Wheelcrusher Wheelcrusher komentáře u knih

Diosamante Diosamante Alejandro Jodorowsky

Jodo se halt opět neomylně vytasil se svym scénáristickym zlatem alias psychomagií - krutopřísně navalit do čtenáře, že za všechny jeho současný problémy může někdo jinej, především on sám v minulym životě... nesnášim lidi, co si stěžujou a tváří se, že nechápou, proto na tom asi fakt něco bude:) Věčná škoda tý nedokončený kresby, Diosamante mi sice jako chlapovi zvlášt neučarovala, přesto dokáže vizuálně strhnout jako třeba Druuna nebo prostě všechno ostatní od ÁJéčka s jeho mazalskýma kumpáni!

14.11.2018 5 z 5

Druuna 3 Druuna 3 Paolo Eleuteri Serpieri

Druuna je halt α-samica... mám s tim ale problém, jelikož mě takový ženský veskutečnosti neberou (obouvýznamově). Takže ačkoli v tomhle dílu skoro furt lítá nahá, už to neni zvrůšo, jako když se jí v těch předchozích na každym rohu někdo pokoušel vojet:) Dějově se to kymácí jak plechovej trpajzlík a závěrečná část beze slov dojem moc nezachránila. Ale líbily se mi odkazy na Aliena s Predátorem a pár myšlenek opět mělo slušnou hloubku, proto ještě nadprůměr.

03.08.2018 4 z 5

Nick Cave, Mercy On Me Nick Cave, Mercy On Me Reinhard Kleist

Fakt slušnej krleš... Nick se mi líbil už v 'nácti, když ho semtam hráli v Medúze, ve dvácáte'jch letech jsem si poetikou jeho písní vystřelil z mozku skrytý emoce a ke třicetinám samozřejmě nevodolal koupit todle "Pomiluj ny" retro, což si za poslední kapitolu alá Twin Peaks meets Watchmen zaslouží můj úplnej obdif:) Akorát českej překlad teXtů na konci stál docela za prd.

20.07.2018 5 z 5

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

Coby pokročilej (anti)čaroděj moc dobře chápu, že je to s magií Země kvůli technologiím i umělý inteligenci (což neni nic jinýho, než čimdál nebezpečnější inkvizice) veskutečnosti až takhle špatný... pročež na svý neuvědoměle zatracený okolí taky působim jako přiopitej úchyl požírající havět z jiný dimenze. Strange je u mě Marveláckej Constantine a skalpér Aaron ho dokázal dokonale nastínit bez příkras srovnatelně co nábojář Azzarello Hellblazera:)

11.07.2018 5 z 5

Za čas a prostor Za čas a prostor Míla Tomášová

Na tenhle kultík jsem se těšil snad 10 let od chvíle, co jsem se během dospívání o nesmírně přínosnym odkazu manželů Tomášových (taky Drtikola) dozvěděl, krásný provedení + fotogalerie, takže prostě nemůžu jinak... nicméně veskutečnosti je celou dobu řeč o kvantové mechanice a dokud ta jednou konečně nepokoří iluzorní psychologii, která bezduše zrcadlí svý zvrácený bludy do všech sfér filozofie, náboženství dokonce i fyziky a jiných přírodních věd, svět se furt bude čímdálhůř zamuchlávat do ezoterickýho brajglu ruku v ruce s neúnosnou globální reinkarnací, což je Bohu při samolibý věčnosti evidentně fuk;)

Slitovat se nad jedním a přehlížet utrpení masy (hraním si na toho hodnýho) je stejně ŠPATNÝ jako omilostnit kvanta obětováním jedince! Nikdo mi nenamluví, že tudy vede správná cesta. Né v týhle neodpustitelně zmršený době, zatracený na X generací dopředu.

17.06.2018 5 z 5

Komiksová bible Komiksová bible Iva Hoth

Mně to tedy zabralo dva týdny, protože Bible se prostě nečte nejlíp. Každopádně díky Hospodinu za tuhle komiksovou verzi! Jistě, není v ní všechno, tudíž jsem se nedočet legendárních hlášek jako "Rozhněvá se prchlivost má. I zbiji vás mečem a budou ženy vaše vdovy a děti vaši sirotci" anebo třeba to co říká Samuel L. Jackson v Pulp Fiction;)

