Wheelcrusher Wheelcrusher komentáře u knih

Paskřivec a další příběhy Paskřivec a další příběhy Mike Mignola

Prostě nesmírně čarokrásnej komiks! Moje první seznámení s Hellboyem i Abem na papíře a jelikož MOC žeru filmovou sérku, nebylo ani naškodu začít až desátkou knížkou... hlavně se zevšeho nejradši taky toulám lesem;)

07.02.2016 5 z 5

Minutemani / Hedvábný přízrak Minutemani / Hedvábný přízrak Darwyn Cooke

Hedvábná Laura fakt nemá chybu a její příběh je spolu s panem modrym nejchytřejší ze série. Navíc o třídu líp nakreslenej, jak MinutemEni... kteří jsou sice srovnatelně drsný čtivo se spoustou silnejch momentů včetně finální pointy v pirátskym duchu, ale ta holka Connerovic dotáhla dílo k naprostý dokonalosti. Prostě perfektní pocta původním Strážcům, až se z toho stejnětak zamotá mysl!

29.01.2016 5 z 5

Doctor Strange: Přísaha Doctor Strange: Přísaha Brian K. Vaughan

Vzhledem k tomu, že si komiksáckej fetyš dopřávám až na starý kolena během pozdních dvacíti, Drvoštěpán Podivín je můj nejoblíbenější Marvelák, jako byl v dítkovství Spajdy... v Přísaze mi sice neučaroval tolik, co v epickým 1602, ale zabavil se vší noblesou i elegancí, asi jako doktor Tomáš ve svých Pamětech mystika:)

25.01.2016 5 z 5

JLA: Liga spravedlnosti: Kniha druhá JLA: Liga spravedlnosti: Kniha druhá Grant Morrison

Předchozí díl mě mezi dost slušnym začátkem i koncem sice taky prudil, ale ještě jsem byl s hodnocením hodnej a zaokrouhlil nahoru... tady nastal přesnej protiklad:) Většina kapitol nesrozumitelně přeplácanejch a k uzoufání nudnejch, navíc modrobílej Supík už fakt děsně nesympatickej, kam se jiskří na Dr. Manhattana!

14.01.2016 2 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Garth Ennis

Srovnatelně vtipný dovršení krutopřísnýho nářezu z jednotky i ten odkázek na STAR WARS prostě pobavil bezvadně! Kamarád mi Ennisovu tvorbu moc doporučuje a pokud z ní budu mít nadále radost až na kost jako z Punishera, tak snad ještě začnu chodit do knihovny-hovny-hovny:)

08.01.2016 5 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Garth Ennis

Punisher mě nalákal hlavně proto, páč to zní podobně kchůůl, jako Wheelcrusher a má taky ve znaku lebajznu... naprosto úžasná akční ODDYCHOVKA (na způsob Lobáka), která ale fakt nejni tak připitoměle černobílá, jak se tváří! Perfektní rovnováha černýho humoru s Rorschachovským důrazem na nekompromisní spravedlnost trefně vynahrazuje Frankovu amorální retardaci:)

06.01.2016 5 z 5

Kasta metabaronů Kasta metabaronů Alejandro Jodorowsky

Z Kastrolu Mentálbramboračky se mi sice neodpařila bijoprdel, ale fakt jsem jí s bestyjální chutí zhltnul během tří dnů. Docela mi to připomnělo tu polívkovou hru, kterou se mnou hrávala bábička - za praprarodiče, prarodiče, maminku, tatínka, jejich rozvod, otcomatku, vychovej se sám, virtuální technolásku, skutečnej chod věcí, význam utrpení a samoty... hlavně jsem odrostl jednak na STAR WARSech s RoboCopem i z druhý ruky Esmeraldě s Divokým andělem, navíc mentalitou su taky samuraj, takže nakonec prostě musim z pohledu svýho paralelního vesmíru popasovat oba metakuchaře na správně úchylný roborce!:)

04.01.2016 5 z 5

Komediant / Rorschach Komediant / Rorschach Brian Azzarello

Oproti ostatním dílům míň keců a víc řežby, pročež byla nezbytná špicová ilustrace! Jelikož film žeru stejně jako originální Wočméčka, trochu mi vadilo přežvejknout, že pan šašek podle Azzarellouše NEBYL tim druhym pistolníkem na travnatym pahorku... nicméně úžasně stylová záležitost s výbornýma odkazy na Četu (Barnes) a Taxíkáře (Travis), hlavně jsem se fakt dočkal něčeho jako Rorschachovy holky co mu v utrápenym Xichtě vykouzlila symetricky nejmín hrozivou masku Waltera a dík který si nakonec taky mohl svymzpůsobem vrznout:)

30.12.2015 5 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

NEsleduju zprávy! Rozhodně nesleduju ani ostatní nebezpečně hloupé nebo rozverné pořady, jejichž tupejm tvůrcům žalostně uniká stěžejní vada veškerých režimů světa - PSYCHOLOGIE!x) Nejdražší soudruh okultista A.M. si je (stejně jako tvůrci V-filmu) správně vědom její totalitní iluzornosti vůči nekompromisní morálce i tělesně neohraničenýmu elementu inteligence čili nesmrtelný myšlence... ve Vendetě je jasně patrný tradiční vzorec jeho čarovného génia. Uplatněn nemlich působivě, co v Bažináči a samozřejmě Strážcích, kteří pro mě navzdor tomuto výchovnému skvostu zůstávájí nepřekonatelným mistrovským dílem;)

26.12.2015 5 z 5

1602 1602 Neil Gaiman

Samoten fakt, že se měl ssr Gaiman touhu z takový myšlenky vypsat svědčí o tom, jak veskutečnosti nikdy nic nemohlo dopadnout jináč, než dopadlo... každopádně nic úžasnějšího jsem od Márvelu zatím nečet a pokud nějak naložit s mylnou představou alternativnách světů, tak přesně v tomhle astrálním duchu! Tudíž z mýho pohledu osvícenýho pozorovatele správně chytrý, vtipný i odvážný, s fantastyckým zvratem a krezbou:) Jasných 5 hvězdiček, co září po zavření očí snad ještě víc.

