá vrchu jeho přirozenost vlčí a jindy zase psí. Barí, syn Kazanův se jako štěně zatoulá od své matky a je nucen se uprostřed divočiny starat sám o sebe.

Dobrodružné Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Kazan the Wolf Dog; Baree, Son of Kazan , 1917

vernem1850
24.11.2023 5 z 5

Nádherná kniha z prostředí Kanady.

Kabuky
20.08.2023 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

Janizoun
18.08.2023 5 z 5

Krásný, dobrodružný příběh z divočiny pro děti a mládež, příběh Kazana napůl vlka, napůl psa a jeho syna Barího mě v mém mládí minul a jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala aspoň teď, na stará kolena. Kniha je plná napětí, dobrodružství a čte se jedním dechem. Mně se moc líbila. Nesmím zapomenout vyzdvihnout pěkné černobílé ilustrace.

Meda77
02.06.2022 4 z 5

Autor je léty prověřeným a zkušeným spisovatelem, takže vás nečeká žádné zklamání. Kniha je určena pro dorost, takže je tak i psaná, ale příběh Kazana je velmi pěkný, takže pro vzpomínku ho přečtou i dospělí. Barí už mě zas tak moc nebavil, myslím, že pokračování už nebylo nutné. Jako celek poctivé 4 starsy.

Marki019
11.04.2022 5 z 5

Kniha, která je nesmrtelná. Skvělý příběh, popis přírody a zvířat, někdy máte pocit, že jste tam taky a prožíváte vše s Kazanem - Barím.

n.ezn.amy
23.06.2021 5 z 5

Kniha obsahuje dva příběhy první Kazana, který je na půl vlk a na půl pes a druhý jeho syna Barího. Kazan zachrání přítelkyni svého pána před útokem opilce, ale ze strachu z trestu uteče do divočiny, kdy se připojí ke smečce vlků, se kterou začne žít než vytvoří osamělý pár s vlčicí, se kterou společně loví a narodí se jim Barí. Barí, podobně jako Kazan, není rozhodnut kde žít, zda s lidmi nebo dál v přírodě. Nádherná kniha z kanadské divočiny o životě vlků, boje o holé přežití i věrnost k lidem, kteří si to zaslouží láskou k nim.

Luigi1
27.04.2021 5 z 5

Krásná kniha z mého mládí.

ydnac
03.10.2020 5 z 5

Dobrá kniha z mého mládí :-)

nai.ivka
29.05.2020 5 z 5

Nevím které knížky jsou hezčí, jestli tyto nebo Bílý tesák.

WildEv
20.05.2020 5 z 5

Kultovní kniha mého děství č.1. Líbila se mi ještě víc jak Bílý Tesák od Londnona. Nemohla jsem se od ní od trhnout a za tři dny bylo po všem. Vím, že se mi po té knize pak stýskalo a přečetla jsem si Bílého Tesáka, který byl taky skvělý, ale Kazana už nic podobného netrumflo.

mgeisselreiter
02.12.2019 4 z 5

Vlčák Kazan:
Podobně jako London v Bílém tesákovi dokázal i zde autor moc pěkně vystihnout "myšlení" zvířat a krásně je přenést do knihy. I když to nepůsobí jako plagiát, v mnohém se podobá Bílému tesákovi. London ale dokázal psát víc poutavě. Román je moc pěkný, 85%, 2. 12. 2019.

Barí, syn Kazanův:
Zdařilé pokračování Kazana, které ale už trochu vázne. Není to tak poutavé čtení, často jsem se přistihl, že čtu a nedokáži vnímat text. 75%, 8. 12. 2019.

JancaMia
26.03.2019 5 z 5

Ke knize jsme se vrátila asi po dvaceti letech, Kazanovi tolik věříte a čtete jeho příběh že občas při čtení přemýšlíte o tom jaký asi dělá psí "kukuč" a jak moc je "plyšovej" na pomazlení ...

David61
25.04.2018 5 z 5

Tak jako mnozí jiní jsem se ke knize vrátil i v dospělosti a nic neztratila ze své dobrodružnosti ani pro čtyřicetiletého dospěláka. Až můj synek trochu povyroste, vím co mu doporučím ke čtení.

Uroborus
10.03.2018 5 z 5

Na odporúčanie môjho spolužiaka som si ju v detstve prečítal, príbeh ma uchvátil a teraz, takmer po štyridsiatich rokoch som si krásnym, takmer ako novým, exemplárom(2. vydanie z roku 1988, Albatros) vyzdobil moju knižnicu. Už sa na to teším!

danny_21
01.12.2017 4 z 5

Jedna z těch nejoblíbenějších knih dětství. Krásně popsaná dobrodružství jednoho divokého polovlka a následně i jeho šteněcího syna. Ani nepočítám, kolikrát mi prošla rukama - 85 %

jani.ruzicko
29.11.2017 5 z 5

Další z nejoblíbenějších knih nejen v dětství :)

Kačí137
25.01.2017 5 z 5

Krásná knížka, pamatuji si ji do dnes :-) Myslím, že ji doma v knihovně stále najdu.Byla to jedna z knížek, kterou jsem přečetla víc jak jedenkrát. Vůbec se ta edice Knihy odvahy Albatrosy povedla.

flanker.27
30.11.2016 5 z 5

Kazan a Šedka, jedna z těch připomínek dětství.

Richie1
17.08.2014 5 z 5

Kazan (i jeho syn Barí) patří k mým nejoblíbenějším knihám o přírodě stejně jako Volání divočiny (pes Buck) nebo Bílý tesák od Londona. Je to krásně napsaná kniha, která má tu sílu oslovit nejen děti, ale i dospělé.

reader.007
09.08.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem - a neváhám se k tomu doznat - vytáhla z kontejneru na papír a jsem tomu nesmírně ráda. Tímto zvláštním způsobem ke mě totiž doputoval poutavý příběh vlčího křížence Kazana a neméně skvěle podaná dobrodružství jeho syna Barího a tak, i když dobrodružství americké divočiny není vůbec můj obvyklý šálek čaje, mi to nedalo a nahlédla jsem... a už se nedokázala odtrhnout. Jistě, sem tam to maličko připomíná ženské románky (všechny ženy krasavice, všichni muži - i ti záporáci - chlapáci jako hrom), ale příběh samotný má takový spád a scenérie jsou popisovány s takovým půvabem, že s chutí zapomenete na všechny nešvary a necháte se unést. Jednoho by to úplně naučilo trampovat :-)