Každopádně nakreslená je náramně, semtam se sice vloudilo pár teXtových vad na kráse v prohozených bublinách, ale za 800 stran jsem se vlastně nestačil nudit. Akorát mi vadila obsahová nevyváženost, kdy první půlky obou zákonů jsou citelně zábavnější, než jejich ztelenovatělej zbytek. Hlavně jako Buddhista mám na celou tu záležitost s Ježíšem podobnej náhled co Židi... ačkoli neochvějně věřím ve vyšší moc nekritický lásky k bližním, kouzlo osobnosti a nerozvážný konání zázraků nemá s pravou vírou co dělat - psychologická modla a kult jako každej jinej, jen výmluva aby všichni nemuseli přirozeně být věčně chytří a osobní hloupost mohla dál vesele kurvit skutečnost v realitu! Svět nepotřebuje žádný další spasitele, ale totální zánik kvantovýho Satanáše neboť moc dobře ví, co činí. To by Bohu fakt už bejt fuk nemělo:)

09.06.2018 4 z 5

Wolverine Wolverine Frank Miller

Mnohem zajímavější, než ten filmovej Wolverine v Japonsku, ostatně jako v případě (Starýho dobrýho) Logana... kdyby to zahrnovalo ještě pár následujících čísel (aniž bych spoileřil), možná bych se plnýmu hodnocení neubránil:)

29.03.2018 4 z 5

Technokněží Technokněží Alejandro Jodorowsky

Technokněží je prostě takovej parchant, jako kdyby Jodorowskyho nesmírnou mysl znásilnili Metabaroni, Borgia, Láma a Incal se díval... a polykal... přitom je to furt úžasně originální i hravě srovnatelný se scénáristikou komiksáckýho velekněze Alana Moorea - tohle vlastně dost připomíná (nadstavuje) kultovní WATCHMEN aneb co kdyby Ozymandiovi všechno prošlo, páč se dokáže proměnit v Dr. Manhattana až se z něj nakonec stane utrápenej Rorschach, co s partákem Tinisůvou sepisujou svý svědectví. Asi netřeba dodávat kdo další se podobá na baby Jupiterky s Komediantem:) Nicméně taky všechno odlišný včetně nejbáječnějších barev zasluhuje 5ti hvězdnou galaXii zaslíbenou!

01.02.2018

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Jediná vada na týhle vlastenecký kráse nesmírný byla v tom, že teXt často popisoval události vícero obrázků naráz... teda z přísně komiksovýho hlediska a tohle je vlastně spíš humorná encyklopedie:) Každopádně ze závěrečný kapitoly šel mráz po zádech, tudle kronyku by měl znát každej správnej Čech, takže dohnat jí na starý kolena (až těsně před třicítkou) se mi fakt vyplatilo.

14.09.2017 5 z 5

Údolí osamělých běžců Údolí osamělých běžců Lubomír Macháček

Pro lepší ubíhání osamělý noční šichty i vlastně dosavadního života v duchovně nevzdělaný společnosti (stěžejní komoušskej odkaz) ideální!:) Byl to doma takovej pozoruhodnej pozůstatek po tátovi a jeho oblíbenejch Pardubicích (ze sousedního kraje, se kterýma su s bráchou taky mysteriozně spjatej, až by to skoro bylo na jednu z povídek), navíc z roku co jsem se narodil... akorát už se prostě moc vyznám v magii, než aby mou čtyřrozměrnou mysl vodpařil psycholog s iluzorně vyhraněnýma osobnostmi převážně dekadentního rázu! Ale fakt nejsu pokrytec, co si snad o samotě rád nedá k slastně vychlazenýmu zrzounu jednu nikotýnovou smradošku, takže dost líbilo.

18.08.2017 4 z 5

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Sice se z toho asi dala vytřískat úchylná kapitola s rozmanitým mučením i nerozvážnym smilstvem navíc, ale Borgia je ve výsledku ještě zvrhlejší porno než Drůna a taky nechutnější masakr než Metabaroni, takže nehodlám hodnotit hůř a fakt obdivuju tvůrce, že se tehdejšímu církevnímu pokrytectví odhodlali nastavit bestiální zrcadlo jako tenkrát Jan Hus, kterej vlastně shořel jelikož mělo bejt podstatně hůř:)

23.07.2017 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Uznávámže Kráse Nesmírný nadržuju, jelikož miluju fiXu Vypsanou, která podle toho pojmenovala legendární album... jaký pak bylo překvapení, když jsem nedávno našel tenhle dezolátní klenot z okresní knihovny zaprášenej úplně až na dně domácího dežaví kraje?! Prostě jsem byl bestiálně štastnej, jak je v tom brutální všechno, halt krásně smutnej fenomén se spoustou velkejch lásek, detailních happyendů a surreálnejch ilustrací:) Jenom mi už tedka většina českejch filmovejch pohádek asi nepřijde tak originálních.

