Wheelcrusher Wheelcrusher komentáře u knih

Z pekla Z pekla Alan Moore

Vedle tohodle je Kasta Metabaronů jak Lobo... ten vyšinutej výraz, zašpiněný pracky a v nich náruživě vytasenej žabykuch moc dobře znám! Pokaždý když udeří září, taky vyrážim na lov a rozparuju zatuchlé vnitřnosti, kuchám nohy, podřezávám hlavy... jop, neni nad to, když každoročně vypukne houbařská sezona!:) Mooreovo mistrovské dílo trefně nastavuje zrcadlo civilizačnímu odcizení od přirozených kořenů lidstva jakožto hospodářů, lovců a sběračů, s tím vším souvisejícím duševním rozvojem každého jedince, vlastně to není žádná velká magie. Ačkoli samozřejmě, JE a dle božího plánu by nikdo o tuto výsadu být skutečným člověkem neměl být ošizen, ani mistr zednář nebo laciná děvka.

20.10.2016 5 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Kevin Eastman

Z týhle série už toho bohužel víc asi nepřečtu, ale záměrně jsem pro ochutnávku zvolil díl s emzákama, kteří mě vždycky nanejvejš fascinovali... čehož absolutně nelituju, páč i přesto jsem žasnul nad rozdílností originu oproti televizním variacím z dětství jakože April je černá, želváci nemaj barevný rozlišení, zato maj "pindoury" a byli stvořeni při stejný havárce co Daredevil:) Fakt dost slušnej i chytrej masakr, jakej jsem na pizzokomiksu ještě nežral!

02.10.2016 5 z 5

Těžké časy Těžké časy Brian Azzarello

Co dodat k tak úžasný tvůrčí dvojce? Prostě ve všech ohledech dokonale rozvinutá variace na ono Rorschachovské 'Vy to nechápete, já nejsem zavřenej s váma... vy ste zavřený se mnou!':) Akorátže namísto vzpoury hrozí absťák, což ve výsledku vyjde vlastně nastejno, che.

29.09.2016 5 z 5

Pradávná historie Pradávná historie Garth Ennis

Sice v tom nejsou Jesse s Tulip, ale žeru prvotřídní westerny, grunge i vkusný rom-comy... navíc nemam rád dekadentní hovado Proinsijáše, takže být svědkem jak zase něco neomylně dokurvil bylo nanejvýš uspokojující:) A krezba ostatních částí rozhodně hnusná neni!

17.09.2016 5 z 5

Potopa Potopa Brian Azzarello

Je mi líto... ale obávám se, že chápu.

01.09.2016 5 z 5

Druuna Druuna Paolo Eleuteri Serpieri

Žeru Futuramu, DOOMa3, taky porno, takže asi neni co řešit... sice jsem spíš na vyzáblejší bloncku, co neni kurva, ale Serpieri je takovej mistr vesmírnej, že by Druuna jistě rajcovala můj lačnej bimbas a skutečnej mozek i v pokračování!

28.08.2016 5 z 5

Alamo Alamo Garth Ennis

Preacher je v podstatě Bible-né z pohledu Boha, ale víceméně poslušnýho člověka, zmítanýho všelijakou možnou iluzorností jeho dočasnýho vtělení... takže k pravdě byl fakt nejblíž polozvíře Cassidáš, už nevim v kterym díle když říkal, že Bůh jede podle jinejch pravidel. Přesto jako neomylně věřící Buddhista tenhle počin, respektive zpověď, miluju co svou ženu! Kdybych jí ovšem už znal, ale vzhledem k tomu, že jsem před půl rokem neznal Jesseho a spol, jako bych byl eventuelní druhý šanci zas o silný poznání blíž. Ještě tak mít z Prdelmana kliku i neposrat to jako Starr:)

09.08.2016 5 z 5

Plášť Plášť Joe Hill (p)

Kdo nechápe temnou podstatu superhrdinství, nedospíval bez tátovskýho dozoru, nemá zdánlivě úspěšnýho bráchu a neplní v rodině roli černý ovce jednoduše nedocení hrozivost Pláště, která si fakt nezadá s nejlepšíma filmy podle starýho Kinga (jeho knížky rači ani nečtu). Hlavně nikdy neopovrhnu tématikou tý POSRANÝ války v Namu, natož dobrosrdečnou magií, která se v tomhle případě sic krapec zvrhla z Hillu:) Originální povídka nakonec už ale slouží spíš k porovnání, o jak moc je komiksová verze od Ciaramella lepší.