12.12.2015 5 z 5

Superman: Utajený počátek Superman: Utajený počátek Geoff Johns

Nejlepší komiks s Batmanem je o jeho skonu a nejlepší se Supermanem zas o jeho počátku! Naprosto perfektní suprtrotlovina v nejsrozumitelnějším stavu, kde z Klárka dobrota přímo kape a vůbec to není na škodu, protože LeXík je taky vykreslenej v nejtrefnějším světlastínu a Lojs vypadá za všeh okolností zatraceně seXy... nakonec jsem dokonce pochopil legendární hlášku z Watchmen - celej svět hledí do propasti a nikoho nenapadá, co k tomu říct. Vždyť on to ten Moore/Rorschach vlastně nemyslel zlověstně, když jediná skutečná propast světa je nebe:)

03.12.2015 5 z 5

Flash: Znovuzrození Flash: Znovuzrození Geoff Johns

Sám v posledních letech pronikám čimdálhloubš do zdroje, takže jsem i docela chápal všechny ty mysteriozně-vědátorský žvásty, chválím pokus o náročnější četbu a agresivně sytý barvy... ale na můj vkus přehrdinováno a stejně jako Grýn Latrýn si mě Fleš zrovna nezískal, páč su už snad vyběhanej:)

01.12.2015 4 z 5

Green Arrow: Rok jedna Green Arrow: Rok jedna Andy Diggle

Far Cry s XIII jsou moje oblíbený videohry a taky mam zelený oči, jen se mi z osobních důvodů příčí, že Olí vypadá jak Cobain... upřímně se mi to ale líbilo víc jak Batmanův Rok jedna:)

28.11.2015 4 z 5

Šílený Šílený Gregg Hurwitz

Co dodat? Konečně mi dík tomu komiksu dotekla poetika říše divů aneb šílenství je jediný skutečný stav osobnosti, pokud nejsi šílenec! Jak si pak má jeden s obyčejnýma lidma co dál říct... leda si dělat prču z těch skutečných šílenců a donevidim preventivně zůstat sám proti všem:)

16.11.2015 5 z 5

Lex Luthor: Muž z oceli Lex Luthor: Muž z oceli Brian Azzarello

Nevyhnutelně slabší ukňouranej konec, jinak geniální. Kresba jenom olíznout! Přívlastek Muž z oceli v LeXově případě znamená nevyhaslej pseudointelektuál, pohrdající skutečnou láskou, trapně lpící na iluzi lidského druhu a vědecký omezenosti:) Fakt by mě zajímalo pokračování, ve kterým by to dal dokupy s Monou, páč leda v tomhle případě by přechcal i možná vypudil Supíka. Přecijen naděje umírá poslední (ale umírá, lala lá).

14.11.2015 5 z 5

Wolverine: Projekt X Wolverine: Projekt X Barry Windsor-Smith

Nebavil mě ani film X-men a Project X je ještě větší nuda... nejdřív utrpení přežvejkat veškerý psychologický žvásty, do toho furt něco dozblbnutí rachotí a až se konečně dostaví slušný jatka, nakonec z toho vyleze jen sen (kterej je sice zachycenej výborně, páč noční můry s chapadly a podobnýma pocity mívám taky:), ale hezký barvičky prostě jen maskujou skutečnou prázdnotu.

01.11.2015 2 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

Nemam rád přehnaně moc fležbeků, takže než se to kvůli nim stačí normálně rozjet chvíli trvá... ke konci mě indiánská poetika ale i ta ilustrovaná fakt pohltila podobně, co špičková seriálová tvorba na úrovni kupř. Breaking Bad za hudebního podkresu A Horse With No Name:)

25.10.2015 4 z 5

Sůva / Dr. Manhattan Sůva / Dr. Manhattan Joseph Michael Straczynski

Jelikož je Jon Manhattan z WATCHMEN prostě nejvíc a Sůvovy seXuální patálie mi jsou skoro vlastní, byl tenhle díl jasná volba, rozhodně navnadil na ostatní! Výborný zapojení Rorschacha s Ozákem i perfektní nastínění Molocha. Opravdu BRAVO, dokonalej fííling jak z akce, tak ze všeho toho kvantovýho brajglu, respektive iluze svobodný vůle;)

21.10.2015 5 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Jediný co mi na tomhle ve všech ohledech dokonalym a úžasně vtipnym komiksu vadí (spíš vyloženě štve) jsou dvě závěrečný stránky! Snad správně chápu ironii začarovanýho kruhu, ale kdyby z toho Millar vytřískal spíš odkaz na tradičního USA-Supíka, bylo by to lepší:) Takže trochu zahořklá rudá hvězdička na kočkopsím dortu, každopádně 5 zdejších si jeho kurážný ukuchtění ve výsledku rozhodně vyslouží, drazí soudruzi.

18.10.2015 5 z 5

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Film žeru v Kevinově stylu, takže jsem věděl jak Marv nakonec skončí... a o to víc si tuhle jízdu pro někoho do pekel a jinýho zas z pozemskýho pekla nebesky užíval! Už samotnej obal dává tušit, že jde o dokonalost nesmírnou. Pokud mě někdo bude mít touhu obdarovat na úrovni Goldie, dalšíma díly Sin City rozhodně nezabije:)

17.10.2015 5 z 5