26.06.2017 5 z 5

Tajemný věků hlas: Pověsti z východních Čech Tajemný věků hlas: Pověsti z východních Čech Leontina Mašínová

Takovej rozmanitější klon Kytice, kterej se sice geniálně nerýmuje, zato neni tolik brutální, jelikož je to sepsaný dost sympaticky ženskym nadhledem. Uvítal bych ale víc obrázků (jakožto komiksovej čtenář), u každý pověsti mohl bejt jeden jelikož fakt nejsou bůhvíjaký...

17.06.2017 4 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Magie prostě vládne a přeštudovaný psychouši si mužou pindat co chtějí... to mi bylo vlastně jasný už v době "povinný četby" na základce, kdy Kytici fakt žrala celá třída (asi jako MatriX), včetně toho filmu co na její počest vzniknul. No'a když jsem se nakonec dočkal ještě komiksu, tak jak bych mohl hodnotit jinak;) Erben se stal tímto trojjedině nesmrtelnym jako ten pank! Každá ilustrace se povedla, ale z Věštkyně šlo snad vytřískat víc.

10.06.2017 5 z 5

Elektra: Atentát Elektra: Atentát Frank Miller

Tohle se sice blbě čte, ale skvěle prohlíží, přitom to vůbec neni blbost a vypadá dost divně... prostě těžká schíza-míza, jakoby surreálnej hybrid všech ostatních Frankýho komiXů, kterej záhadně pohání parapsychézní síla malby asi jako každýho normálního chlapa představa zotročitelský dominy!:)

29.01.2017 5 z 5

Bílý Láma Bílý Láma Alejandro Jodorowsky

ÓM-MANI-PADMÉ-HÚM, má duše si už slušnou řádku let říká Wheelcrusher napočest odkazu nejvýznamnějšího českýho buddhisty Františka Drtikola, ke kterýmu jí navedly Paměti legendárního mystika Eduarda Tomáše a vzhledem k tomu, že mi svým dílem následně učaroval ještě Alan Moore v kombinaci s trpkou osudovou předurčeností, dík i čemuž jsem se vrhnul na další skvělý komiksy včetně Jodowa Kastrolu mentálbramboračky, mě tenhle skvost už logicky nemohl neminout... takže prostě úžasná osobní iluze! Dopřejíli božstva, snad se v momentální inkarnaci taky dožiju nejmocnějším Lámačem minimálně Evropy;)

23.01.2017 5 z 5

Bažináč Bažináč Alan Moore

Podle modrýho hodnocení jsem čekal, že Mooreův restart bude místy ještě nuda jako závěrečný Shledání, jenomže ona to (v rámci situace) vůbec není o nic chytlavější jízda, než v prostředních dílech jeho zelený ságy! Prostě starej dobrej magič Alan, ze kterýho srší nadšení z adoptivní zrůdy a posednutí přírodou na každý stránce, kor když srší barevně;)

29.12.2016 5 z 5

Děti a monstra Děti a monstra Mike Carey

Né že by to nebyl bezva chytrej komiks, ale Lucifer je mi sympatickej asi jako Viktor Kožený z podřadných sfér eXistence... prostě sebestřednej vychcanej zmrd, co se tváří nadutě jak Hellblazer a přitom je jen dávno padlej anděl:) Halt su vyznavač nový svěží magie, takže vidět přesluhovat zastaralý polobohy, co maj navíc z prdele kliku a nic mezi nohama mě nehorázně nezajímá!

26.12.2016 4 z 5

Druuna 2 Druuna 2 Paolo Eleuteri Serpieri

PornomatriX aneb stroje nastolují kosmickou rovnováhu podruhé a neméně úchvatně. Že si mistr Spermieri pevně stojí za svym ptákem (narozdíl už od obou sourozenců Wachovských) ještě snad dává lidstvu jistou naději v přirozeně oduševnělej seX:) Rád bych se dožil zfilmovaný verze!

25.11.2016 5 z 5

Zamrznutí Zamrznutí Brian Azzarello

Prostě mám rád Fargo (filmový, natož seriálový;)... a nesmrtelnej punk samozřejmě taky, úžasně rozmanitý čáry už jen podtrhujou Azzarellovy pozoruhodný máry, díky kterým si mě tahle jeho sérka s Constantinem získala fakt stejně jako Mooreův Bažináč, kde jsem se do Johna platonicky zabouchnul.

25.10.2016 5 z 5