06.08.2016 5 z 5

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

Stanlee patří bezesporu k nejinspiratyvněším lidem jak minulýho, tak současnýho století! Protože legendární moudrost se kterou zachránil MARVEL je prostě nadčasová. Sice jeho styl vyprávění by už dneska neobstál, ale určitě je z těch pokladů cejtit skutečná snaha o poctivej příběh, co obsahuje všechno důležitý... malebná staromodní malba určitě lahůdka pro komiksový fajnšmekry a já si jen přeju mít dítě, co by si to po mně taky mohlo ještě přečíst a vyrůst v superhrdin(k)u:) Když kvůli tomu nebudu muset zpravidla chcípnout.

18.07.2016 5 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Solidní povídky, který jsem zvolil hlavně jako takovou ochutnávku před zasněním se do některýho z plnohodnotných dílů... sice mi hned zkazilo chut, že toho vzhledem k věčný-kvalitě fakt moc není a černobílá kresba v případě dívadla a koček řve o vybarvení pastelkama, proto scénář už jsem akorát ledabyle prolít jako kdyby šlo o kteroukoli jinou knížku bez obrázků:)

27.06.2016 4 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

To mi připomnělo jednu vlastní procházku K.P.S., kdy jsem já Buddhista narazil na dva dotěrný Jehovisty a kolem psa venčící holky posměšně prohodily něco o Aštaru Šeranovi... zatímco Bůh ve světle lampy nad hlavama nás všech mrazivým vánkem říká - Co to má bejt, logická hádanka?! Naštěstí za sebou furt nemam skutečnej vztah, kvůli kterýmu by všechny ty metafory dokázaly krutě zabolet, ale stejně jsem se zas rozpomněl na zdaleka nejmilejší bytost ženskýho druhu, jejíž zážitky tohodle rázu mi zlomily srdce. A ani o tom neví. Prostě Moore má Vendetu, Miller Drsný sbohem, Ennis Preachera a Straczynski si voprskle vykračuje na pomezí nejzásadnějšího z nich všech:) Krezba děsivě reálná, halt dokonalej komiX.

28.05.2016 5 z 5

Křižáci Křižáci Garth Ennis

Hrc-prc-carará!:D Fakt škoda, že tam nebylo víc toho smajlíka a jak pomlouvali praotce i když stáli jen kousek od něj mi přišlo trochu přehnaný... narozdíl od všech ostatních šíleností, co Garth s Dillonem vyblili a já jim je opět spolehlivě zbaštil.

27.04.2016 4 z 5

Jako pára nad Texasem Jako pára nad Texasem Garth Ennis

Tohle mi ve výsledku přišlo jako miX Pravdivý romance od Tarantina s Pravou krví od Balla... tudíž fakt nic co bych už dávno neznal z telky:) Ale narazit v komiksovym odvětví na srovnatelný borce je prostě něco eXtra a i kvůli obrazový poetice si ještě musím pořídit minimálně poslední díl, abych věděl, jak to celý dopadne. Potom otevřel vychlazenýho pivčáka, připálil zdravotní Marlboro a nakonec se přidušeně vystříkal na obal Jessemu přímo do posedlýho Xichtu!x)

26.03.2016 5 z 5

Ozymandias / Karmínový korzár Ozymandias / Karmínový korzár John Higgins

Že jsem byl vochoten za tento díl vyhodit litr kvůli limitovaný edici značí, že bych vskutku očekával pomyslný Svatý grál všech Watchmenních předpokračování... od okamžiku, kdy se po otevření knihy elegantně zaskvěl certifikát autenticity trvalo hezkých pár minut, než jsem od nadrženýho osahávání a zrakového slintotu přešel k četbě samotné.

Takže co dodat k Ozymu? Bestiálně avantgardní jízda od kolébky do hrobky (až na jedno fatálně dekadentní zaškobrtnutí, co dosvětluje původ záště vůči Molochovi), celou dobu těžký mrazení v zádech, dík opětovnému nahlédnutí do osvícený mysli nejchytřejšího všechnoseXuála na světě!:) Tomu fakt lze vytknout snad jen spasitelskej kompleX, což by vlastně byla totální hovadina.

Naproti tomu naivnímu KáKáčku nezbývá kvůli iluzi svobodný vůle, než se soustředit především sám na sebe... Muže na prsou patnácti mrtvol jsem musel přečíst 3x a dlouze o něm rozjímat, než jsem to poselství konečně pochopil. Což bylo rozhodně kuprospěchu ideálního mentálního rozpoložení, jaké Korzárův úděl vyžaduje, nicméně jeden pokus vzhledem k pointě opět nestačí. Bravo!

Dolarovej Bill (RIP) už jen hořkosladkej dezertík v odlehčeně oldschooláckym duchu JE TO JENOM KOMIKS. Ale takhle to fakt chodí, milé děti Země.

21.03.2016 5 z 5

Spider-Man (kniha 07) Spider-Man (kniha 07) Stan Lee

Stará poctivá klasa, ale 2 hvězdičky dolu za nevybarvenost a zbytečně moc keců, vůli čemu obrázky a slova ve výsledku často jen splynou v šedou nudu... Strange to ještě narovnal:)

08.03.2016 3 z 5

Ultimates: Národní bezpečnost Ultimates: Národní bezpečnost Mark Millar

Mám fakt rád filmovej Den nezávislosti a tohle byla taková jeho promyšlenější verze, co vytěžila maXimum z všelijakejch konspiračních polopravd. Ale zas nemám rád, když jde postavám na obrázku bublina slov ze zavřených úst... ty naštěstí byly dost vtipný i chytrý na to, abych nad takovou telepatickou prkotinou vydloub oko a skvěle si u toho vodprdnul!

26.02.2016 5 z 5

Probuzení ďábla Probuzení ďábla Mike Mignola

Už jen Mooreova předmluva je naprosto úžasná a i ten konec se mi líbil víc, než eventuelní filmovej. Takže ve výsledku bych si jako zapálenej parapsycholog přál jednou vlastnit všechny díly týhle okultní série, snad do tý doby nezpůsobím ragnarok:)

21.02.2016 5 z 5

Torpedo: Sebrané spisy 01 Torpedo: Sebrané spisy 01 Enrique Sánchez Abulí

Co bych pak byl za MAFLibana, nevypálit do Torpéda plnej zásobník! LuXusní komiks ve stylu videoherní MAFIE a špicovních filmovejch gangsterek, což navzdor mej prudoláskavej povaze vždycky bylo mý nejoblíbenější náboženství naruby. Obstojně alternativní spíš Sin City než debilní Lobo, tohleto:)

19.02.2016 5 z 5

Punisher: Matička Rus Punisher: Matička Rus Garth Ennis

Tenhle (p)Ennis má fakt kliku, že su taky filmovej maniak a rozhodně neopovrhnu klasikou s Árným nebo Slájem... Matička Rus je natištěnej biják nejdrsnějšího kalibru! Jedinou její eventuelní vadu vidim v tom, že Vytrestávač vypadá i působí jako kdyby Terminátora hrál Stelloun, takže krapet postrádal originální charizma, co se tváří z obalu.

12.02.2016 5 z 5

Amazing Spider-Man: Návrat Amazing Spider-Man: Návrat Joseph Michael Straczynski

Dokonalost na každym obrázku, hlavně v tom posledním... JMS mě po rozvinutí předpříběhu Dr. Manhattana leda utvrdil, že je srovnatelnej čaroděj slova, co Alan Moore. Duchovní mentor je nezbytnost pro každýho chytrýho kluka, stejně jako nelítostná dovednost obrany před energetickýma upíry - drsná realita milé děti, nejni to zdaleka tak jednoduchý, jak vám tvrděj ve škole!;)

10.02.2016 5 z 5